INFORMACJE DUSZPASTERSKIE, 1. NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU (01.03.2020).

• Przeżywamy 1. Niedzielę Wielkiego Postu, wyjątkowy charakter tego okresu liturgicznego wyraźmy poprzez nasz liczny udział w nabożeństwach pasyjnych. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w naszym kościele w piątki o godz. 17:30 i 19:30. Do prowadzenia rozważań zapraszamy grupy parafialne, apostolskie a także róże różańcowe – grafik jest w zakrystii. Zapraszamy na Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o godz. 17:00. Msza Św. wieczorna bezpośrednio po Gorzkich Żalach. Pamiętajmy o osobistych umartwieniach i postanowieniach wielkopostnych.

• Przypominamy, że za każdorazowe pobożne odprawienie Drogi Krzyżowej oraz za udział w Gorzkich Żalach i po spełnieniu zwyczajnych warunków można uzyskać łaskę odpustu zupełnego.

• W dzisiejszą niedzielę przypada Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”.

• Serdecznie zapraszamy do udziału w trwających w naszej parafii rekolekcjach wielkopostnych. Postarajmy się tak zaplanować czas i ułożyć zajęcia aby jak najlepiej z nich skorzystać, pamiętajmy o spowiedzi, która odbędzie się we wtorek.

• Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w Drodze Krzyżowej ulicami naszej dzielnicy, dziękujemy członkom grup i wspólnot naszej parafii za jej przygotowanie i prowadzenie rozważań, dziękujemy policji za czuwanie nad bezpieczeństwem. Bóg zapłać.

• W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Spowiedź św. w czwartek i piątek od godz. 17:00. W Pierwszy Czwartek modlimy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne a w Pierwszy Piątek modlimy się i wspieramy Misyjne Dzieło Kościoła. Zachęcamy do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej za grzechy świata.

• Wyjazd do chorych tradycyjnie w piątek o godz. 7.45.

• We czwartek, 5 marca, kolejne spotkanie kandydatów do bierzmowania. Rozpoczęcie Mszą Św. o godz. 18.00.

• W najbliższą niedzielę dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami a także zbiórka do puszek na fundusz misyjny Ad Gentes.

• W najbliższą środę serdecznie zapraszamy na spotkanie Seniorów naszej Parafii w domu katechetycznym. Rozpoczęcie o godz. 10.00. Będzie ono dotyczyło harmonogramu zajęć w ramach „Klubu Seniora”.

• Zapraszamy na spotkanie członków Grupy Synodalnej w środę po Mszy Św. wieczornej.

• Dziękujemy wszystkim, którzy nabywając ciasta w ubiegłą niedzielę wsparli grupy dziecięce naszej parafii. Bóg zapłać. Uzyskany dochód w kwocie 1.790 zł. zostanie przeznaczony na wakacyjny wyjazd.

• Ofiary na kwiaty do Ciemnicy i Grobu Pańskiego, możemy złożyć w skarbonkach przy głównym wejściu do kościoła.

• Członkowie Caritas rozprowadzają baranki wielkanocne i paschaliki. Dochód będzie przeznaczony na diecezjalne i parafialne dzieła charytatywne możemy je wesprzeć składając ofiarę w wysokości 6zł.

• 12 marca planowana jest kolejna pielgrzymka do Sanktuarium Św. Rity w Nowym Sączu. Zapisy w zakrystii do przyszłej niedzieli włącznie.

• Dziękujemy za złożone ofiary w ubiegłą niedzielę za wpłaty na konto, a także za dzisiejsze ofiary przeznaczona na cele inwestycyjne naszej parafii. Bardzo prosimy członków Rady Parafialnej o przeliczenie złożonych ofiar.

• Poszukujemy osoby, która zajmuje się kosztorysowaniem robót budowlanych, aby wykonać szczegółowy kosztorys wymiany pokrycia dachu na naszym kościele.

• Trwają zapisy na wyjazd do Warszawy - w najbliższą niedzielę, 8 marca po Mszach Św. przedpołudniowych będzie można wpłacić w domu katechetycznym zaliczkę na ten wyjazd – 200zł. lub całą kwotę 350zł.

• Wszystkim, którzy obchodzą imieniny i urodziny, życzymy wszelkiego błogosławieństwa i opieki świętych patronów. Wszystkim na cały tydzień życzymy - Szczęść Boże.

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszły do wieczności Ś.P. +Józefa Górnik, lat 92, i +Stanisława Dulian, lat 72 . Rodzinom składamy wyrazy współczucia, a ich dusze polecajmy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu, a nasz Panie…