II NIEDZIELA PO BOŻYM NARODZENIU – 1 STYCZNIA NOWY 2017 ROK

 

Dziś, w pierwszy dzień nowego roku kalendarzowego gromadzimy się w naszym parafialnym wieczerniku wraz z Maryją, Matką naszego Boga, przy Jego ołtarzu. Celebrując Eucharystię w uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki, powierzmy Chrystusowi przez ręce Jego Matki nasze intencje. Szczególnie módlmy się, aby Syn Boży uświęcił czas całego nowego 2017 roku.

1. Dziś – druga niedziela po Narodzeniu Pańskim. W dalszym ciągu pochylamy się nad tajemnicą wcielenia Słowa Bożego i Narodzenia Zbawiciela. Msze św. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 15.00, 18.00.

2. We wtorek, 3 stycznia, tradycyjnie wspominamy Najświętsze Imię Jezus.

3. W środę pamiętajmy o Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W szczególny sposób zapraszamy Młodzież klas I i II na comiesięczne spotkanie przed Bierzmowaniem. Obecność obowiązkowa. Zapraszamy także Rodziców.

4. W czwartek podczas Mszy świętej o godz. 17.00 spotkanie modlitewne przed Bierzmowaniem dla Młodzieży z klas III Gimnazjum. Prosimy o sumienna obecność.

5. W piątek Uroczystość Objawienia Pańskiego popularnie zwaną uroczystością Trzech Króli. Msze św. będą o godz. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00. Na Mszy św. o godz. 10.30 Kolędnicy Misyjni złożą dary na Misje, które otrzymali w czasie kolędowania.

Wszystkich Kolędników zapraszamy w strojach.

Wieczorna Msza św. o godz. 18.00. Składka na tacę przeznaczona jest na Misje.

W uroczystość Objawienia Pańskiego obchodzimy Misyjny Dzień Dzieci.

6. Błogosławieństwo kompletów na Trzech Króli w których znajdzie się kreda, węgielek i kadzidło będzie na wszystkich Mszach. Rozprowadza

je będzie nasza Caritas przed Mszą świętą. Ofiary za komplet 2 zł. Można złożyć większa ofiarę, będzie ona przeznaczona na potrzeby Caritas naszej parafii.

7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź przed I piątkiem w czwartek od godz. 16.00.

8. W przyszłą niedzielę świętem Chrztu Pańskiego zakończymy liturgiczny obchód okresu Bożego Narodzenia Pańskiego. Składka na tacę będzie przeznaczona na potrzeby bieżące parafii. Po Prymarii nabożeństwo stanowe i zmiana tajemnic różańcowych dla Matek. Również w przyszłą niedzielę po Mszach św. o godz. 10.30 i 12.00 zapraszamy na Jasełka w wykonaniu dzieci i młodzieży z naszej parafii.

9. Diecezjalne Spotkanie Kolędników Misyjnych będzie w tym roku w Brzesku w sobotę 14 stycznia. Wszystkich zainteresowanych udziałem w tym spotkaniu prosimy o zgłoszenie do 6 stycznia w zakrystii lub u s. Barbary.

10. Rodzinę bł. Edmunda zapraszamy na Mszę św. w sobotę 7 stycznia o godz. 17.00. Po Mszy św. spotkanie w domu sióstr.

11. Zachęcamy do nabycia Gościa Niedzielnego. W Biuletynie Niedzielnym jest podany porządek kolędy i intencje Mszy św. na ten tydzień..

12. Porządek kolędy w osobnej wiadomości.

13. W minionym tygodniu odeszli do wieczności + Edward Bożek l.79 i + Tadeusz Dudek l.79. Rodzinom składamy wyrazy współczucia a Ich dusze polecamy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie…….

14. Oto dobiega końca nasza wspólna Eucharystia. Niech to pierwsze w tym nowym roku spotkanie z Jezusem Chrystusem i Jego Matką będzie początkiem i zapowiedzią kolejnych, które naszej doczesnej drodze życiowej nadadzą wieczny sens. Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże.

  OGŁOSZENIA DODATKOWE

Jak co roku 6. stycznia przez ulice Tarnowa przejdzie barwny Orszak, w którym mieszkańcy naszego miasta wraz z Trzema Królami pójdą pokłonić się małemu Jezusowi, Maryi i Józefowi. Jest to okazja, by przez wspólny śpiew kolęd pokazać wszystkim naszą radość z narodzenia Jezusa. Wszystkich parafian, a także mieszkańców Tarnowa i okolic zapraszamy do udziału w tym niecodziennym wydarzeniu. W sposób szczególny zapraszamy rodziny z dziećmi, dla których jest to okazja, by jeszcze raz przeżywać tajemnicę narodzenia Zbawiciela.

Tegoroczny Orszak Trzech Króli rozpocznie się tradycyjnie na placu katedralnym 6. stycznia po Mszy świętej o godz. 12.00, której będzie przewodniczył biskup tarnowski Andrzej Jeż. Najpierw powitamy wspólnie Trzech Króli przed katedrą, a następnie wraz z nimi wyruszymy w radosnym orszaku na Rynek oraz ulicami Wekslarską, Wałową, Targową, aby w ogrodzie klasztoru Ojców Bernardynów oddać pokłon Świętej Rodzinie.

Podobnie jak w ubiegłym roku znakiem uczestnictwa w Orszaku będą królewskie korony rozdawane przed rozpoczęciem uroczystości, a we wspólnym śpiewaniu pomogą nam śpiewniki. Zachęcamy, by na Orszak ubrać stroje w kolorze niebieskim, czerwonym lub zielonym, aby w ten sposób każdy z nas stał się częścią orszaku jednego z Trzech Króli.

Niech nie zabraknie nikogo z nas na tym niezwykłym wydarzeniu. Pokażmy swoją obecnością wiarę w narodzenie Bożego Syna i przeżywajmy ją w sposób radosny.

Do zobaczenia na Orszaku!

Organizatorzy: Parafia Katedralna, VII Liceum Ogólnokształcące, Urząd Miasta Tarnowa.