XXX NIEDZIELA ZWYKŁA – 23 PAŹDZIERNIKA 2016 ROK NIEDZIELA MISYJNA

Mamy szczęście żyć w kraju, który już 1050 lat temu przyjął wiarę chrześcijańską. Możemy czuć się wyróżnieni z tego powodu, że w sakramencie chrztu św. zostaliśmy oddani na zawsze Panu Bogu. Świadomi tego daru szczególną modlitwą obejmijmy dzisiaj tych wszystkich, którym Bóg jest dopiero niesiony, oraz tych, którzy często poświęcając swoje życie, głoszą Ewangelię po całym świecie. Chodzi oczywiście o misjonarzy i misjonarki. Rozpoczynamy w Kościele Tydzień Misyjny. Zechciejmy zatem całą moc naszej modlitwy skupić właśnie na tych wszystkich ludziach, którzy poświęcają się misjom, rozumiejąc, że najważniejszym zadaniem każdego ochrzczonego człowieka jest głoszenie Pana Jezusa. Ofiary złożone dziś na tacę są przeznaczone na misje.

1. Msze św. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00. Po południu godz. 17.15 będzie Różaniec na który zapraszamy bardzo serdecznie wszystkich zwłaszcza tych, którzy nie mogą być w tygodniu kiedy nabożeństwo różańcowe jest również o godz. 17.15.

Po Mszy św. O godz. 7.00 zmiana tajemnic różańcowych dla Ojców.

2. Dzisiaj coroczne badania dotyczące praktyk religijnych w całej Polsce. Liczeni są wierni na Mszach świętych i przystępujący do Komunii świętej.

3. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy będzie połączona z nabożeństwem różańcowym.

4. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Rocznicę Poświecenia naszego Kościoła. Składka na tacę będzie przeznaczona na ogrzewanie. I rata.

5. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia obfitości łask Bożych i opieki świętych Patronów. Zapraszamy do Stołu Pańskiego.

W tym tygodniu patronują nam:

25 X – w Naszej diecezji – Święty Jan Paweł II

28 X – święci Apostołowie Szymon Gorliwy i Juda Tadeusz

6.  Serdecznie zapraszamy wszystkie członkinie i członków róż żywego różańca na ich XVI Diecezjalne Spotkanie Misyjne, które będzie miało miejsce w Tarnowie w kościele parafialnym p.w. Miłosierdzia Bożego w dniu 29 października, na zakończenie Tygodnia Misyjnego. Rozpoczęcie Eucharystią o godz. 10. 00 pod przewodnictwem ks. bpa Leszka Leszkiewicza. Na koniec spotkania, jak zawsze, modlitwa różańcowa za misje i misjonarzy, której zakończenie przewidywane jest na godz. 14. 00. W trakcie spotkania przewidziana jest tradycyjna drożdżówka z herbatą.

7. W dalszym ciągu przyjmujemy wypominki za dusze zmarłych, które prosimy przekazywać Księżom lub Siostrze w zakrystii przed lub po nabożeństwach w kościele w ciągu tygodnia lub w niedzielę. Przypominamy, że na kartki z wypominkami rocznymi wpisujemy imiona i nazwiska tylko najbliższych krewnych lub osób zmarłych w ostatnim czasie. Więcej osób można wpisać na wypominki listopadowe.

8. Uprzejmie prosimy aby przy uporządkowaniu grobów czy placów dokonywać segregacji śmieci. Za wywóz śmieci z cmentarza płacimy bardzo wysokie koszty. Dlatego do pojemników wrzucamy tylko szkło i plastik. Trawę, liście wyrzucamy do specjalnego kontenera!!!.

9. 29 października 2016 roku będzie miała miejsce Pielgrzymka kobiet po leczeniu raka piersi (Amazonki) do bazyliki katedralnej w Tarnowie. Program pielgrzymki: Godz. 11.00 – Powitanie przez proboszcza Krótka historia bazyliki katedralnej

Przejście przez Bramę Miłosierdzia Godz.

11.30 – Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego

12.00 - Msza święta - Różaniec - Agapa w auli Jana Pawła II

Serdecznie zapraszamy Proboszcz bazyliki katedralnej Klub Amazonka

10. Życzymy wszystkim parafianom i gościom dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.