INFORMACJE DUSZPASTERSKIE, 11. NIEDZIELA ZWYKŁA (13.06.2021).

• W dniu dzisiejszym Siostry Służebniczki rozpoczynają Rok Bł. Edmunda Bojanowskiego, motywem Jubileuszu jest rocznica beatyfikacji i przypadająca 7. sierpnia 150 rocznica śmierci, założyciela Zgromadzenia.

• W dniu jutrzejszym będziemy przeżywać Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Niemieckich Obozów Koncentracyjnych.

• We wtorek przypada 9. rocznica objęcia diecezji przez bpa Andrzeja Jeża, pamiętajmy o naszym Pasterzu w modlitwach.

• W środę po Mszy Św. wieczornej zapraszamy na spotkanie członków Rady Parafialnej.

• W najbliższą niedzielę o godz. 10:30, będziemy przeżywać Rocznicę Pierwszej Komunii Św. a o godz. 12:00 Pierwszą Komunię Św., a także Diecezjalne Święto Rodziny w Starym Sączu.

• W przyszłą niedzielę w naszej parafii będziemy gościli klerycki zespół Lazaryści ze Zgromadzenia Księży Misjonarzy z Krakowa wraz z kl. Dawidem, pochodzącym z naszej parafii oraz ks. Adamem Sejbukiem, który wygłosi Słowo Boże. Klerycy podzielą się z nami doświadczeniem odkrywania swojego powołania podczas wieczornego uwielbienia w sobotę 19 czerwca po Mszy Św. wieczornej, a w niedzielę będą animowali śpiew podczas Mszy Św. W niedzielę o godzinie 16:30 Lazaryści zagrają również koncert ewangelizacyjny na naszej kalwarii. Wszystkich bardzo serdecznie zapraszamy.

• Decyzją Biskupów, z dniem 20. czerwca czyli od najbliższej niedzieli zostaje zniesiona dyspensa od uczestnictwa w niedzielnej Mszy Św. oraz w święta nakazane, czyli udział będzie obowiązkowy.

• W ostatnią niedzielę czerwca (27.06.) będziemy przeżywać Odpust ku czci MBNP, w tym dniu będziemy gościć Ks. Piotra Adamczyka, koordynatora Centrum Duchowości im. św. Andrzeja Boboli, do niedawna dyrektora Radia „RDN”. Po południu natomiast zapraszamy na Grilla parafialnego na obiekcie klubu „Iskra”.

• Dziękujemy za udział w procesjach w czasie oktawy Bożego Ciała. Dziękujemy Księżom Mieczysławowi i Krzysztofowi, Siostrom Służebniczkom, DSM, P. Organiście, Liturgicznej Służbie Ołtarza, nadzwyczajnym szafarzom, dzieciom sypiącym kwiaty i dzwoniącym, dziękujemy wszystkim niosącym feretrony, sztandary, baldachim, wszystkim grupom parafialnym, bardzo serdecznie dziękujemy osobom, które po każdej procesji sprzątały otoczenie kościoła. Dziękujemy za podarowane słodycze. Bóg zapłać.

• Dziękujemy za modlitwę w czasie dnia Skupienia i Modlitwy do Chrystusa Ukrzyżowanego. Dziękujemy wspólnotom i grupom parafialnym a także rodzinom z poszczególnych rejonów naszej parafii, dziękujemy za modlitwę w intencji kapłanów.

• Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na pokrycie kosztów remontu, ofiary w kopertach, dziękujemy parafianom przygotowującym ołtarze za ofiarę na pokrycie kosztów remontu, wpłaty na konto i za dzisiejsze ofiary. Bóg zapłać.

• Dziękujemy grupie senioralnej za prace przy sadzeniu kwiatów przy kościele i Kalwarii. Bóg zapłać.

• Po zmianach w limitach może być zajętych w czasie nabożeństw 50% miejsc w kościele, do tej liczby nie są wliczane osoby zaszczepione. Dlatego nie ma zapisów na udział we Mszach Św. Dziękujemy za zakładanie maseczek, zachowywanie odległości i środków ostrożności. Komunia Św. na rękę jest udzielana w nawie bocznej przed ołtarzem Serca Pana Jezusa.

• Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.

• Wszystkim na cały tydzień życzymy - Szczęść Boże.

• W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej, Ś.P. +Jana Żabę, lat 77. Rodzinie składamy wyrazy współczucia i solidarności, a Jego duszę polecajmy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu, a nasz Panie…

W tym tygodniu patronujĄ nam:

• Poniedziałek 14 czerwca – bł. Michał Kozal (1893-1943), biskup, męczennik w obozie w Dachau;

• Czwartek 17 czerwca – św. Albert Chmielowski (1845-1916), zakonnik, założyciel albertynów i albertynek, wzór troski o ubogich.