INFORMACJE DUSZPASTERSKIE, 1. NIEDZIELA ADWENTU, (28.11.2021).

 • Dzisiejszą Pierwszą Niedzielą Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski pod hasłem: „Posłani w pokoju Chrystusa”. Mottem biblijnym są słowa z Ewangelii św. Jana: „…ten kto Mnie spożywa, będzie żył przeze Mnie” (J 6,57)

 • Dzisiaj przypada 12. Rocznica Święceń Biskupich, Ks. Bpa Andrzeja Jeża, pamiętajmy w naszych modlitwach o Pasterzu naszej diecezji. Obejmijmy modlitwami także naszego solenizanta Ks. Kanonika.

 • W czasie adwentowego oczekiwania zapraszamy bardzo serdecznie na Msze Święte Roratne; szczególne zaproszenie kierujemy do dzieci i młodzieży. Roraty będą codziennie o godz. 18:00. Przynieśmy ze sobą lampiony, aby ze światłem w dłoniach oczekiwać przyjścia Pana. Dla dzieci mamy specjalne wyklejanki roratnie.

 • W poniedziałek rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP.

 • W tym tygodniu przypadają Pierwszy Czwartek, Piątek i Sobota miesiąca grudnia. Spowiedź św. w czwartek i piątek od godz. 17:00. W czwartek z racji Pierwszego Czwartku o godz. 17:00, Adoracja – „Godzina Święta”, będziemy modlić się o nowe, liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. W Pierwszy Piątek modlimy się i wspieramy Misyjne Dzieło Kościoła. Zachęcamy do przyjęcia Komunii Św. wynagradzającej NSPJ. O godz. 19:30 Msza św. młodzieżowa, zapraszamy młodzież z klas 7 i rodziców a także młodzież studiującą i pracującą oraz wszystkich, którzy nie mogą być na Mszy Św. o godz. 18:00, będzie możliwość spowiedzi św.

 • Wyjazd do chorych w piątek o godz. 7:45.

 • W czwartek zapraszamy na wieczorną Mszę Św. i spotkanie rodziców młodzieży przygotowującej się do bierzmowania z klas 8.

 • W piątek, w liturgii wspominamy Świętego Franciszka Ksawerego, patrona misji katolickich. Tego dnia obchodzony jest Dzień Misyjny Papieskiej Unii Misyjnej. Będziemy modlić się za wszystkich misjonarzy oraz prosić o nowe powołania misyjne.

 • W sobotę o godz. 17:00, zapraszamy na nabożeństwo Pierwszych Sobót miesiąca.

 • W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 7:00, zmiana tajemnic Żywego Różańca. Zapraszamy także wszystkich, którzy chcieliby dołączyć do Róż Różańcowych.

 • Przy wyjściach z kościoła można nabyć opłatki na stół wigilijny, złożone ofiary przy tej okazji są wyrazem naszej wdzięczności i wynagrodzeniem Panu Organiście za grę w czasie liturgii i sumienną posługę w naszej parafii. Bóg zapłać.

 • Caritas rozprowadza świece na Boże Narodzenie, znajdują się one na stoliku przy wyjściu z kościoła. Dochód z tych świec jest przeznaczony na diecezjalne i parafialne dzieła charytatywne, możemy je wesprzeć składając ofiarę 7zł. (małe świece) lub 20zł (duże świece).

 • Tradycyjnie rusza po raz kolejny Świąteczna Edmundowa Paczka. Każdy kto chciałby wspomóc potrzebujących, to prosimy o przynoszenie artykułów spożywczych a także chemii i składanie ich do kosza przy drzwiach wejściowych do kościoła lub w zakrystii. Jeśli ktoś wie o osobach potrzebujących wsparcia prosimy o powiadomienie.

 • Podobnie jak w Adwencie ubiegłego roku zapraszamy i zachęcamy aby we wspólnocie rodzinnej czytać każdego dnia jeden rozdział Ewangelii, tym razem Św. Marka. Wszystkich, którzy chcą sprawdzić swoją wiedzę z tej Ewangelii zapraszamy do udziału w konkursie on-line, szczegóły podamy w najbliższym czasie.

 • Zapraszamy do wypożyczania wartościowych filmów, a także książek, tymczasowa filmoteka i biblioteczka funkcjonuje w zakrystii.

 • W niedzielę 26 grudnia w Uroczystość Świętej Rodziny, pragniemy celebrować Mszę Św. Jubileuszową w intencji Małżonków, którzy w tym roku przeżywają 50 i 25 rocznicę ślubu. Bardzo prosimy jubilatów lub kogoś z rodziny o podejście do zakrystii.

 • W wyniku wzrostu zakażeń, przypominamy o zakładaniu maseczek i zachowywaniu środków ostrożności.

 • Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę za ofiary w kopertach, wpłaty na konto a także za dzisiejsze ofiary. Bóg zapłać. Za tydzień składka będzie przeznaczona na wyrównanie kosztów remontu dachu.

 • Obchodzącym imieniny, urodziny, rocznice ślubu życzymy wszelkiego błogosławieństwa i opieki świętych patronów. Życzymy miłej i błogosławionej niedzieli. Szczęść Boże.

 • W minionym tygodniu z naszej rodziny parafialnej, Pan Bóg powołał do wieczności: Ś.P. +Leszka DRWALA, lat 67. Rodzinie składamy wyrazy współczucia i solidarności, a Jego duszę polecajmy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu, a nasz Panie…

W tym tygodniu patronują nam:

 • wtorek, 30 listopada – Święty Andrzej, brat Świętego Piotra, pierwszy uczeń powołany na Apostoła;

 • piątek, 3 grudnia – Święty Franciszek Ksawery (1506-1552), jezuita, niestrudzony głosiciel Ewangelii i patron misjonarzy katolickich;

 • sobota, 4 grudnia – Święta Barbara, (II/III w.), dziewica i męczennica, patronka dobrej śmierci, orędowniczka górników, hutników oraz osób bezrobotnych.