INFORMACJE DUSZPASTERSKIE, 11. NIEDZIELA ZWYKŁA, (14.06.2020).

 • Bardzo dziękujemy wszystkim za udział w procesji Bożego Ciała. Dziękujemy za przygotowane ołtarzy parafianom z ulic: Wiśniowej, Nowodąbrowskiej, Harasymowicza, Jagodowej, Bajkowej, Sarniej, Wilczej, Trzcinowej, Majchra, Matki Teresy z Kalkuty i Szuszkiewicza. Szczególnie dziękujemy osobom, które koordynowały przygotowaniami ołtarzy a także przebiegiem procesji. Dziękujemy: Siostrze Marii, Księżom Mieczysławowi i Tomaszowi, Siostrom Służebniczkom, DSM, P.Organiście, ministrantom, lektorom, nadzwyczajnym szafarzom, dzieciom sypiącym kwiaty i dzwoniącym, dziękujemy wszystkim niosącym feretrony, sztandary, baldachim, wszystkim grupom parafialnym. Bóg zapłać.

 • Podczas trwania oktawy uroczystości Bożego Ciała, procesje wokół kościoła są po Mszy Św. wieczornej.

 • W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała. Po Mszy Św. wieczornej błogosławieństwo dzieci i wianków.

 • W poniedziałek przypada 8. rocznica objęcia diecezji przez bpa Andrzeja Jeża, pamiętajmy o naszym pasterzu w modlitwach.

 • W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z inicjatywy św. Jana Pawła II jest to Światowy Dzień Modlitwy o Uświęcenie Kapłanów. W tym dniu nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych.

 • W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

 • Pierwsza Komunia Św. będzie w najbliższą niedzielę w trzech grupach, o godz. 10:30; 12:00 i 13:30, będzie dodatkowa Msza Św. o godz. 16:00.

 • Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w adoracji i dniu skupienia a także w Drodze Krzyżowej w miniony piątek. Bóg zapłać.

 • Dziękujemy Panu Klimkiewiczowi za wykonanie ramy i umieszczenie obrazu Jana Pawła II, dziękujemy osobom, które pragną pozostać anonimowe, za sfinansowanie wykonania ramy do tego obrazu a także za zakupienie nowych flag, które są wokół kościoła. Bóg zapłać.

 • Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na cele inwestycyjne, za ofiary w Boże Ciało na hospicja i cele charytatywne, za wpłaty na konto, a także za dzisiejsze ofiary. Dziękujemy parafianom z rejonów przygotowujących ołtarze za złożone ofiary. Bóg zapłać.

 • W kościele nie ma limitu uczestników we Mszach Św. i nabożeństwach, pamiętajmy jednak o zakładaniu maseczek i zachowywaniu odległości 2m. Komunia św. na rękę, jest udzielana w nawie bocznej przed ołtarzem Serca Pana Jezusa.

 • Wszystkim, którzy obchodzą imieniny i urodziny, życzymy wszelkiego błogosławieństwa i opieki świętych patronów. Wszystkim na cały tydzień życzymy - Szczęść Boże.

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do wieczności Ś.P. +Jan Kiełbasę, lat 66, Rodzinie składamy wyrazy współczucia, a jego dusze polecajmy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu, a nasz Panie…

W tym tygodniu patronują nam:

17 VI – św. Albert Chmielowski (1845-1916), zakonnik, który odznaczał się heroiczną miłością bliźniego, dzieląc los z najuboższymi i pragnąc przywrócić im godność; uczy, że trzeba być „dobrym jak chleb”.