INFORMACJE DUSZPASTERSKIE, 1. NIEDZIELA ADWENTU, (01.12.2019)

 
 • Pierwsza Niedziela Adwentu rozpoczyna nowy rok liturgiczny który, będziemy przeżywać pod hasłem „Oto Wielka Tajemnica Wiary”.
 • Serdecznie zapraszamy do udziału w Roratach, o godz. 18:00. Zachęcamy do przynoszenia lampionów. Dla dzieci będą specjalne wyklejanki – witraże roratnie i nagrody na zakończenie.
 • Wolontariusze Caritas rozprowadzają świece na Boże Narodzenie. Dochód z tych świec będzie przeznaczony na diecezjalne i parafialne dzieła charytatywne, możemy je wesprzeć składając ofiarę 5zł. (małe świece) lub 15zł (duże świece).
 • We wtorek, zapraszamy na Msze Św. wieczorną o godz. 18.00, dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Św., natomiast młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania w czwartek na godz. 18.00.
 • W środę po Mszy Św. wieczornej bardzo serdecznie zapraszamy na spotkanie członków Rady Parafialnej.
 • W najbliższy piątek po Mszy Św. wieczornej zapraszamy na spotkanie ze św. Mikołajem: dzieci, DSM, chórek, ministrantów, lektorów i młodzież z Krzyskiej Grupy Młodzieżowej. Wszystkich Rodziców, którzy zechcą współpracować ze św. Mikołajem prosimy o kontakt z Siostrami w zakrystii.
 • W piątek o godz. 19:30, Msza Św. dla młodzieży - serdecznie zapraszamy młodzież uczącą się i pracującą.
 • W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca grudnia. Spowiedź w czwartek i piątek od godz. 17.00. W pierwszy czwartek modlimy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne a w piątek modlimy się i wspieramy misyjne dzieło kościoła. Zachęcamy do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusa za grzechy świata.
 • Wyjazd do chorych w piątek o godz. 7.45.
 • W najbliższą niedzielę Uroczystość Niepokalanego Poczęcia. W tym dniu nasze Siostry Służebniczki przeżywają swoje Patronalne Święto. Wyrażamy im wdzięczność za posługę w naszej parafii. Bóg zapłać. Również składamy serdeczne życzenia i zapewniamy o naszej pamięci wyrażonej w modlitwie.
 • W Uroczystość Niepokalanego Poczęcia składka będzie przeznaczona dla Sióstr na potrzeby utrzymania domu. Jest to wyraz naszej wdzięczności Siostrom za obecność i pracę w naszej parafii.
 • Przyszła niedziela to Dzień Modlitwy i Pomocy Kościołowi na Wschodzie, będziemy gościć O. Roberta Witalija Pyłypczuk, franciszkanina-bernardyna z Żytomierza na Ukrainie, który podzieli się świadectwem pracy misyjnej. Będą zbierane ofiary do puszek aby wesprzeć jego pracę.
 • Także w tym dniu o godz. 17:00 zapraszamy na Koncert Maryjny. W programie muzyka organowa, wokalno-instrumentalna i chóralna. Wystąpią studenci uczelni muzycznych Krakowa, Wrocławia i Katowic oraz chór z parafii Św. Małgorzaty w Dębnie - szczegóły na afiszu w gablocie.
 • We czwartek, 12 grudnia jest planowana kolejna pielgrzymka do Sanktuarium Św. Rity w Nowym Sączu. Koszt 20 zł. Chętnych prosimy o zapisywanie się w zakrystii do następnej niedzieli włącznie.
 • Rusza kolejna Świąteczna Edmundowa Paczka. Przy wejściach do kościoła są umieszczone choinki z kolorowymi bombkami. Każdy kto chciałby wspomóc potrzebujących Parafian może zerwać taką bombkę i zakupione towary przynieść do Kościoła do 20. grudnia. Jeśli ktoś wie o osobach potrzebujących wsparcia prosimy o zgłoszenie tej informacji u Siostry w zakrystii. Są także wyłożone torby charytatywne, możemy je wykorzystać na towary.
 • Siostry Służebniczki zapraszają Członków Rodziny Edmunda Bojanowskiego i wszystkich chętnych na Mszę Św. wieczorną w sobotę i spotkanie w domu Sióstr.
 • Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę, za wpłaty na konto i za dzisiejsze ofiary przeznaczona na cele inwestycyjne naszej parafii. Bóg zapłać. Prosimy członków Rady Parafialnej o przeliczenie złożonych ofiar.
 • Solenizantów i jubilatów otaczamy serdeczną pamięcią i modlitwą.
 • Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia - Szczęść Boże.
W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:
 • 3 XII – św. Franciszek Ksawery (1506-1552), prezbiter,
 • 7 XII – św. Ambroży (ok. 340-397), biskup, Doktor Kościoła.