INFORMACJE DUSZPASTERSKIE, 10. NIEDZIELA ZWYKŁA, (06.06.2021).

• Dziś obchodzimy Dzień Dziękczynienia i wdzięczności Bogu za odzyskaną wolność.

• Bardzo dziękujemy wszystkim za modlitewny udział w procesji Bożego Ciała. Dziękujemy za przygotowane ołtarzy i udekorowanie trasy procesji. Dziękujemy parafianom z rejonów: IV, V, XX i XXI, z ulic: Krzyskiej, Ćwiklińskiej, Jaracza, Woszczerowicza, Solskiego, Zelwerowicza, Nowodąbrowskiej, Łomnickiego, Kieślowskiego, Dymszy, Hańczy, Cybulskiego, Chełmońskiego, Ordonówny, Studnickiego i Morelowej. Szczególnie dziękujemy wszystkim osobom koordynującym wszystkie prace, dziękujemy za podarowanie kwiatów. Bóg zapłać.

• Dziękujemy Księżom Mieczysławowi i Krzysztofowi, Siostrom Służebniczkom, DSM, P. Organiście, ministrantom, lektorom, nadzwyczajnym szafarzom, dzieciom sypiącym kwiaty i dzwoniącym, dziękujemy wszystkim niosącym feretrony, sztandary, baldachim, wszystkim grupom parafialnym a także czuwającej nad bezpieczeństwem policji. Bóg zapłać.

• Podczas trwania oktawy uroczystości Bożego Ciała – Msza Św. z procesją wokół kościoła po Mszy Św. wieczornej.

• W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała. Błogosławieństwo dzieci i wianków. Bardzo serdecznie zapraszamy. W tym dniu na Placu Katedralnym odbędzie się koncert zespołu JEDNO, pt.: „Serce, które widzi”. Początek godz. 19:15. Serdecznie zachęcamy do udziału.

• W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze Święte o godz. 6:30, 18:00, po wieczornej Mszy Św. procesja eucharystyczna. Z inicjatywy św. Jana Pawła II jest to Światowy Dzień Modlitw o Świętość Życia Kapłańskiego. W tym dniu nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych.

• W piątek będziemy przeżywać również Dzień Skupienia i Modlitwy do Chrystusa Ukrzyżowanego. Zakończenie adoracji o godz. 17:40. Po nabożeństwie wieczornym Droga Krzyżowa. Zapraszamy na modlitwę wspólnoty i grupy parafialne a także rodziny z poszczególnych rejonów naszej parafii wg grafika umieszczonego na tablicy ogłoszeniowej.

• W najbliższą II sobotę miesiąca, zapraszamy na Mszę Św. na cmentarzu o godz. 18:00, poprzedzoną Różańcem za zmarłych o godz. 17:30.

• Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę, ofiary na hospicja i cele charytatywne, na misje, ofiary w kopertach, wpłaty na konto i za dzisiejsze ofiary przeznaczone na pokrycie kosztów remontu. Bóg zapłać. Prosimy członków Rady Parafialnej o przeliczenie złożonych ofiar.

• W naszym kościele, może uczestniczyć w nabożeństwach 35 osób, do tej liczby nie są wliczane osoby zaszczepione. Od piątku zapisy na udział we Mszy Św. poprzez formularz na stronie internetowej (www.parafia.intarnet.pl). Dziękujemy za zakładanie maseczek, zachowywanie odległości i środków ostrożności. Zachęcamy do wspólnej modlitwy rodzinnej.

• Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.

• Wszystkim na cały tydzień życzymy - Szczęść Boże.

• W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności Ś.P. +Marię KUBISZTAL, pogrzeb będzie w najbliższy wtorek o godz. 14:00 i +Ks. Edwarda BRYŁĘ, który w latach 1983/84, był wikariuszem w naszej parafii. Rodzinom składamy wyrazy współczucia i solidarności, a Ich dusze polecajmy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu, a nasz Panie…

W tym tygodniu patronujĄ nam:

• Poniedziałek, 7 czerwca – bł. Zbigniewa Strzałkowskiego, kapłana, męczennika.

• Wtorek, 8 czerwca – św. Jadwiga Królowa (1374-1399), oddana narodowi polskiemu i litewskiemu.