INFORMACJE DUSZPASTERSKIE, 12. NIEDZIELA ZWYKŁA (21.06.2020).

 • W dniu dzisiejszym przeżywamy Pierwszą Komunię Św., która będzie w trzech grupach, o godz. 10:30; 12:00 i 13:30, będzie dodatkowa Msza Św. o godz. 16:00.

 • Dzieci pierwszokomunijne zapraszamy na Mszę Św. w tzw. Białym Tygodniu na godz. 16:00.

 • We wtorek, obchodzimy Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmiemy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o własne rodziny.

 • W środę, przypada uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela.

 • Msza Św. na zakończenie roku katechetycznego i szkolnego w czwartek o godz. 18:00.

 • W czwartek od godz. 17:00, spowiedź św. przed zakończeniem roku szkolnego.

 • W piątek przygotowanie młodzieży do Sakramentu Bierzmowania:

- spowiedź od godz. 17.00 – obowiązkowo,

- Msza św. z wręczeniem modlitewników i krzyżyków o godz. 18:00,

- spotkanie organizacyjne po Mszy św. Obecność obowiązkowa.

 • W najbliższą sobotę Ks. Bp. Leszek Leszkiewicz udzieli młodzieży naszej parafii Sakramentu bierzmowania, o godz. 14:00, w kościele Dobrego Pasterza, prosimy młodzież i świadków o przybycie na godz. 13:15.

 • W najbliższą niedzielę będziemy przeżywać w naszej wspólnocie parafialnej Uroczystość Odpustową ku czci MB Nieustającej Pomocy. W tym szczególnym dniu będziemy gościć w naszej parafii Ks. dra Mieczysława Pyrka, byłego profesora i prefekta w Wyższym Seminarium Duchownym w Tarnowie. Zapraszamy na Sumę Odpustową o godz. 12.00. Po niej będzie procesja Eucharystyczna, bardzo prosimy o pomoc w jej organizacji. Zapraszamy dzieci do sypania kwiatów i dzwonienia. Prosimy o zabranie baldachimu, feretronów i sztandarów. Możemy zyskać w tym dniu odpust zupełny spełniając warunki: być w stanie łaski uświęcającej i przyjęcie Komunii Świętej, modlitwa w intencjach Ojca Świętego, oraz wyzbycie się przywiązania do grzechu.

 • Bardzo dziękujemy osobom uczestniczącym i przygotowującym procesje Eucharystyczne o oktawie Bożego Ciała. Dziękujemy: Księżom Mieczysławowi i Tomaszowi, Siostrom Służebniczkom, DSM, P.Organiście, ministrantom, lektorom, nadzwyczajnym szafarzom, dzieciom sypiącym kwiaty i dzwoniącym, dziękujemy wszystkim niosącym feretrony, sztandary, baldachim, wszystkim grupom parafialnym. Bóg zapłać.

 • Dziękujemy osobom za podarowanie sadzonek kwiatów, roślin i krzewów, dziękujemy za pracę przy ich sadzeniu, szczególnie Paniom Marioli, dziękujemy także za prace na kalwarii, dziękujemy Panu Józefowi za ofiarowanie słodyczy dla dzieci. Bóg zapłać.

 • Tarnowski Wolontariat Misyjny organizuje akcję – nakrętka na misyjne studnie. Przy wyjściu z kościoła, możemy do pudełka składać nakrętki z butelek plastikowych, z ich sprzedaży będą budowane studnie w krajach misyjnych.

 • Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę, za wpłaty na konto, a także za dzisiejsze ofiary. Bóg zapłać.

 • W kościele nie ma limitu uczestników we Mszach Św. i nabożeństwach, pamiętajmy jednak o zakładaniu maseczek i zachowywaniu odległości 2m. Komunia św. na rękę, jest udzielana w nawie bocznej przed ołtarzem Serca Pana Jezusa.

 • Wszystkim, którzy obchodzą imieniny i urodziny, życzymy wszelkiego błogosławieństwa i opieki świętych patronów. Wszystkim na cały tydzień życzymy - Szczęść Boże.

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do wieczności Ś.P. +Józefa Świdra, lat 80, i +Franciszka Cetnara, lat 91. Rodzinom składamy wyrazy współczucia, a ich dusze polecajmy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu, a nasz Panie…