XXX NIEDZIELA ZWYKŁA – 30 października 2016 r. – ROCZNICA POŚWIĘCENIA WŁASNEGO KOŚCIOŁA

Przeżywamy dzisiaj uroczystość poświęcenia kościoła parafialnego. Pragniemy razem, jako wspólnota parafialna, wielbić Boga i składać Mu dziękczynienie za dar tego kościoła, w którym się gromadzimy, aby doznać tajemnicy bliskości Boga. Z wdzięcznością módlmy się za budowniczych i fundatorów żyjących i nieżyjących. Polecajmy osoby zatroskane o wystrój i porządek domu Bożego. Prośmy o potrzebne łaski dla nas i całej parafii. Za grzechy i zaniedbania, zwłaszcza brak troski o kościół parafialny, przeprośmy Boga, abyśmy mogli godnie uczestniczyć we Mszy Świętej.

Dzisiejsza składka na tacę jest przeznaczona na ogrzewanie I rata.

1. W ostatnią niedzielę października bardzo serdecznie zapraszamy na nabożeństwo

różańcowe wszystkich, kto tylko może a zwłaszcza tych, którzy w ciągu kończącego się miesiąca nie brali w nim udziału. Nabożeństwo jak zwykle o godz. 17.15.

2. Jutro w poniedziałek ostatnie nabożeństwo różańcowe. Dzieci przynoszą swoje plansze podpisane imieniem i nazwiskiem – zaznaczamy szkołę lub przedszkole. Siostra uzupełni wam brakujące obrazki tak, by każdy mógł cieszyć się piękną pamiątką tegorocznych spotkań z Matką Bożą. Plansze będą do odebrania w szkole, lub z zakrystii w najbliższą niedzielę. Dziękujemy Rodzicom za trud towarzyszenia dziecku w tej modlitwie i gratulujemy wytrwałym, którzy nie opuścili żadnego nabożeństwa.

Również jutro od godz. 16.00 będzie Spowiedź przed Uroczystością Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego.

3. We wtorek, 1 listopada, w uroczystość Wszystkich Świętych, chcemy oddać cześć wyznawcom Chrystusa, którzy po dobrym i uczciwym życiu osiągnęli wieczne z Nim zjednoczenie w Jego królestwie. Ta uroczystość to również przypomnienie, że każdy chrześcijanin jest powołany do świętości, że niebo jest naszą prawdziwą ojczyzną.

Pamiętajmy, że w tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy Świętej. Msze św. będą o godz. 7.00, 9.00, 10.30 do południa. Nie będzie Mszy św. o godz. 12.00. Po południu o godz. 14.00 będzie Msza św. na Cmentarzu a po Niej procesja po cmentarzu połączona z odmawianiem Różańca i modlitwami za zmarłych. Bardzo serdecznie zapraszamy na tę Mszę św. i prosimy o udział w modlitwach w czasie procesji po cmentarzu. W czasie Mszy św. o godz. 14.00 na cmentarzu można przyjąć po raz drugi Komunię św. i ofiarować Ją w intencji dusz w czyśćcu cierpiących. Będzie też na cmentarzu składka podczas Mszy św.

Nie będzie wieczornej Mszy św.

4. Od południa Wszystkich Świętych i przez cały Dzień Zaduszny można zyskać Odpust Zupełny dla jednej duszy w czyśćcu cierpiącej pod zwykłymi warunkami: łaska uświęcająca, Komunia Święta, nawiedzenie kościoła lub kaplicy cmentarnej i odmówienie tam Ojcze nasz, Wierzę w Boga Ojca..., oraz modlitwy w intencji Ojca świętego np. Pod Twoją obronę. Można też zyskiwać Odpust Zupełny w dniach od 1 – 8 listopada, gdy nabożnie odwiedzimy cmentarz i pomodlimy się za zmarłych, spełniając zwykłe warunki  zyskania Odpustu. Bardzo serdecznie zachęcamy do zyskiwania tych Odpustów i ofiarowania ich za dusze zmarłych.

5. Zwyczajem ostatnich lat zbierane są ofiary na cmentarzach z okazji uroczystości Wszystkich Świętych. Celem kwesty jest utrzymanie naszego diecezjalnego Seminarium, które pomimo zmieniającej się sytuacji społecznej wciąż opiera się na dobrowolnych ofiarach wiernych.

6. We środę Dzień Zaduszny. Msze św. 7.00, 8.00 do południa. O godz. 14.00 na cmentarzu. Wypominki będą czytane: w Dzień Zaduszny przed Mszą św. o godz. 7.00 i 8.00. Po południu o godz. 17.15 połączone z Różańcem. Po nich wieczorna Msza święta. Przez całą Oktawę Uroczystości Wszystkich Świętych będzie Modlitwa za zmarłych połączona z wypominkami. Po nich wieczorna Msza święta.

7. W tych najbliższych dniach będziemy pamiętać o naszych zmarłych. Pamięć ta niech będzie wyrazem nie tylko naszej kultury ale i wiary w łączność z tymi, którzy przed nami odeszli do wieczności. Z wdzięczności za trud ich codziennego życia i poświęcenia dla nas, za wszelkie dobro kiedyś od nich otrzymane zanieśmy im dar modlitwy zwłaszcza dar Mszy świętej, wypominek i to co naprawdę kosztuje, trochę ofiary i poświęcenia z naszej strony – nasze nawrócenie i pokutę. Uszanujmy też miejsce na którym spoczywają zmarli. Niech cmentarz, który jest miejscem poświęconym będzie miejscem modlitwy i ciszy. Na swoim miejscu niech pozostaną kwiaty i znicze. Odwiedzając groby zmarłych pamiętajmy o modlitwie stojąc nad mogiłami. To jest przecież sens naszych odwiedzin. Pamiętajmy o grobach kapłanów, dobrodziejach a zwłaszcza o Ks. Prałacie Andrzeju Kmieciku.

8. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca: Spowiedź przed I piątkiem będzie w środę, czwartek i piątek od godz. 16.30. Chorych odwiedzimy piątek od godz. 7.45. Prosimy zgłosić Ich w zakrystii i usłużyć dwoma samochodami.

9. Młodzież klas I i II Gimnazjum przygotowującą się do S. Bierzmowania zapraszamy we środę na wieczorną Mszę św. a w czwartek również na wieczorną Mszę św. zapraszamy młodzież klas III Gimnazjum,

10. W minionym tygodniu odszedł do wieczności + Marian Jarmuła l. 67. Rodzinie składamy wyrazy współczucia a Jego duszę polecamy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie……

Pamiętajmy o nabyciu Gościa Niedzielnego i wzięciu Biuletynu, w którym jest więcej aktualności. Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże.