INFORMACJE DUSZPASTERSKIE 1. NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU (10.03.2019)

Przeżywamy 1. Niedzielę Wielkiego Postu, wyjątkowy charakter tego okresu liturgicznego wyraźmy poprzez nasz udział w nabożeństwach pasyjnych. Nabożeństwa Drogi krzyżowej w naszej świątyni w piątki o godz. 17.15 i 19:30. Do prowadzenia rozważań zapraszamy grupy parafialne, apostolskie a także róże różańcowe – grafik jest w zakrystii. Bardzo dziękujemy za poprowadzenie w ubiegły piątek drogi krzyżowej członkiniom Róży Pani Teresy Kordela. Dla dzieci mamy specjalne wyklejanki. Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o godz. 17:00.

Zapraszamy bardzo serdecznie na Drogę Krzyżową przygotowaną przez naszą młodzież w najbliższy piątek o godz. 19:30, weźmie w niej udział młodzież z Tarnowa i parafii naszego dekanatu, zapraszamy także młodzież naszej parafii a szczególnie bierzmowanych. Zachęcamy do korzystania z możliwości uzyskania łaski odpustu za pobożne odprawienie nabożeństwa Drogi krzyżowej. Odpust zupełny można uzyskać po spełnieniu zwyczajnych warunków. W środę 13 marca przypada 6. rocznica wyboru papieża Franciszka, pamiętajmy o nim w naszych modlitwach. Bardzo serdecznie zapraszamy na spotkanie Grupę Synodalną w środę po Mszy Św. wieczornej. Tegoroczne rekolekcje wielkopostne dla dzieci i młodzieży szkolnej rozpoczną się w najbliższą środę, 13 marca. Spotkania odbędą się w następującym porządku: o godz. 8:00 klasy 6,7,8 i 3 Gim. o 10:00, klasy 1-5. Rekolekcje będzie głosił Ks. Mariusz Ogorzelec.

Za tydzień przypada niedziela Ad gentes – Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Z taj racji zbiórka do puszek na potrzeby misji po każdej Mszy Świętej.

W miniony czwartek Ks. Bp Stanisław Salaterski udzielił młodzieży z naszej parafii i Pawęzowa Sakramentu Bierzmowania. Wyrażamy wdzięczność ks. Tomaszowi i Ks. Mieczysławowi za przygotowanie młodzieży i liturgii. Dziękujemy Siostrze Marii, Panu Organiście. Dziękuję Liturgicznej Służbie Ołtarza. Dziękujemy Rodzicom i Świadkom Bierzmowania a także wszystkim Parafianom za modlitwę w intencji bierzmowanych i pomoc w zorganizowaniu tej uroczystości. Pragniemy podziękować młodzieży i ich rodzicom za podarowanie do naszego kościoła trzech pięknych ornatów. Bóg zapłać.

Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w nabożeństwie czterdziestogodzinnym i całodziennej Adoracji Najświętszego Sakramentu w miniony piątek a także za poprowadzenie drogi krzyżowej członkiniom Róży Pani Teresy Kordela. Bóg zapłać. Ks. Tomasz prosi, aby do 20 marca wpłacić pozostałą część kwoty na wyjazd młodzieży do Włoch oraz o kontakt z nim wszystkich, którzy mogliby wspomóc finansowo wyjazd dwóch osób. Katolickie Stowarzyszenie Wychowawców zaprasza na IX Forum Nauczycieli i Wychowawców, które odbędzie się w najbliższą sobotę. Rozpoczęcie Mszą św. w tarnowskiej katedrze o godz. 9:00. Szczegóły na afiszu. W sobotę odbędzie się także wielkopostny dzień skupienia dla związków niesakramentalnych, rozpoczęcie o godz. 15.00 również w tarnowskiej katedrze. Członkowie Caritas rozprowadzają baranki wielkanocne i  paschaliki. Dochód będzie przeznaczony na diecezjalne i parafialne dzieła charytatywne, możemy je wesprzeć składając ofiarę w wysokości 5zł.

Dziękujemy za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę przeznaczone na cele inwestycyjne naszej parafii, w kwocie – 7.816zł., a także za wpłaty na konto. Bóg zapłać. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy pracowali przy przycinaniu i wycince drzew a także przy pracach porządkowych na Kalwarii, aktualnie jest przygotowywany projekt nasadzeń i zagospodarowania Kalwarii.

  Dostojnych jubilatów i drogich solenizantów otaczamy serdeczną pamięcią i zawierzamy opiece świętych patronów. Wszystkim na cały tydzień życzymy - Szczęść Boże.   W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności Ś.P. Adam Kuta, lat 76. Rodzinie składamy wyrazy współczucia, a jego dusze polecajmy miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu, a nasz Panie…