XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA – 2 PAŹDZIERNIKA 2016 ROK

W niedzielę, która jest pamiątką zmartwychwstania Chrystusa, gromadzimy się na Mszy Świętej, aby iść drogą wskazaną nam przez Zbawiciela, słuchać Jego nauki i czerpać od Niego siły potrzebne do chrześcijańskiego życia. Gromadząc się na sprawowaniu Eucharystii, uświadamiamy sobie naszą przynależność do Boga, którą zapoczątkował chrzest św. Niech udział w tej Mszy Świętej przypomni nam pierwszy sakrament, który stał się naszym udziałem, oraz zobowiązania z niego wynikające. Po Mszy świętej Adoracja.

  1. Msze św.: 7.00, 9.00, 10.30 dla dzieci, 12.00. Z racji I niedzieli o godz. 15.00 będzie
Msza św. podczas której będzie udzielany Chrzest a o godz. 17.15 nabożeństwo różańcowe na które bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich, kto tylko może. O godz. 18.00 Msza św. wieczorna. Po Mszy wspólna Adoracja. W tygodniu Różaniec także o godz. 17.15. Prosimy i zachęcamy, aby z każdej rodziny ktoś był zawsze obecny w tygodniu na tym nabożeństwie, by z Maryją trwać na modlitwie i wypraszać potrzebne łaski. Matka Boża wciąż prosi Odmawiajcie Różaniec. Swoją obecnością na Różańcu odpowiadajmy na Jej prośbę. Prosimy aby w modlitwę różańcową włączały się także dzieci szczególnie w poniedziałki i czwartki, młodzież, starsi i modlitewne grupy apostolskie. Po Różańcu będzie Msza święta. 2. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy będzie połączona z Różańcem na który zapraszamy młodzież klas I i II Gimnazjum.

3. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W czwartek szczególną intencją wspólnej modlitwy różańcowej będzie prośba o nowe i święte powołania zakonne i kapłańskie, w piątek zaś wynagrodzenie zniewag, jakie Serce Jezusowe doświadcza przez oziębłość ludzkich serc. Piątkowy różaniec zakończymy litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa i aktem oddania rodzaju ludzkiego. W piątek pamiętajmy też o Mszy świętej zbiorowej o godz. 18.00 i nabożeństwie do Miłosierdzia Bożego z Koronką. Spowiedź przed piątkiem będzie w środę, czwartek i piątek od godz. 16.30. Chorych odwiedzimy w piątek od godz. 7.45. Prosimy ich zgłosić w zakrystii.

4. W piątek także przypada wspomnienie NMP Różańcowej, ustanowione na pamiątkę wyproszonego przez modlitwę różańcową zwycięstwa floty chrześcijańskiej pod Lepanto w 1571 roku. Uświadamia to nam po raz kolejny wielką moc tej modlitwy, zatem nie zaniedbujmy jej. Dzień Matki Bożej Różańcowej jest zarazem świętem patronalnym Róż Różańcowych. Cieszymy się z parafian, którzy należą już do tych róż, a pozostałych zachęcamy do zaangażowania się w ich działalność. Niektóre róże wymagają uzupełnienia z powodu śmierci lub wyjazdu części ich członków. W związku z tym zainteresowanych wstąpieniem do róż zachęcamy do rozmowy z zelatorem lub zelatorką na ten temat. Do obowiązków osób należących do róży należy branie udziału w zmianach tajemnic różańcowych odbywających się raz w miesiącu dla Matek w II niedziele miesiąca a dla Ojców w IV niedzielę miesiąca oraz codzienne odmawianie wylosowanej na zmianie jednej tajemnicy różańca w intencjach wyznaczonych przez Kościół.

5. W sobotę zapraszamy do wspólnej modlitwy za zmarłych na cmentarzu. O godz. 16.00 będzie Msza święta a po niej Różaniec. Przyjdźmy jak najliczniej aby wspólnie modlić się za naszych bliskich zmarłych. Przypominamy o wypełnianiu Karty Mogilnej i robieniu porządków na cmentarzu i składaniu śmieci do pojemników na to przeznaczonych. Dziękujemy tym, którzy już te porządki porobili. Wykorzystujmy sprzyjającą pogodę. 6. W przyszłą niedzielę w całej Polsce będziemy przeżywać XVI Dzień Papieski pod hasłem „ Bądźcie świadkami Miłosierdzia”. Jest on obchodzony od 2001 r. zawsze w niedzielę poprzedzającą rocznicę wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Jego integralną częścią jest zbiórka do puszek przy kościołach na stypendia dla uzdolnionej młodzieży gimnazjalnej. Te zbiórkę przeprowadzi Młodzież naszego Gimnazjum przed kościołem. Oprawę liturgiczną na Mszy św. o godz. 9.00 przygotuje Młodzież Gimnazjum a Mszy św. o godz. 10. 30 dzieci ze Szkoły Podstawowej. 7. Również w przyszłą niedzielę będzie nabożeństwo stanowe i zmiana tajemnic różańcowych dla Matek po Mszy św. o godz. 7.00. Składka na tacę w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na potrzeby bieżące parafii z tytułu jej prowadzenia. A przed kościołem zbiórka ofiar na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. 8. Dzisiaj przy naszym kościele członkowie naszej Caritas rozprowadzają „chlebki miłosierdzia”. „Chlebek miłosierdzia” staje się znakiem łączności z potrzebującymi i daje możliwość nakarmienia głodnego dziecka. Jeśli zatem chcemy im pomóc, ofiarujmy co najmniej 5 zł, a otrzymamy "chlebek miłosierdzia" – znak otwartego serca. 9. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia; błogosławieństwa Bożego i opieki świętych Patronów. Zapraszamy jak zwykle do Stołu Pańskiego. W tym tygodniu patronują nam: 4 X – św. Franciszek z Asyżu, który po burzliwej młodości nawrócił się i wyrzekłszy się wszelkich dóbr, postanowił naśladować Chrystusa w całkowitym ubóstwie; radykalizm jego życia do dziś znajduje wielu naśladowców; 5 X – św. Faustyna Kowalska, apostołka, sekretarka Bożego Miłosierdzia.; jej Dzienniczek jest zaliczany do najwybitniejszych dzieł mistycznych. 10. Siostry Służebniczki zapraszają Członków Rodziny Edmunda Bojanowskiego i wszystkich chętnych na spotkanie 7 października ( piątek). Spotkanie rozpocznie się Eucharystią o godz. 18.00 w Kościele a po Mszy św. dalsza część spotkania w domu sióstr. 11. Diecezjalne Radio RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz podjęło inicjatywę Radiowego Dzieła Miłosierdzia. Od 3 października na ulicy Urszulańskiej 9 w Tarnowie swoja działalność rozpocznie sklep w którym osoby potrzebujące wsparcia będą mogły realizować bony na artykuły spożywcze . Zapraszamy wszystkich, którzy pragną pomóc ubogim osobom ze swej okolicy do zakupu bonów w siedzibie radia RDN Małopolska na ul. Bema 14 w Tarnowie i obdarowania nimi osoby, która potrzebuje materialnego wsparcia. Podpisali Dyrektorzy radia Ks. Jacek Miszczak i Ks. Krzysztof Orzeł 12. SZLACHETNA PACZKA i AKADEMIA PRZYSZŁOŚCI poszukują wolontariuszy do kolejnej edycji obu programów. To właśnie wolontariusze w 950 lokalizacjach w całej Polsce sprawią, że mądra pomoc dotrze do najbardziej potrzebujących. Wolontariusz może zyskać nie tylko satysfakcję z niesienia pomocy, ale przede wszystkim możliwość zyskania kluczowych kompetencji cenionych na rynku pracy – związanych z zarządzaniem sobą, pracą w grupie, organizacją eventów oraz rozwój umiejętności komunikacyjnych, interpersonalnych i wielu innych. Więcej informacji o możliwości zgłoszenia na www.superw.pl. Czekamy do 15 października! 13. Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże. Pozostańmy na Adorację.