XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 13 LISTOPADA 2016 ROK

Powoli dobiega końca rok liturgiczny, a wraz z nim kończy się także Jubileuszowy Rok Miłosierdzia. Dzisiaj we wszystkich katedrach całego świata, a także we wszystkich innych kościołach jubileuszowych zostaną zamknięte bramy miłosierdzia. Nie oznacza to jednak, że w jakikolwiek sposób zostaniemy pozbawieni czy uszczupleni Bożych darów. Wszystko bowiem, co jest nam niezbędne do życia duchowego, płynie z sakramentów św., a szczególnie z Chrztu i Eucharystii. Otwórzmy zatem drzwi naszych serc i umysłów, abyśmy mogli jak najobficiej zaczerpnąć Bożej łaski poprzez udział w tej niedzielnej Mszy Świętej.

Składka na tacę jest przeznaczona na potrzeby bieżące parafii z tytułu jej prowadzenia

1. Msze święte: 7.00, 9.00, 10.30 i 12.00. Wieczorna Msza święta o godz. 18.00. Po Prymarii nabożeństwo stanowe i zmiana Tajemnic różańcowych dla Matek.

2. W naszym kościele trwa nowenna przed Jubileuszowym Aktem Przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana i zakończy się w piątek, 18 listopada.  Nowenna ta jest połączona z wieczorną Mszą św. o godz. 17.00. Zapraszamy do licznego udziału w tej Nowennie. W sobotę odbędą się ogólnopolskie uroczystości przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana w Łagiewnikach.

Natomiast w przyszłą niedzielę, czyli w Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata we wszystkich polskich parafiach będą podobne uroczystości. W naszym kościele po wszystkich Mszach św. będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i wobec Pana Jezusa Eucharystycznego wypowiemy słowa Aktu Przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana.

3. W tygodniu Różaniec za zmarłych połączony z wypominkami będzie w poniedziałek, wtorek i w czwartek po wieczornej Mszy świętej o godz. 17.00. W niedzielę wypominki są czytane przed Mszą świętą o godz. 9.00.

4.   W najbliższy wtorek  15 listopada w naszej parafii odbędzie  się zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego od rana do godz. 13.00. Sprzęt będziemy składać na parkingu koło Domu Katechetycznego.   Prosimy o zaangażowanie się wszystkich parafian w tę akcję abyśmy mogli zebrać dużą ilość zużytego sprzętu, co przełoży się na skuteczniejszą i bardziej rozległą pomoc Kościołom będącym często w wielkiej potrzebie.

5. W środę Msza Święta o godz. 17.00 a po niej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej. Zapraszamy.

6. W przyszłą niedzielę 20 listopada przed kościołem będą zbierane ofiary na pokrycie kosztów wykonach schodów i alejki na Kalwarii Krzyskiej. W październiku ofiary na ten cel wyniosły 2 347 zł.

7. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia: błogosławieństwa Bożego i opieki św. Patronów. Zapraszamy jak zwykle do Stołu Pańskiego. : W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

17 XI – św. Elżbieta Węgierska, jedna z pierwszych tercjarek franciszkańskich, patronka Franciszkańskiego Zakonu Świeckich, która prowadziła głębokie życie duchowe i oddawała się posłudze miłosierdzia – stąd też nazywa się ją patronką miłosierdzia chrześcijańskiego;

18 XI – bł. Karolina Kózkówna, która od najmłodszych lat ukochała modlitwę i starała się wzrastać w miłości Bożej; poniosła śmierć męczeńską na początku I wojny światowej, broniąc cnoty czystości i ludzkiej godności;

19 XI – bł. Salomea, klaryska, siostra Bolesława Wstydliwego, która w bardzo heroiczny sposób oddała się na służbę Bożą.

8. W aklamacji przed ewangelią zabrzmiały słowa: „Nabierzcie ducha i podnieście głowy…”. Także i my, nabrawszy ducha wiary i męstwa z przeżytej wspólnie Eucharystii, idźmy z podniesionymi głowami do naszych domów, szkół i zakładów pracy, aby z dumą świadczyć o naszej wierze w Jezusa Chrystusa – Jedynego Odkupiciela człowieka.

Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże.