XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 15 PAŹDZIERNIK 2017 ROK

Liturgia dzisiejszej niedzieli koncentruje naszą uwagę na uczcie, jaką Bóg przygotowuje dla wszystkich ludzi. Jest to uczta mesjańska, na którą zaprosi nas Bóg dopiero w przyszłym świecie, wolnym od cierpień i śmierci. Zadatkiem i obrazem tej uczty jest Eucharystia, na którą jesteśmy zapraszani codziennie, a szczególnie w każdą niedzielę i święto nakazane. Przyjęcie tego zaproszenia jest dowodem nie tylko naszej kultury, naszego dobrego wychowania, ale jest świadectwem wyboru dokonanego w naszym życiu – wyboru Boga i Jego nieskończonej miłości do nas. Aby szata naszej miłości w czasie tej Uczty była czysta, przeprośmy Boga za wszystkie nasze grzechy. Dzisiaj odbywa się coroczne badania dotyczące praktyk religijnych w całej Polsce. Będą liczeni wierni na Mszach świętych i przystępujący do Komunii świętej.

1. Po południu godz. 17.15 będzie Różaniec na który zapraszamy bardzo serdecznie. Msza św. wieczorna o godz. 18.00. Podobnie w tygodniu.

Modlitwa różańcowa – jak przed laty mówił Prymas Polski kard. August Hlond – jest modlitwą potężną” i że „każdy Polak powinien odmawiać różaniec”, bo „tą bronią pokonamy zło”. Zatem zapraszamy każdego wieczoru o godz. 17.15 na wspólne różańcowe nabożeństwa wszystkich zarówno dzieci, młodzież i starszych.

2. W jutrzejszy poniedziałek, 16 października, przypada 39. rocznica wyboru kard. Karola Wojtyły – Jana Pawła II na Stolicę Piotrową. Decyzją polskiego Parlamentu dzień 16 października jest w naszym kalendarzu Dniem Papieża Jana Pawła II.

3. W środę, 18 października, w kalendarzu liturgicznym przypada święto św. Łukasza Ewangelisty. Jednocześnie jest to Dzień Modlitw za Pracowników Służby Zdrowia. Zapraszamy na Różaniec z Nowenną do Matki Bożej i na wieczorną Eucharystię mieszkających na terenie naszej parafii lekarzy, pielęgniarki i pracowników służby zdrowia z okazji przypadającego w tym dniu ich patronalnego święta. Również w środę 18 października w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Tarnowie rozpocznie się katechizacja przedmałżeńska. Spotkania będą odbywały się w niedzielę i środy o 19.00 w sali na parterze domu katechetycznego..

4. W czwartek spotkanie Rodziny bł. Edmunda Bojanowskiego po Mszy świętej w domu Sióstr. Również w czwartek spotkanie formacyjne Franciszkańskiego Zakonu Świeckich. Rozpoczęcie Różańcem i Mszą świętą dalszy ciąg w Domu Katechetycznym.

5. Przyszłą niedzielę, 22 października, będziemy przeżywali jako Niedzielę Misyjną, rozpocznie się również Tydzień Misyjny. Pamiętajmy, że do każdego z nas Pan Jezus kieruje polecenie: „Idźcie i głoście”, tym bardziej modlitewnie i materialnie starajmy się wspierać dzieła misyjne Kościoła. W tym dniu o godz. 18.00 będzie Msza święta w intencji Rodzin przygotowujących ołtarze na Boże Ciało.

6. Dzisiaj przed kościołem zbierane są ofiary na pokrycie wydatków związanych z odnowa Kaplicy Ogrojca i Figury Chrystusa Zmartwychwstałego. Bóg zapłać za każdą życzliwą ofiarę. 7. Również przed kościołem dokonują się wybory do Rady duszpasterskiej podobnie jak w całej diecezji. Prosimy na kartce wyborczej zakreślić krzyżykiem 3 osoby, które wybieramy. Podejdźmy sumiennie do tej akcji.

8. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia obfitości łask Bożych i opieki świętych Patronów. Zapraszamy do Stołu Pańskiego.

W tym tygodniu patronujĄ nam:

16 X – św. Jadwiga Śląska (1174 lub 1179-1243),

17 X – św. Ignacy Antiocheński (†ok. 117),

19 X bł. Ks. Jerzy Popiełuszko

20 X – św. Jan Kanty (1390-1473),

21 X – bł. Jakub Strzemię (1340-1409), f

9. Wypominki za dusze zmarłych prosimy przekazywać Księżom lub Siostrze w zakrystii przed lub po nabożeństwach w kościele w ciągu tygodnia lub w niedzielę.

Przypominamy, że na kartki z wypominkami rocznymi wpisujemy imiona i nazwiska tylko najbliższych krewnych lub osób zmarłych w ostatnim czasie. Więcej osób można wpisać na wypominki listopadowe.

10. Uprzejmie prosimy i apelujemy aby przy uporządkowaniu cmentarza dokonywać segregacji śmieci. Za wywóz śmieci z cmentarza płacimy bardzo wysokie koszty. Dlatego do pojemników wrzucamy tylko szkło i plastik. Trawę, liście wyrzucamy do specjalnego kontenera!!!. Pojemniki są podpisane. Dziękujemy wszystkim, którzy dbają o czystość na cmentarzu i porządkują również zaniedbane  groby sąsiadów - jeśli mamy taką możliwość to prosimy o powiadomienie rodzin o stanie grobu ich bliskich.

11. Klub Inteligencji Katolickiej im. Abp. Jerzego Ablewicza w Tarnowie organizuje w dniach od 15 do 22 października Tydzień Kultury Chrześcijańskiej pod hasłem „Maryja Królową polskich spraw, trudów, cierpień i polskich zwycięstw”. Wszystkie spotkania są bezpłatne. Zapraszamy i zachęcamy do uczestnictwa. Szczegóły na plakatach i stronie internetowej.

12. W minionym czasie odeszli do wieczności + Józef Łączak l. 78, + Barbara Skrzyniarz l. 79, + Bogdan Curyło l. 47. Rodzinom składamy wyrazy współczucia a Ich dusze polecamy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie…

13. Życzymy wszystkim dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

ZAPROSZENIE

Serdecznie zapraszamy wszystkie członkinie i członków róż żywego różańca na ich XVII Diecezjalne Spotkanie Misyjne, które będzie miało miejsce w Tarnowie w sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w dniu 28 października, na zakończenie Tygodnia Misyjnego.

Rozpoczynamy Eucharystią o godz. 1000 pod przewodnictwem Ks. bpa Andrzeja Jeża. Na koniec spotkania, jak zawsze, modlitwa różańcowa za misje i misjonarzy, której zakończenie przewidywane jest na godz. 1400.

Przybywających autokarami informujemy, że parking jest udostępniony przy kościele p.w. Bł. Karoliny.

Ks. Krzysztof Czermak