INFORMACJE DUSZPASTERSKIE, 1. NIEDZIELA ADWENTU, (29.11.2020).

• Dzisiejsza niedziela rozpoczyna okres Adwentu, który przygotuje nas do uroczystości Narodzenia Pańskiego. Starajmy się jak najlepiej wykorzystać ten szczególny czas. Zapraszamy dzieci i młodzież na dodatkowe Msze Św. Roratnie o godz. 17:00. Zachęcamy do przynoszenia lampionów. Dla dzieci będą specjalne wyklejanki. Zachęcamy aby w czasie Adwentu czytać każdego dnia jeden rozdział z Ewangelii Św. Łukasza.

• Różaniec do Granic Nieba, codziennie o godz. 20:30.

• Dziś rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.

• W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź św. w czwartek i piątek od godz. 17:00.

• W Pierwszy Czwartek modlimy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne, natomiast w Pierwszy Piątek modlimy się i wspieramy Misyjne Dzieło Kościoła. Zachęcamy do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusa za grzechy świata.

• Msza Św. młodzieżowa o godz. 19:30. Zapraszamy także młodzież uczącą się i pracującą oraz wszystkich, którzy nie mogą być na Mszy Św. o godz. 18:00, będzie również możliwość spowiedzi św.

• Z racji sytuacji epidemicznej nie będzie wyjazdu do chorych.

• Dziękujemy Panu Organiście za grę w czasie liturgii i sumienną pracę na rzecz naszej parafii. Ze względu na sytuację pandemiczną Pan Organista nie będzie chodził z opłatkami, dlatego przy wyjściu kościoła można nabyć opłatki na stół wigilijny, złożone ofiary przy tej okazji są wynagrodzeniem i wyrazem naszej wdzięczności Panu Wojciechowi za jego pracę w naszej parafii.

• Caritas rozprowadza świece na Boże Narodzenie, znajdują się one na stoliku przy wyjściu z kościoła. Dochód z tych świec jest przeznaczony na diecezjalne i parafialne dzieła charytatywne, możemy je wesprzeć składając ofiarę 6zł. (małe świece) lub 15zł (duże świece).

• Tradycyjnie rusza po raz kolejny Świąteczna Edmundowa Paczka. Każdy kto chciałby wspomóc potrzebujących, to prosimy o przynoszenie artykułów spożywczych a także chemii i składanie tych produktów do kosza przy drzwiach wejściowych do kościoła lub w zakrystii. Jeśli ktoś wie o osobach potrzebujących wsparcia prosimy o powiadomienie.

• W naszym kościele, może uczestniczyć w nabożeństwach 35 osób. Bardzo prosimy o zrozumienie zaistniałej sytuacji i wyrozumiałość. Od najbliższego piątku zapisy na udział w Mszach Św. niedzielnych, poprzez formularz na stronie internetowej naszej parafii (www.parafia.intarnet.pl). Nie ma zapisów na Msze Św. w ciągu tygodnia.

• Komunia św. na rękę jest udzielana w nawie bocznej przed ołtarzem NSPJ. Dziękujemy za zakładanie maseczek, zachowywanie środków ostrożności.

• Prosimy, aby zatroszczyć się o osoby starsze, samotne i niepełnosprawne z naszego sąsiedztwa, a także przebywające na kwarantannie. Bardzo prosimy aby w jakichkolwiek problemach komunikować się dzwoniąc na numer telefonu naszej parafii. Dziękujemy wszystkim za okazywaną pomocy. Bóg zapłać.

• Dziękujemy Panu Józefowi Guzemu i pracownikom firmy „DEKER” za wyczyszczenie rynien i zabezpieczenie dachu kościoła. Bóg zapłać.

• Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę, za wpłaty na konto i za dzisiejsze ofiary. Bóg zapłać. W najbliższą niedzielę składka będzie przeznaczona na remont dachu.

• Obchodzącym imieniny, urodziny, rocznice ślubu życzymy wszelkiego błogosławieństwa i opieki świętych patronów.

• Wszystkim na cały tydzień życzymy - Szczęść Boże.

W tym tygodniu patronują nam:

• poniedziałek 30 listopada – św. Andrzej Apostoł, brat Szymona Piotra, należał do najbliższego grona Pana Jezusa;

• czwartek 3 grudnia – św. Franciszek Ksawery (1506-1552), prezbiter, jezuita, jeden z największych misjonarzy w dziejach Kościoła;

• piątek 4 grudnia – św. Barbara (III/IV w.), dziewica i męczennica, patronka górników i hutników oraz bezrobotnych.