26. NIEDZELA ZWYKŁA (30.09.2018)

Wszyscy jesteśmy powołani do czynienia dobra, do pomnażania darów, których Pan Bóg nam udzielił. Nie jest to tylko zadanie, domen a wybranych osób. Mojżesz i Jezus ganią pojawiającą się w ludziach zazdrość. Jednocześnie dzisiejsze słowo Boże kładzie nacisk, by nie stawać się dla innych powodem zgorszenia czy przykładem niegodziwości.

Słuchając i rozważając biblijne perykopy tej niedzieli, módlmy się razem z psalmistą, byśmy byli wolni od wszelkiego występku.

Pan Jezus uspokaja swoich uczniów, mówiąc, że kto nie jest przeciwko nam, ten jest z nami. Każdy, kto grzeszy i innych nakłania do grzechu powinien się nawrócić.

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE

W dniu dzisiejszym przeżywamy w naszej Diecezji kolejną Niedzielę Synodalną a także Dzień Modlitw o Trzeźwość.

Msze Święte: o godz. 7.00, 9.00, 10.30 dla dzieci, ze specjalnym błogosławieństwem po Mszy Św., 12.00 i 18.00.

W najbliższą niedzielę Uroczystość Odpustowa w Lisiej Górze. Suma Odpustowa o godz. 11.00.

Jutro rozpoczyna się październik, miesiąc różańcowy. Maryja w objawieniach często zachęcała, abyśmy odmawiali różaniec. Idąc za Jej wezwaniem, zachęcamy do codziennego wspólnego rozważania tajemnic różańcowych podczas nabożeństwa o godz. 17.15. Prosimy aby w modlitwę różańcową włączały się także dzieci, młodzież, starsi i grupy apostolskie. Po Różańcu będzie Msza święta. Pamiętajmy, że za odmówienie jednej części różańca, można uzyskać odpust zupełny.

Siostry Karmelitanki zapraszają w poniedziałek, w święto Św. Teresy od Dzieciątka Jezus, na uroczystą Mszę Św. o godz. 18.00

We wtorek, zapraszamy na Msze Św. wieczorną o godz. 18.00, a po niej na spotkanie rodziców i dzieci z klas III szkoły podstawowej, przygotowujących się do Pierwszej Komunii Św., natomiast kandydatów do Sakramentu Bierzmowania z klas III oddziałów gimnazjalnych oraz klas VIII Szkoły Podstawowej zapraszamy na spotkanie w najbliższy czwartek 4. października na godz. 18.00. Wcześniej możliwość skorzystania ze spowiedzi św.

Spowiedź przed pierwszym piątkiem, w środę, czwartek i piątek od godz. 17.00.

W pierwszy czwartek miesiąca modlimy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne, w tym dniu przypada także dzień imienin papieża Franciszka, pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach. W pierwszy piątek modlimy się i wspieramy misyjne dzieło kościoła. Zachęcamy do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusa za grzechy całego świata.

Wyjazd do chorych tradycyjnie w piątek o godz. 7.45.

Chętnych do zaangażowania się w Krzyską Grupę Młodzieżową zapraszamy na spotkania w piątki o godz. 19.00 w Domu Katechetycznym.

W pierwszą sobotę miesiąca uczcimy Niepokalane Serce Maryi.

W przyszłą niedzielę, pierwszą miesiąca, będzie Msza św. o godz. 15.00 z udzielaniem Sakramentu Chrztu Św.

W najbliższą niedzielę odbędzie się procesja różańcowa ulicami Tarnowa, rozpoczęcie przy sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej o godz. 19.00, a zakończenie w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej.

Siostry Służebniczki zapraszają w najbliższą niedzielę 7. października, Rodzinę Edmundową na Mszę Św. o godz. 12.00 i na spotkanie w domu Sióstr o godz. 19.00.

W zakrystii są do nabycia kalendarze książkowe Dla Miasta i Wsi a także kalendarze ścienne na rok 2019.

Zachęcamy do lektury czasopism religijnych, i biuletynu parafialnego, znajdują się one przy głównym wejściu do naszej świątyni.

Dziękujemy za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę a także do puszek na UPJPII w Krakowie i Tarnowie. Bóg zapłać.

W minionym tygodniu została wysprzątana wieża, założono nowe siatki, oczyszczono dzwony, wymieniono i uzupełniono dachówki na dachu kościoła, w późniejszym czasie zostaną wyczyszczone rynny. Zostały także odkryte i przerobione studzienki kanalizacyjne, aby na przyszłość były łatwo dostępne do czyszczenia, w najbliższych dniach zostaną udrożnione kanały odpływowe a także została poprawiona kostka na chodniku. Zostały także podjęte przygotowania do przycinki pielęgnacyjnej drzew. Bardzo dziękuję wszystkim osobom zaangażowanym w te prace. Polecamy waszej modlitwie prace i projekty na przyszłość.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

Poniedziałek: św. Teresa od Dzieciątka Jezus (1873-1897), francuska karmelitanka, mistyczka, ogłoszona Doktorem Kościoła.

Wtorek: święci Aniołowie Stróżowie.

Czwartek: św. Franciszek z Asyżu (1182-1226), włoski rycerz, który po nawróceniu wybrał życie ubogich i przyczynił się do odnowy Kościoła, patron ekologów.

Piątek: św. Faustyna Kowalska (1905-1938), polska zakonnica, mistyczka, apostołka miłosierdzia Bożego.

Opiece Królowej różańca św. polecamy jubilatów i solenizantów całego tygodnia.

Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże.