Kapłani

KAPŁANI PRACUJĄCY OBECNIE W NASZEJ PARAFII

KSIĄDZ PROBOSZCZ

Ks. mgr lic. Jacek Olszak, urodził się 18.09.1971 r. w Nowym Sączu. Kapłanem został 25.05.1996 r., pracował w Ciężkowicach, na misjach w Peru (Andamarca i Haucayo) i Wilkowisku. Od 12 sierpnia 2018 r. jest proboszczem naszej parafii.

KSIĘŻA WIKARIUSZE

Ks. mgr Tomasz Wroński - w parafii od 2015 roku. Uczy młodzież Gimnazjum nr 6. W parafii opiekuje się lektorami, prowadzi grupę młodzieżową. Wcześniej był wikariuszem w parafii Matki Bożej Niepokalanej w Nowym Sączu.
Ks. mgr Mieczysław Kita - w parafii od 2015 roku. Uczy religii w Szkole Podstawowej nr 14. Opiekuje się ministrantami. Wcześniej był wikariuszem w Straszęcinie.

REZYDENT

Ks. mgr Zdzisław Puścizna urodził się 10.07.1948 r. w Barcicach. Święcenia kapłańskie otrzymał w roku 1972. Pracował w Żegocinie, Dębicy, Ropie, Oleśnie, Buchcicach. W latach 1992-2018 był proboszczem naszej parafii. Obecnie na emeryturze.

O kapłanach związanych z parafią w przeszłości a także pochodzących z Krzyża duchownych informacje znajdziesz: TUTAJ (kliknij)