II NIEDZIELA ZWYKŁA – 15 STYCZNIA 2017 r.

Choć rozpoczął się już okres zwykły w roku liturgicznym, upamiętniający różne wydarzenia i tajemnice z życia Chrystusa, dzisiaj wracamy znów nad Jordan, gdzie spotykamy Jana Chrzciciela, który w Jezusie rozpoznaje Mesjasza i wskazuje na Niego, jako na Baranka Bożego. Uczestnicząc w Eucharystii, dajemy świadectwo naszej wiary w Jego mesjańskie posłannictwo i uświadamiamy sobie naszą odpowiedzialność za głoszenie tej prawdy współczesnemu światu. Prośmy zatem Boga o łaskę mocnej wiary, która znajduje potwierdzenie w świadectwie życia.

1. Msze święte jak w każdą niedzielę: 7.00, 9.00, 10.30, 12.00. Wieczorna Msza Święta o godz. 18.00.

W dzisiejszą niedzielę przypada Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Wiele rodzin, także z naszej parafialnej wspólnoty, cierpi z powodu emigracyjnej tułaczki swoich bliskich. A ci, którzy opuścili ojczysty kraj i rodzinny dom w poszukiwaniu lepszego życia, odczuwają tęsknotę za bliskimi. Bądźmy również pełni dobroci i życzliwości dla tych, którzy pośród nas się osiedlają, chciejmy towarzyszyć im naszą modlitwą i prośmy, by każdy z migrantów znajdował dobrych ludzi gotowych przyjść mu z pomocą.

2. Od 18 do 25 stycznia trwać będzie Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. O jedność wśród swoich uczniów i wyznawców modlił się Pan Jezus przed swoją męką i śmiercią. Niech ta modlitwa nieustannie trwa, bo podziały wśród chrześcijan to rana, która boli i osłabia świadectwo naszej wiary. Zachęcamy do indywidualnej i wspólnotowej modlitwy z naszymi braćmi i siostrami wyznającymi wiarę w Pana Jezusa w różnych miejscach i świątyniach naszej diecezji.

3. W środę zapraszamy na cotygodniową Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, która będzie po Mszy św. wieczornej. Na wspólną modlitwę zapraszamy kochane Babcie, drogich Dziadków oraz wszystkich, którzy chcą im okazać swoją miłość i wdzięczność z okazji Dnia Babci i Dziadka które będą w sobotę i w niedzielę. Kierując się wiarą, okazujmy im szacunek, wdzięczność i chętną pomoc. Swoimi modlitwami obejmijmy ich wszystkich, zarówno żyjących, jak i zmarłych, którzy już odeszli do Domu Ojca . Bardzo często tyle im zawdzięczamy! Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, ofiarowana Komunia Święta i serdeczna pamięć.

4. W czwartek zapraszamy Franciszkański Zakon Świeckich na comiesięczne spotkanie formacyjne. Rozpoczęcie Mszą święta o godz. 17.00.

5. W sobotę zapraszamy Grupy Modlitewne do Domu Katechetycznego na wspólny Opłatek o godz. 14.00.

6. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 7.00 nabożeństwo stanowe i zmiana tajemnic różańcowych dla Ojców. Składka na tacę będzie przeznaczona na ogrzewanie. Będzie to dopiero II składka na ten cel. A ogrzewanie funkcjonuje od października 2016. Podejdźmy życzliwie do tego tematu.

7. Po Nawiedzeniu Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej codziennie w parafiach naszej diecezji w ciągu roku odbywają się Adoracje Najświętszego Sakramentu. Dla naszej parafii ten dzień został wyznaczony na 22 stycznia każdego roku. W tym roku przypada w niedzielę. Adoracja do południa będzie po Mszach świętych: 7.00, 9.00, 10.30.

Po południu o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia a po niej Adoracja w ciszy. O godz. 18.00 zakończenie Adoracji i wieczorna Msza święta.

Przyjdźmy na Adorację jak najliczniej znajdując czas dla Chrystusa obecnego w Eucharystii i na osobistą modlitwę.

8. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia, szczególnie błogosławieństwa Bożego i opieki świętych Patronów. Zapraszamy jak zwykle do Stołu Pańskiego z okazji Imienin.

9. Caritas Diecezji tarnowskiej zwraca się  z serdeczną prośbą i apelem do wszystkich, którzy składają zeznania podatkowe o przekazania 1% należnego podatku na cele realizowane przez Caritas Diecezji Tarnowskiej.

10. Dobiegają końca kolędowe odwiedziny w naszej parafii. Prosimy o zgłoszenie się osób, których nie zastaliśmy w domach, i zachęcamy do tego tych, którzy życzą sobie odwiedzin kapłana. Zapisy w zakrystii.

Porządek kolędy w osobnej wiadomosci.

11. Ufni w pomoc Bożej łaski, przyjmijmy błogosławieństwo, abyśmy wierni zobowiązaniom chrztu świętego byli dla współczesnego świata czytelnym znakiem Chrystusa. Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo