INFORMACJE DUSZPASTERSKIE, 12. NIEDZIELA ZWYKŁA (20.06.2021).

• Gościmy w naszej wspólnocie parafialnej ks. Bartosza Pikula, Dyrektora Seminarium Internum i klerycki zespół Lazaryści ze Zgromadzenia Księży Misjonarzy z Krakowa. Po południu o godz. 16:30, bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich na koncert ewangelizacyjny na naszej kalwarii, zapraszamy wszystkie rodziny w kontekście przeżywanego Diecezjalnego Święta Rodziny. Dziękujemy Lazarystom za animowanie śpiewu podczas Mszy Św. a także za poprowadzenie w dniu wczorajszym wieczornego uwielbienia. Dziękujemy ks. Bartoszowi za głoszone Słowo Boże. Bóg zapłać.

• W środę przypada Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmiemy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby wzorem św. Józefa godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o własne rodziny.

• W czwartek przypada uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

• W piątek zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami, nauczycieli i wychowawców na Msze Święte o godz. 8:00 – klasy od V do VIII a o godz. 9:00 klasy od I do IV. Będziemy dziękować za wszelkie dary i łaski, za pracę wychowawczą naszych nauczycieli, wychowawców, rodziców, pracowników szkoły za pracę dzieci, młodzieży.

• W najbliższą niedzielę będziemy przeżywać Odpust ku czci MBNP, w tym dniu szczególnym dniu będziemy gościć Ks. Piotra Adamczyka, koordynatora Centrum Duchowości im. św. Andrzeja Boboli, do niedawna dyrektora Radia „RDN”. Msze Św. w tym dniu będą o godz. 7:00, 9:00 11:00 i 18:00. Od przyszłej niedzieli nie będzie dodatkowej Mszy Św. o godz. 16:00. Zapraszamy na Sumę Odpustową o godz. 11:00 i procesję Eucharystyczną, bardzo prosimy o pomoc w jej organizacji. Zapraszamy dzieci do sypania kwiatów i dzwonienia. zapraszamy dzieci pierwszokomunijne i obchodzące rocznicę Pierwszej Komunii Św., aby uczestniczyły w procesji w strojach komunijnych. Prosimy o zabranie baldachimu, feretronów i sztandarów. Możemy zyskać w tym dniu odpust zupełny spełniając warunki: być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Św., odmówić modlitwę w intencjach Ojca Świętego, oraz wyzbyć się przywiązania do grzechu.

• Po południu od godz. 16:00 zapraszamy na odpustowo – jubileuszowego grilla parafialnego na obiekcie naszego klubu sportowego „Iskra”.

• Spowiedź przed zakończeniem roku szkolnego i uroczystością odpustową w środę, czwartek i piątek od godz. 17:00.

• Rozpoczął się rok jubileuszowy Bł. Edmunda Bojanowskiego, księga próśb i podziękowań jest przy świecach wotywnych, każdego 7. dnia miesiąca będzie sprawowana Msza Św. w tych intencjach.

• Dziękujemy za udział w spotkaniu członkom Rady Parafialnej, a grupie senioralnej za prace pielęgnacyjne na kalwarii. Bóg zapłać.

• Dziękujemy za zakładanie maseczek, zachowywanie odległości i środków ostrożności. Komunia Św. na rękę jest udzielana w nawie bocznej przed ołtarzem Serca Pana Jezusa.

• Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę, ofiary w kopertach, wpłaty na konto i za dzisiejsze ofiary. Bóg zapłać. W minionym tygodniu zostały odnowione boczne drzwi wejściowe do kościoła.

• Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.

• Wszystkim na cały tydzień życzymy - Szczęść Boże.

• W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności Ś.P. +Stanisława ORLOF, lat 72, +Władysława BARUCH, lat. 91. Rodzinom składamy wyrazy współczucia i solidarności, a Ich dusze polecajmy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu, a nasz Panie…

W tym tygodniu patronuje nam:

• Poniedziałek, 21 czerwca – św. Alojzy Gonzaga (1568-1591), alumn, zakonnik, wzór miłości do ubogich i chorych.