XXXIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 20 LISTOPADA 2016 ROK UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA

Przeżywana dzisiaj uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata wieńczy nie tylko kolejny rok kościelny, ale także zamyka Nadzwyczajny Jubileusz Miłosierdzia ogłoszony w ubiegłym roku przez papieża Franciszka. Dzisiaj Ojciec Święty Franciszek zamknie w papieskiej bazylice na Watykanie ostatnią bramę miłosierdzia – ostatnie drzwi święte Roku Jubileuszowego. Dziękujmy miłosiernemu Bogu, którego widzialnym obliczem jest nasz Pan, Jezus Chrystus, za ten ogrom łask, który spłynął na cały świat, na cały Kościół i na każdą i każdego z nas w świętym Roku Miłosierdzia. Po Mszach świętych będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i odmówienie Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. Przed kościołem zbierane są ofiary na pokrycie kosztów wykonach schodów i alejki na Kalwarii Krzyskiej. W październiku ofiary na ten cel wyniosły 2 347 zł. Pozostało jeszcze do spłaty 10 153 złote. Bóg zapłać za każdą życzliwą ofiarę.

1. Msze św. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00. Wieczorna Msza Święta o godz. 18.00.

2. Jutro przypada wspomnienie Ofiarowania NMP. Choć odwołuje się ono do VI w. i do pamiątki poświęcenia kościoła ku czci Matki Bożej zbudowanego obok świątyni jerozolimskiej, to ma nam ukazywać wielkość i znaczenie życia ofiarowanego całkowicie Bogu. Dlatego w tym dniu modlimy się szczególnie za siostry w zakonach klauzurowych i do tej modlitwy zachęcamy wszystkich parafian.

3. W tygodniu Różaniec połączony z wypominkami będzie w poniedziałek, wtorek i czwartek po Mszy świętej wieczornej. Prosimy o liczniejszą obecność na Nim by wspólnie modlić się za naszych zmarłych. Są to ostatnie dni modlitwy różańcowej połączonej z wypominkami w tym roku.

4. W środę zapraszamy jak zwykle na cotygodniową Nowennę do Matki Bożej

Nieustającej Pomocy po Mszy świętej wieczornej.

5. Kolejny rok liturgiczny dobiega końca. Za tydzień, pierwszą niedzielą Adwentu rozpoczniemy następny. Hasłem tego roku będą słowa z nakazu misyjnego Chrystusa: „Idźcie i głoście”. Będziemy więc wezwani do świadczenia o Panu Jezusie i przemieniania tego świata na bardziej Boży.

Po Mszy św. o godz. 7.00 nabożeństwo stanowe i zmiana tajemnic różańcowych dla Ojców.

6. We wtorek świętej Cecylii, rzymskiej męczennicy, patronce chórzystów, muzyków i organistów. Cieszmy się, że muzyka organowa i dobry śpiew rozbrzmiewają na chwałę Bogu w naszej świątyni. Zasługa to w dużej mierze organisty P. Wojciecha Chruściela, któremu z okazji Święta Patronalnego, składamy życzenia. Niech święta Cecylia wyprasza ducha radości i uwielbienia oraz łaskę głębokiego wniknięcia w tajemnicę liturgii. Dziękujemy za sumienną pracę i piękną grę na organach. Swoją wdzięczność okażemy niedługo, kiedy odwiedzi nasze domy i dostarczy opłatki na Boże Narodzenie. Skorzystajmy z tej posługi i złóżmy Mu ofiarę. Przypominamy, że pan Organista jest ubezpieczony w pełnym wymiarze, otrzymuje ofiary za śluby i pogrzeby i miesięcznie 300 zł. Roznosząc opłatki otrzymuje ofiarę nie za opłatki, tylko za pracę w kościele. Pan Organista będzie miał imienne, aktualne zaświadczenie z pieczątką parafii i podpisem Ks. Proboszcza.

7. Trwa jeszcze miesiąc listopad w którym częściej przychodzimy na cmentarz by pomodlić się za zmarłych a także przy okazji zrobić porządki przy grobach jeszcze przed zimą. Bardzo serdecznie prosimy o segregowanie i składanie śmieci, pozostałości po lampionach czy kwiatach do pojemników na to przeznaczonych. Znajdują się one przy bramie północnej w jednym miejscu bo nie ma możliwości w innych by były dostępne dla firmy wywozowej. Liczymy na zrozumienie i pełną kulturę w zachowaniu czystości na cmentarzu. Prosimy także o tym pamiętać w ciągu roku. Bóg zapłać za dotychczasową troskę o czystość na cmentarzu.

8. Solenizantów i jubilatów tego tygodnia pragniemy zapewnić o naszej życzliwości i modlitwie.

9. Zachęcamy do nabywania Gościa Niedzielnego oraz Biuletynu Parafialnego w którym są podawane oprócz ogłoszeń intencje Mszy świętych.

10. Kończąc tę Eucharystię w tak pięknym i wyjątkowym dniu, idźmy z radością do naszych domów, szkół i zakładów pracy, abyśmy wszędzie tam, gdzie żyjemy, uczymy się i pracujemy, mogli naprawdę spotykać się z Jezusem – naszym Królem.

Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże.