XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 9 PAŹDZIERNIKA 2016 ROK DZIEŃ PAPIESKI

Dzisiaj, już po raz 16, obchodzimy w całym kraju Dzień Papieski pod hasłem „Bądźcie świadkami Miłosierdzia” To wspaniała okazja, aby zagłębić się w nauczanie naszego wielkiego Rodaka – Świętego Jana Pawła II. Chcemy również dołożyć swoją „cegiełkę” do budowy żywego pomnika Jana Pawła II, materialnie wspierając zdolną, lecz ubogą młodzież pochodzącą ze wsi i małych miasteczek. Młodzi przedstawiciele naszej parafii czekają przy drzwiach kościoła ze specjalnymi skarbonkami. „Bóg zapłać” za składane ofiary. Rozważania różańcowe podczas wieczornego nabożeństwa w tym dniu pragniemy osnuć wokół nauczania papieża Polaka.

Przypominamy, że dzisiejsza składka na tacę jest przeznaczona na potrzeby bieżące parafii. Bóg zapłać za życzliwe ofiary na ten cel.

1. Msze św. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00. Po południu godz. 17.15 będzie Różaniec na który zapraszamy bardzo serdecznie wszystkich a zwłaszcza tych, którzy nie mogą uczestniczyć w tygodniu. Po nim o godz. 18.00 Msza św. wieczorna.

Po Prymarii nabożeństwo stanowe i zmiana tajemnic różańcowych dla Matek. Ponawiamy naszą zachętę zgłaszania się do róż Żywego Różańca.

2. Dziękujemy młodzieży Gimnazjum za pomoc w dzisiejszej zbiórce ofiar do puszek by wesprzeć Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, której celem jest pomoc stypendialna dla niezamożnej młodzieży.

3. W naszej świątyni są odprawiane każdego dnia nabożeństwa różańcowe o godz. 17.15. Kochani Rodzice przyprowadzajcie swoje dzieci z radością do Maryi naszej najlepszej Matki. Gdzie będziecie szukać pomocy dla swoich dzieci jak nie u Matki Bożej? To Ona właśnie szczególnie dzieci prosi o taką modlitwę. Zachęcajmy się wzajemnie i przychodźmy razem na wspólną modlitwę różańcową do kościoła.

4. W środę Nowenna do Matki Bożej będzie połączona z nabożeństwem różańcowym.

5. W tym tygodniu przypada II piątek miesiąca października Dzień Skupienia i Modlitw do Chrystusa Ukrzyżowanego oraz całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Rozpoczęcie o godz. 6.30 Godzinkami o Mece Pańskiej o 7.00 Msza święta. Adorację rozpoczyna Franciszkański Zakon Świeckich. Adoracja zakończy się Nabożeństwem Różańcowym o godz. 17.15. Po nim Msza święta z nabożeństwem do Miłosierdzia Bożego i ucałowanie Relikwii Krzyża Świętego.

Szczegóły w gablocie ogłoszeń.

6. Również w piątek przypada Dzień Edukacji Narodowej. W naszych modlitwach nie zapominajmy o tych, którzy trudzą się nad przekazywaniem wiedzy i kształtowaniem postaw młodego pokolenia w naszym kraju. W ich intencji będziemy modlić się szczególnie podczas nabożeństwa różańcowego i na wieczornej Eucharystii Zapraszamy na wspólną modlitwę.

7. Nasza Caritas rozprowadza różne przedmioty m. i. różańce, książeczki, książki, kalendarze, aniołki a także kartki na wypominki. Korzystajmy z tej okazji.

8. Przyjmujemy na wypominki za dusze zmarłych. Prosimy pisać czytelnie nazwiska i imiona zmarłych i przekazywać Księżom lub Siostrze w zakrystii przed lub po nabożeństwach w kościele w ciągu tygodnia lub w niedzielę.

9. W dalszym ciągu przypominamy o robieniu porządków na cmentarzu i składaniu śmieci do pojemników na to przeznaczonych. Prosimy też o segregację śmieci a szczególnie lampionów. Dziękujemy tym, którzy już te porządki porobili. Wykorzystujmy sprzyjającą pogodę. Przypominamy po raz kolejny o wypełnieniu Karty Mogilnej.

10. Za tydzień przed kościołem będą zbierane ofiary na pokrycie wydatków związanych z nową alejką i schodami na Kalwarii Krzyskiej. W ostatnia zbiórkę na ten cel zebrano 1 746. Pozostało jeszcze do spłaty 12 500 zł.

11. Również w przyszłą niedzielę będzie Odpust w parafii Matki Bożej Fatimskiej w Tarnowie. Suma o godz. 11.00, której będzie przewodniczył Ks. Biskup Stanisław Salaterski. Wcześniej w sobotę będzie Noc Czuwania, na którą zaproszono naszą Młodzież aby poprowadziła Różaniec Fatimski. Nasza parafia jest zaproszona jak zwykle na godz. 20.00. Zachęcamy naszych parafian do liczniejszego uczestnictwa w tym czuwaniu maryjnym.

12. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia; błogosławieństwa Bożego i opieki świętych Patronów. Zapraszamy jak zwykle do Stołu Pańskiego.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

11 X – św. Jan XXIII, „Papież Dobroci” bądź „Dobry Papież Jan”, który zwołał Sobór Watykański II; patron nuncjuszy apostolskich;

13 X – bł. Honorat Koźmiński, kapłan, zakonnik ze Zgromadzenia Ojców Kapucynów, założyciel zgromadzeń „bezhabitowych”, „męczennik konfesjonału”;

15 X – św. Teresa od Jezusa, wielka mistyczka karmelitańska, reformatorka karmelitańskiej rodziny zakonnej, ogłoszona przez bł. Pawła VI Doktorem Kościoła i nazwana przez niego „doktorem mistycznym”.

13. Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże. Przyjmijmy błogosławieństwo Boże.