III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 4 MARCA 2018 r.

Podczas Wielkiego Postu w sposób szczególny analizujemy nasze życie religijne. Pytamy siebie, jak mamy żyć, postępować, aby nie pozostawać w sprzeczności z prawdami wiary. Chcemy powrócić do Dziesięciu przykazań Bożych, które Pan dał Mojżeszowi na górze Synaj, i w ten sposób oczyścić świątynię naszego serca z brudu grzechu, na wzór Chrystusa, wyrzucającego kupców ze świątyni jerozolimskiej. Odpowiedzmy sobie równocześnie na pytanie, czy naszej religijności nie traktujemy jako supermarketu wiary, z którego wybieramy tylko te treści, które mam odpowiadają? A za wszystkie grzechy w naszym życiu, które sprzeciwiały się uznanej prawdzie chrześcijańskiej, przeprośmy teraz pokornie dobrego Boga.

1. Msze św. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00. Z racji I niedzieli miesiąca Msza św. o godz. 15.00.

Zapraszamy na Gorzkie Żale o godz. 17.00, po nich wieczorna Msza św. o 18.00.

2. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, która będzie jak zwykle po wieczornej Mszy św. o godz. 17.00. Po Mszy św. spotkanie całej Rady Duszpasterskiej w Sali Domu Katechetycznego.

3. W czwartek 8 marca, obchodzimy Dzień Kobiet. Choć to świecka uroczystość, pamiętajmy w modlitwach o wszystkich kobietach, zwłaszcza o tych najbardziej utrudzonych matkach wielodzietnych rodzin, o samotnych pannach i wdowach, o kobietach poniżanych i prześladowanych w wielu częściach świata. Wszak kobiety wypełniają szczególną rolę w świecie, w Kościele i rodzinie. Polecajmy ich trud i życie Panu Bogu i Maryi, która jest najpiękniejszym wzorem żony i matki. Uczyńmy to zwłaszcza podczas wieczornej Mszy świętej.

4. W piątek przypada Dzień Skupienia i Modlitw do Chrystusa Ukrzyżowanego oraz całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Rozpoczęcie Godzinkami o Męce

Pańskiej o godz. 6.30. O 7.00 Msza św. a po Niej Adoracja, którą rozpoczyna Franciszkański zakon Świeckich.. Adoracja potrwa do godz. 16.15. O tej godzinie będą Podziękowania i Prośby do Chrystusa Ukrzyżowanego. O 16.30 pierwsza Droga Krzyżowa a po niej Msza św. Druga Droga Krzyżowa o godz. 19.00. Szczegółowy program jest podany w gablocie ogłoszeń.

5. W sobotę rozpoczynamy Nowennę przed uroczystością św. Józefa. Będzie ona po wieczornej Mszy świętej a w niedzielę po Gorzkich Żalach.

6. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 7.00 zmiana tajemnic różańcowych dla Matek. Prosimy o sumienną obecność wszystkich matek należących do Róż.

Również w przyszłą niedzielę składka na tacę będzie przeznaczona na potrzeby bieżące parafii. Bóg zapłać za każdą złożoną ofiarę.

7. Rodziców dzieci komunijnych informujemy, że w przyszły wtorek 13 marca od godz. 16.00 do 17.00 w Domu Katechetycznym będzie można nabyć stroje komunijne razem z dodatkami.

8. Zachęcamy do nabycia baranków wielkanocnych i paschalików w naszej Caritas. Ofiara wynosi przynajmniej 5 złotych i jest przeznaczana na pomoc chorym.

9. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia imieninowe, obfitych łask Bożych oraz opieki ich świętych patronów. Zapraszamy jak zwykle do Stołu Pańskiego z okazji Imienin.

10. W minionym tygodniu odeszła do wieczności + Aniela Marszałek l. 88. Rodzinie składamy wyrazy współczucia a Jej duszę polecamy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie..

11. Dziękując Bogu za udział w bezkrwawej Ofierze Ciała i Krwi Chrystusa, nieśmy światu orędzie Bożej mądrości, objawionej w Dekalogu, który jest dla nas fundamentem wiary. Troszczmy się także o gorliwość w sprawach Bożych, o zachowywanie Jego przykazań i przyjmowanie ich jako całości depozytu wiary, który Pan złożył w swoim Kościele.

Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże. Pozostańmy na krotką Adorację.

OGŁOSZENIA DODATKOWE

W tym roku Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II w Lublinie przeżywa jubileusz setnej rocznicy swojego powstania. W dniach 8 i 9 czerwca tego roku KUL organizuje w Lublinie Światowy Zjazd Absolwentów, na który serdecznie zaprasza wszystkich swoich absolwentów, przyjaciół i sympatyków. W związku z tym prosimy wszystkich zainteresowanych wzięciem udziału  w tym wydarzeniu o kontakt drogą mailowa z Biurem Towarzystwa Przyjaciół KUL-u pod adres absolwent@kul.pl lub delegatem Biskupa Tarnowskiego ks. Tomaszem Lelito (tomasz.lelito@gmail.com). Więcej informacji na stronie: www.abolwentkul.pl.