XXXIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 26 LISTOPADA 2017 r. – UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA. NIEDZIELA SYNODALNA

Przeżywamy dzisiaj uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to znak, ze kończy się kolejny rok liturgiczny, w którym przezywaliśmy tajemnice naszego zbawienia i zabiegaliśmy o naszą świętość. Jezus chce królować w naszym życiu, aby nam pokazywać najlepszą drogę do królestwa niebieskiego. Tej drodze będziemy także przyglądać się podczas synodu diecezjalnego. Jak w każdą ostatnią niedzielę miesiąca, tak i dziś trwamy w modlitwie o dobre przygotowanie tego wydarzenia i trwałe owoce dla naszego życia wiarą. Myślą przewodnią naszych rozważań i modlitwy niech będzie poszukiwanie sposobów naszego większego zaangażowania się jako osób świeckich w życie parafialne i życie całego Kościoła tarnowskiego.

Po Mszach świętych będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i odmówienie Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. Składka na tacę jest przeznaczona na ogrzewanie. Bóg zapłać za każdą życzliwą ofiarę.

1. Msze św. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00. Wieczorna Msza Święta o godz. 18.00. Wcześniej o godz. 17.15 Różaniec z wypominkami za zmarłych.

Po Mszy św. o godz. 7.00 nabożeństwo stanowe i zmiana tajemnic różańcowych dla Ojców.

2. W tygodniu Różaniec połączony z wypominkami będzie w poniedziałek i wtorek po Mszy świętej wieczornej. Prosimy o liczniejszą obecność na Nim. Są to ostatnie dni modlitwy różańcowej połączonej z wypominkami w tym roku.

3. We wtorek przypada siódma rocznica konsekracji biskupiej Pasterza naszej diecezji Ks. bpa Andrzeja Jeża. Z tej racji w tym dniu będziemy się modlić za bpa Andrzeja i jego posługę pasterską.

4. W środę zapraszamy jak zwykle na cotygodniową Nowennę do Matki Bożej

Nieustającej Pomocy po Mszy świętej wieczornej.

5. Również w środę – 29 XI na Mszę św. o godz. 17.00 zapraszamy na kolejne spotkanie kandydatów do Bierzmowania z kl. II oddziałów gimnazjalnych oraz klas VII Szkoły Podstawowej, a we czwartek – 30 XI na Mszę św. o 17.00 i spotkanie zapraszamy kandydatów z klas III oddziałów gimnazjalnych.

6. W najbliższy czwartek, 30 listopada, przypada święto św. Andrzeja Apostoła. Był pierwszym uczniem powołanym przez Pana Jezusa, bratem św. Piotra. Tradycja głosi, że po zesłaniu Ducha Świętego udał się do Grecji, gdzie oddał życie za wiarę, ukrzyżowany głową do dołu. Pamiątką tego są tak zwane krzyże św. Andrzeja w kształcie litery „X”. Niech zgiełk andrzejkowych zabaw, jakie się w tym czasie organizuje, nie zagłuszy naszej modlitwy przez wstawiennictwo tego szczególnego patrona podczas świątecznej Mszy Świętej o godz. 17.00, na którą serdecznie zapraszamy. Będziemy też polecać zmarłego Ks. Prałata Andrzeja Kmiecika

7. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Wotywa o Sercu Pana Jezusa rano o godz. 6.30 i o godz. 17.00. Spowiedź przed I piątkiem w środę, czwartek i piątek od godz. 16.00. Prosimy dzieci szkoły podstawowej o korzystanie ze spowiedzi we środę, młodzież w czwartek a pozostali w piątek. Chorych odwiedzimy w piątek od godz. 7.45. prosimy zgłosić ich w zakrystii i usłużyć dwoma samochodami. Pamiętajmy o ofiarach na tacę w tym dniu na Misje.

8. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia: obfitych łask Bożych i opieki ich świętych Patronów. Zapraszamy jak zwykle do Stołu Pańskiego z okazji imienin.

Z okazji Imienin Ks. Proboszcza Zdzisława pamiętajmy o modlitwie w Jego intencji prosząc o błogosławieństwo Boże w trudnej i odpowiedzialnej pracy jako proboszcza. Życzymy dobrego zdrowia, ludzkiej życzliwości, łask płynących z Chrystusowego Krzyża i nieustannej opieki Matki Bożej.

9. Organizujemy dla dzieci i młodzieży z naszej parafii „ ZIMOWISKO Z WARTOŚCIAMI” w Zakrzowie k. Krakowa w terminie od 12 do 17 lutego / od poniedziałku do soboty / 2018 r. Pierwszeństwo zapisu mają osoby zaangażowane  w grupy: Dziewczęca Służba Maryjna, chórek, ministranci. Koszt: 460 zł . Wyjazd autokarem. W programie oprócz dużej ilości czasu spędzonego na świeżym powietrzu – wycieczka do Wadowic, Kalwarii Zebrzydowskiej, Park Wodny w Krakowie oraz zwiedzanie krakowskich podziemi z grupą Aktywni . Jeśli będzie śnieg istnieje możliwość zorganizowania na miejscu mini szkółki narciarskiej. Ośrodek dysponuje także salą gimnastyczną. Bliższe informacje u s. Barbary oraz na stronie  internetowej http://www.zakrzow.caritas.pl/

10. Nasza Caritas parafialna rozprowadza lampiony na Roraty. Zachęcamy do ich nabycia by jak najwięcej dzieci przychodziło z nimi już od przyszłego poniedziałku.

11. W minionym tygodniu odszedł do wieczności + Zbigniew Żelazo l. 73. Rodzinie składamy wyrazy współczucia a Jego duszę polecamy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie…..

12. Niech Boże błogosławieństwo umocni nasze codzienne, zwyczajne dzielenie się miłością, byśmy mogli już tutaj, na ziemi, doświadczać królestwa Bożego, a po śmierci spotkać się twarzą w twarz z naszym Królem i Wodzem – Jezusem Chrystusem.

Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże.