XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 19 LISTOPADA 2017 ROK

Na zakończenie Roku Miłosierdzia, papież Franciszek zapowiedział ustanowienie w Kościele powszechnym Światowego Dnia Ubogich. Dzień ten będzie obchodzony co roku w XXXIII Niedzielę Zwykłą. W tym roku po raz pierwszy przeżywamy ten „Dzień” obejmując myślą i wrażliwym odruchem naszych serc siostry i braci doświadczonych przez różnorakie formy ubóstwa, zarówno materialnego, jak i duchowego. Papież Franciszek w swoim Orędziu na I Światowy Dzień Ubogich napisał: „Chciałem ofiarować Kościołowi Światowy Dzień Ubogich, aby wspólnoty chrześcijańskie na całym świecie stawały się coraz wyraźniejszym i konkretnym znakiem miłości Chrystusa do tych ostatnich i najbardziej potrzebujących”

1. Msze św. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00. Wieczorna Msza Święta o godz. 18.00.

Przed kościołem zbierane są ofiary na pokrycie kosztów odnowienia Kaplicy Ogrojca i figury Chrystusa Zmartwychwstałego . W październiku ofiary na ten cel wyniosły 1 747 zł. Bóg zapłać za każdą życzliwą ofiarę.

2. W tygodniu Różaniec połączony z wypominkami będzie w poniedziałek, wtorek i czwartek po Mszy świętej wieczornej. Prosimy o liczniejszą obecność na Nim by wspólnie modlić się za naszych zmarłych.

3. We wtorek przypada wspomnienie Ofiarowania NMP. Choć odwołuje się ono do VI w. i do pamiątki poświęcenia kościoła ku czci Matki Bożej zbudowanego obok świątyni jerozolimskiej, to ma nam ukazywać wielkość i znaczenie życia ofiarowanego całkowicie Bogu. Dlatego w tym dniu modlimy się szczególnie za siostry w zakonach klauzurowych i do tej modlitwy zachęcamy wszystkich parafian.

4. We środę świętej Cecylii, rzymskiej męczennicy, patronce chórzystów, muzyków i organistów. Cieszmy się, że muzyka organowa i dobry śpiew rozbrzmiewają na chwałę Bogu w naszej świątyni. Zasługa to w dużej mierze organisty P. Wojciecha Chruściela, któremu z okazji Święta Patronalnego, składamy życzenia. Niech święta Cecylia wyprasza ducha radości i uwielbienia oraz łaskę głębokiego wniknięcia w tajemnicę liturgii. Dziękujemy za sumienną pracę i piękną grę na organach. Swoją wdzięczność okażemy niedługo, kiedy odwiedzi nasze domy i dostarczy opłatki na Boże Narodzenie. Skorzystajmy z tej posługi i złóżmy Mu ofiarę. Pan Organista będzie miał imienne, aktualne zaświadczenie z pieczątką parafii i podpisem Ks. Proboszcza.

5. W środę zapraszamy jak zwykle na cotygodniową Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy świętej wieczornej.

6. Kolejny rok liturgiczny dobiega końca. Za tydzień, uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata wieńczy kolejny rok kościelny, Po Mszy św. o godz. 7.00 nabożeństwo stanowe i zmiana tajemnic różańcowych dla Ojców.

7. Trwa jeszcze miesiąc listopad w którym częściej przychodzimy na cmentarz by pomodlić się za zmarłych a także przy okazji zrobić porządki przy grobach jeszcze przed zimą. Bardzo serdecznie prosimy o segregowanie i składanie śmieci, pozostałości po lampionach czy kwiatach do pojemników na to przeznaczonych. Znajdują się one przy bramie północnej w jednym miejscu bo nie ma możliwości w innych by były dostępne dla firmy wywozowej. Liczymy na zrozumienie i pełną kulturę w zachowaniu czystości na cmentarzu. Prosimy także o tym pamiętać w ciągu roku. Bóg zapłać za dotychczasową troskę o czystość na cmentarzu.

8. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia: obfitych łask Bożych i opieki ich świętych Patronów. Zapraszamy jak zwykle do Stołu Pańskiego. W tym tygodniu patronujĄ nam:

20 XI – św. Rafał Kalinowski (1835-1907), prezbiter, jeden z przywódców powstania styczniowego w 1863 roku, sybirak, karmelita i kapłan galicyjski; miał niezwykły dar jednania grzeszników z Panem Bogiem; jest patronem ludzi poszukujących sensu życia i zagubionych na drogach

22 XI – św. Cecylia (†III wiek), dziewica i męczennica, patronka chórzystów, lutników, muzyków, organistów, zespołów wokalno-muzycznych

24 XI – św. Andrzej Dung-Lac i Towarzysze, męczennicy wietnamscy, którzy zginęli podczas prześladowań chrześcijan w latach 1773-1862

9. W ramach reintegracji zawodowej i społecznej Tarnowskie Centrum Integracji Społecznej oferuje praktyczną naukę zawodu u pracodawcy, za które przysługuje świadczenie pieniężne wraz z badaniami lekarskimi, ubezpieczeniem NNW, posiłkiem, wsparciem specjalistów i wiele innych. Szczegółowe informacje można uzyskać :pod nr tel. 669 206 753 lub pod adresem: Rynek 9, 33-100 Tarnów, w godz. od 8.00 do 16.00.

10. W minionym tygodniu odszedł do wieczności + Józef Kowalczyk l. 65. Rodzinie składamy wyrazy współczucia a Jego duszę polecamy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie…..

Zachęcamy do nabywania Gościa Niedzielnego oraz Biuletynu Parafialnego w którym są podawane oprócz ogłoszeń intencje Mszy świętych.

Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże.