INFORMACJE DUSZPASTERSKIE 1. NIEDZIELA ADWENTU (02.12.2018)

Pierwsza Niedziela Adwentu rozpoczyna nowy rok liturgiczny który, będziemy przeżywać pod hasłem „W mocy Bożego Ducha”. Adwent przypomina nam nie tylko o zbliżających się Świętach Bożego Narodzenia, ale nade wszystko wzywa do gotowości na powtórne przyjście Zbawiciela na końcu czasów.

Szczególnym znakiem adwentowego oczekiwania niech będzie nasz udział w Mszach Świętych roratnich, sprawowanych od poniedziałku do soboty o godz. 18.00. Zachęcamy do przynoszenia tradycyjnych lampionów. Dla dzieci będą specjalne wyklejanki roratnie i nagrody na zakończenie.

W dniu dzisiejszym nie będzie Mszy Św. popołudniowej o godz. 15.00.

Wzorem lat ubiegłych Caritas rozprowadza świece na Boże Narodzenie. Dochód z tych świec będzie przeznaczony na diecezjalne i parafialne dzieła charytatywne, możemy je wesprzeć składając ofiarę w wysokości 5zł. (małe świece) lub 15zł (duże świece).

We wtorek, zapraszamy na Msze Św. wieczorną o godz. 18.00, dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Św., natomiast młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania w czwartek na godz. 18.00.

W środę po Roratach Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Bezpośrednio po Nowennie zapraszamy na spotkanie ze św. Mikołajem: dzieci, Dziewczęcą Służbę Maryjną, chórek, ministrantów, lektorów i młodzież z Krzyskiej Grupy Młodzieżowej. Wszystkich Rodziców, którzy zechcą współpracować ze św. Mikołajem prosimy o kontakt z Siostrami w zakrystii.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca grudnia. Spowiedź w środę, czwartek i w piątek od godz. 17.00. W pierwszy czwartek modlimy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne a w pierwszy piątek modlimy się i wspieramy misyjne dzieło kościoła. Zachęcamy do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusa za grzechy świata.

Wyjazd do chorych tradycyjnie o godz. 7.45.

W sobotę 8 grudnia obchodzimy uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze Święte o godz.: 6.30, 9.00, 16.00 i 18.00. W tym dniu nasze Siostry Służebniczki przeżywają swoje patronalne święto. Dlatego wyrażamy im wdzięczność za posługę w naszej parafii. Bóg zapłać. Również składamy serdeczne życzenia - niech Chrystus obdarza Siostry potrzebnymi łaskami i darami a Matka Najświętsza niech otacza swoim płaszczem opieki wypraszając zdrowie i siły do dalszej służby i pracy w Kościele. Zapewniamy również o naszej pamięci wyrażonej w modlitwie. Szczęść Boże, Drogim Siostrom.

W Uroczystość Niepokalanego Poczęcia składka na tacę będzie przeznaczona dla Sióstr na ich potrzeby utrzymania domu. Jest to wyraz naszej wdzięczności Siostrom za obecność i pracę w naszej parafii.

W sobotę (8 grudnia) po Mszach Św. młodzież naszej szkoły będzie prowadziła przed kościołem zbiórkę ofiar i darów na święta dla polskich kombatantów, ich potomków i rodzin zamieszkujących na Kresach.

Także w tym dniu po Mszy Św. wieczornej zapraszamy na koncert. Wystąpi orkiestra smyczkowa szkoły muzycznej w Popradzie na Słowacji oraz soliści: Tereza Novotna – skrzypce i Pawel Pasternak – organy. W programie m.in.: Koncert d-moll Vivaldiego.

Przyszła niedziela to Dzień Modlitwy i Pomocy Kościołowi na Wschodzie, w krajach byłego Związku Sowieckiego. Po Mszach Św. będą zbierane ofiary do puszek na ten cel.

Rusza kolejna Świąteczna Edmundowa Paczka. Przy wejściach do kościoła są umieszczone choinki z kolorowymi bombkami. Każdy kto chciałby wspomóc potrzebujących Parafian może zerwać taką bombkę i zakupione towary przynieść do Kościoła do 20. grudnia. Jeśli ktoś wie o osobach potrzebujących wsparcia prosimy o zgłoszenie tej informacji u Siostry w zakrystii.

Siostry Służebniczki zapraszają Członków Rodziny Edmunda Bojanowskiego i wszystkich chętnych na spotkanie w piątek 7. Grudnia po Mszy Św. w domu Sióstr.

Bardzo dziękujemy członkom Rady Parafialnej za udział w spotkaniu w ubiegłą środę. Bóg zapłać. Na spotkaniu została podjęta decyzja w sprawie m.in. wymiany i remontu dachu i wieży naszego kościoła a także na obiektach naszej parafii (koszt ponad 400 tys. zł.). Następnie czyszczenie i zabezpieczenie elewacji kościoła i odnowienie wnętrza naszej świątyni a także naprawa ogrodzenia.

W tym tygodniu zostaną zakończone prace przy kanalizacji burzowej. W najbliższym czasie rozpocznie się wycinka i przycinka pielęgnacyjna drzew. Dziękujemy osobom zaangażowanym w te prace. Polecamy waszej modlitwie prace i projekty na przyszłość.

Zarząd cmentarza dziękuję za troskę i dbanie o porządek na cmentarzu i ogłasza nabór na funkcję grabarza na naszym cmentarzu. Wszystkich, którzy chcieliby podjąć tę pracę prosimy o kontakt z zarządem.

Dziękujemy za złożone ofiary na tacę w ubiegłą niedzielę, za przelewy na konto, ofiary w kopertach a także za dzisiejsze ofiary przeznaczone na cele inwestycyjne naszej parafii. Bóg zapłać. Do tej pory finanse na cele inwestycyjne przedstawiają się następująco: składka inwestycyjna: 8.125zł, przelewy na konto 12.430zł, koperta 3.000zł., suma 23.555zł.

Organizatorzy akcji „Zadbaj o zdrowie” zapraszają jutro o godz. 11.00 do domu katechetycznego na bezpłatne spotkanie dotyczące leczenia stawów, kręgosłupa, nadciśnienia, cukrzycy i innych chorób. Zaproszenia można odebrać przy prasie katolickiej.

W tym tygodniu patronujĄ nam:

Poniedziałek: św. Franciszek Ksawery (1506-1552), prezbiter,

Piątek: św. Ambroży (ok. 340-397), biskup, Doktor Kościoła.

Solenizantom i jubilatom w nadchodzących dniach życzymy obfitości Bożych darów.

Wszystkim na cały tydzień życzymy - Szczęść Boże.