XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA – 25 WRZEŚNIA 2016 ROK

Liturgia dwudziestej szóstej niedzieli zwykłej zaprasza nas do tego, abyśmy zastanowili się nad płynącą z dzisiejszej ewangelii nauką, iż dzielenie się z ubogimi pomnaża nasze dobra duchowe. Pośród nas staje dziś Chrystus, który głosi przypowieść o bogaczu i Łazarzu. Chciejmy w świetle tej nauki Mistrza spojrzeć na samych siebie i prosić Go, by umocnił w nas to, co dobre. A na początku tej Najświętszej Ofiary przepraszajmy Boga za każdy brak miłości względem naszych bliźnich. Przypominamy, że dzisiejsza składka na tacę jest przeznaczona na budujące się kościoły w diecezji  a  przed kościołem jest prowadzona zbiórka ofiar na pomoc trzęsienia we Włoszech.  
  1. Msze św. jak w ciągu roku: 7.00, 9.00, 10.30 dla dzieci, 12.00 i 18.00. Po Mszy św. o godz. 7.00 zmiana Tajemnic różańcowych dla Ojców.
 W środę zapraszamy na cotygodniową Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, która będzie połączona z nabożeństwem różańcowym i na Mszę świętą. Również w najbliższą środę 28 września zostanie przeprowadzona akcja w całym Kościele Powszechnym „Koronka do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast świata”. Jest to międzynarodowa inicjatywa zespołu „Iskra Bożego Miłosierdzia”. Nasza parafia włączyła się w tę inicjatywę. W rocznicę beatyfikacji Ks. Michała Sopoćki, spowiednika i kontynuatora misji św. Faustyny, o godz 15.00  uczestnicy akcji staną na skrzyżowaniach miast i przy wiejskich drogach i odmawiając Koronkę do Bożego Miłosierdzia modlą się za siebie, za swoją miejscowość i za cały świat; w tym roku szczególnie za prześladowanych chrześcijan na Bliskim Wschodzie i o pokój na Ukrainie.  Na tę modlitwę zgromadzimy się o godz. 15.00  przy figurze Serca Pana Jezusa obok   „Stokrotki” przy ulicy Nowodąbrowskiej  i na parkingu  cmentarza przy ulicy Krzyskiej.  Zapraszamy do licznego udziału w tej Koronce w łączności z całym Kościołem.  
  1. W czwartek przypada święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Pamiętamy z lekcji religii, że poza światem widzialnym istnieje świat rzeczy niewidzialnych, świat duchowy. Pan Bóg stworzył Aniołów i powierzył im misję bycia Jego posłańcami i jednocześnie naszymi towarzyszami w ziemskiej pielgrzymce. Aniołów, których będziemy wspominać w liturgii w najbliższy czwartek, nazywamy Archaniołami. Jak naucza w jednej z homilii Święty Grzegorz Wielki, są oni Bożymi zwiastunami w sprawach większej wagi.
  1. W piątek pamiętajmy o nabożeństwie do Miłosierdzia Bożego z Koronką i Mszy świętej zbiorowej o godz. 18.00.
Najbliższa sobota będzie pierwszą sobotą października – miesiąca różańcowej modlitwy. W tym miesiącu będziemy spotykać się przed wieczorną Eucharystią na nabożeństwach różańcowych. Nabożeństwa różańcowe przez cały miesiąc o godz. 17.15.Po nim Msza święta. Prosimy i zachęcamy, aby z każdej rodziny ktoś był obecny zawsze w tygodniu na tym nabożeństwie. Matka Boża wciąż prosi Odmawiajcie Różaniec. Swoją obecnością na Różańcu odpowiadajmy na Jej prośbę.
  1. W przyszłą niedzielę nasza Caritas będzie rozprowadzała tzw. „Chlebki Miłosierdzia”. Akcja ta będzie prowadzona w całej diecezji. Ofiarując co najmniej 5 zł, otrzymamy taki "chlebek miłosierdzia" – symboliczny znak otwartego serca. Wszystkie zebrane ofiary przeznaczane są na dożywianie dzieci w szkołach lub świetlicach, albo pomoc dla nich w formie paczek żywnościowych.
Również w  przyszłą niedzielę 2 X w Lisiej Górze będzie odpust ku czci Matki Bożej Różańcowej. Suma odpustową  o godz.11.00.   Od przyszłej niedzieli rozpocznie się tygodniowy odpust ku czci MB Różańcowej   w Bochni. Szczegóły podane są na afiszu w gablocie.
  1. Klub Inteligencji Katolickiej im. Abpa Jerzego Ablewicza w Tarnowie wznawia swą działalność po wakacyjnej przerwie. Msza św. inaugurująca kolejny rok pracy KIK-u zostanie odprawiona 27 września o godz.18.00 w Sali Klubu, Rynek 24. Wszystkich chętnych zapraszamy na spotkania. Szczegóły na plakatach i na stronie internetowej KIK-u."
  2. W „GN” dzisiaj m.in.: DVD z najgłośniejszym filmem religijnym ostatnich lat, wyświetlanym w kinach: „Bóg nie umarł”. Opowieść, która podpowiada nam chrześcijanom, jak powinniśmy bronić wiary, a jednocześnie pokazuje, że Bóg jest z nami. Cena „Gościa” z filmem pozostaje bez zmiany i wynosi 5 zł.
  3. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia; błogosławieństwa Bożego i opieki świętych Patronów. Zapraszamy jak zwykle do  Stołu   Pańskiego. 
W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM: 27 IX – św. Wincenty a Paulo, założyciel księży misjonarzy i sióstr miłosierdzia 28 IX – św. Wacław, męczennik, król czeski, patron Czech i katedry wawelskiej 29 IXświęci Archaniołowe: Michał, Gabriel i Rafał. 30 IX – św. Hieronim, prezbiter i doktor Kościoła, któremu zawdzięczamy przekład Pisma Świętego z języków oryginału na powszechnie wówczas znany łaciński. Zmarł 30 IX 420 roku w Betlejem
  1. W minionym tygodniu odeszła do wieczności + Zofia Armata l. 96. i + Adam Gondek l. 71. którego pogrzeb będzie we wtorek o godz. 15.00. Rodzinom składamy wyrazy współczucia a Ich dusze polecamy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie….
11 .  Życzymy wszystkim parafianom i gościom dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia.  Szczęść Boże.