XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 17 WRZEŚNIA 2017 r.

Jezus, odwieczne Słowo, przyniósł nam dobrą nowinę o zbawieniu i pozwala nam już teraz korzystać z jego owoców, kiedy Jego zbawcza ofiara uobecnia się na ołtarzu w czasie Eucharystii. Dobra Nowina oraz ogólnie pojęte dobro rozprzestrzenia się na cały świat za pomocą dostępnych nam środków, do których zaliczamy także media. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Ogarniamy modlitwą dziennikarzy, reporterów i wszystkich pracujących w różnego rodzaju mediach, by stawali się przekazicielami prawdy i trwałych, nieprzemijających wartości.

1. Msze Św.: 7.00, 9.00, 10.30 dla dzieci, 12.00 i 18.00

2. Przed kościołem są zbierane ofiary na renowację Kapliczki Ogrojca i Figury Chrystusa Zmartwychwstałego.

3. W środę zapraszamy na cotygodniową Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, która będzie po Mszy świętej o godz. 18.00.

4. W przyszłą niedzielę składka na tacę będzie przeznaczona na budujące się kościoły w diecezji. Za każdą ofiarę złożoną na ten cel składamy w imieniu Ks. Biskupa serdeczne Bóg zapłać.

Po Mszy św. o godz. 7.00 zmiana tajemnic różańcowych dla Ojców.

5. Ks. Biskup Ordynariusz Andrzej Jeż zarządza w całej Diecezji nowe wybory do Rad Duszpastersskich w dniu 15 października 2017 r. W związku z tym informujemy, że ostatnie spotkanie obecnej Rady Duszpasterskiej będzie w środę 27 września po wieczornym nabożeństwie. Prosimy o sumienną obecność wszystkich należących do obecnej Rady Duszpasterskiej. W najbliższą środę spotkanie Zarządu Cmentarza również po wieczornym nabożeństwie.

6. KALENDARIUM WYBORÓW RAD DUSZPASTERSKICH W DIECEZJI TARNOWSKIEJ w roku 2017 do 7 października (sobota) – proces zgłaszania kandydatów, 8 października (niedziela) – podanie do wiadomości publicznej nazwisk kandydatów, 15 października (niedziela) – WYBORY Rady Duszpasterskiej

7. Spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich w czwartek. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18.00.

8. W sobotę 23 września odbędą się MAŁE WARSZTATY MUZYCZNE dla Dziewczęcej Służby Maryjnej i chórku, które poprowadzi p. Karolina Wąsik ze Stalowej Woli. Do udziału w nich zapraszamy wspólnotę oraz dzieci, które były uczestnikami zimowiska i „Wakacji z Bogiem” w minionym roku szkolnym a także wszystkich chętnych. Spotkanie połączone z zabawą potrwa ok. 3 godzin i będzie się odbywać w Domu Katechetycznym od godz. 9.30. Uczestników prosimy o zabranie ze sobą obuwia zamiennego. W niedzielę 24 września po Mszy św. dla dzieci o godz. 10.30 zapraszamy na wspólne radosne śpiewanie połączone z małą kwestą na rzecz grupy.

9. Od dziś do końca września w zakrystii trwają zapisy na przygotowanie do bierzmowanie uczniów klas VII oraz starszych, którzy tego wcześniej nie uczynili. Przypominamy, że decyzją Ks. Biskupa takie przygotowanie dokonuje się w parafii zamieszkania kandydata, bez względu na szkołę do której uczęszcza.

10. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia błogosławieństwa Bożego i opieki Ich świętych Patronów. Zapraszamy jak zwykle do Stołu Pańskiego. Szczególne życzenia kierujemy pod adresem Ks. Tomasza, który w piątek obchodzi swoje imieniny. Życzymy Mu wielu łask płynących z Chrystusowego Krzyża, nieustannej opieki Matki Bożej, wstawiennictwa przed Bogiem patrona świętego Tomasza, ludzkiej życzliwości, dobrego zdrowia i radości z pracy kapłańskiej każdego dnia. Bóg zapłać za dotychczasową pracę i Szczęść Boże na dalszą pracę.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

18 X – św. Stanisław Kostka, jezuicki nowicjusz odznaczający się wielką pobożnością i pragnieniem całkowitego poświęcenia się Bogu, które realizował nawet wbrew woli rodziców; patron nowicjuszy, dzieci i młodzieży oraz naszej Ojczyzny;

20 X – święci męczennicy z Korei; pierwszy koreański kapłan Andrzej Kim Taegon, wybitny apostoł świecki Paweł Chong Hasang oraz ich towarzysze;

21 X – św. Mateusz, Apostoł, powołany przez Chrystusa poborca cła i podatków dla rzymskiego okupanta, autor Ewangelii, która wskazuje ścisły związek między Starym i Nowym Testamentem;

23 X – św. Ojciec Pio, jeden z najbardziej popularnych i znanych świętych minionego stulecia; z jego kapłańskiej posługi, zwłaszcza z sakramentu pojednania i duchowego kierownictwa, korzystało wielu pielgrzymujących do San Giovanni Rotondo, gdzie wypełniał swoje zakonne i kapłańskie obowiązki. 11. Musimy roztropnie korzystać ze świata mediów, aby idąc poprzez tę ziemię, dotrzeć do ziemi nowej, znajdującej się poza zasięgiem kamery, mikrofonu czy Internetu. Niech nam w tym odpowiedzialnym pielgrzymowaniu przez świat współczesnych mediów towarzyszy Boże błogosławieństwo. Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże.

OGŁOSZENIA DODATKOWE

1. Dnia 24 września odbędzie się pielgrzymka do Kalwarii Zebrzydowskiej. Wyjazd grupy z naszej parafii o godz. 6.10 z parkingu przy kościele. 2W niedzielę 24 września 2017 r. organizowana jest autokarowa pielgrzymka na XXXIII Ogólnopolską Pielgrzymkę Rodzin z naszego dekanatu Tarnów – Północ do Częstochowy. Wyjazd z przystanku przy „Stokrotce” o godz. 5.25. Koszt przejazdu z opłatą parkingu 50 zł. od osoby. Zgłoszenia do środy w zakrystii u Siostry. 3. Również w niedzielę 24 września jest organizowana z naszego dekanatu pielgrzymka autokarowa o charakterze przebłagalnym za grzechy pijaństwa do Szczepanowa, do Sanktuarium św. Stanisława, biskupa. Koszt przejazdu -  10 zł. od osoby. Wyjazd z przystanku przy „Stokrotce” o godz. 8.50. Zapisy również do środy w zakrystii. W Sanktuarium w Szczepanowie: 10.15 – Droga Krzyżowa a o godz.11.00 – Msza Święta połączona z adoracją Najświętszego Sakramentu.