INFORMACJE DUSZPASTERSKIE, 14. NIEDZIELA ZWYKŁA (04.07.2021)

• Czas wakacji, urlopów, odpoczynku jest okazją do pogłębiania relacji z Bogiem przez modlitwę, lekturę Pisma Świętego, celebrowanie niedzieli i spotkania na Eucharystii. Zadbajmy, zwłaszcza w tym czasie, by spotkanie z Jezusem było zawsze spotkaniem godnym Jego miłości.
  • Dziś pierwsza niedziela lipca. Na zakończenie Eucharystii adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy św. o godz. 7.00 zmiana tajemnic żywego różańca.
  • Dziękujemy za pomoc w organizacji Uroczystości Odpustowej Siostrom Służebniczkom, panu Organiście, lektorom, ministrantom, dzieciom sypiącym kwiaty i dzwoniącym, niosącym baldachim, feretrony i sztandary.
  • Dziękujemy wszystkim, którzy zorganizowali odpustowo – jubileuszowego grilla parafialnego na obiekcie naszego klubu sportowego „Iskra”, dziękujemy prezesowi Panu Grzegorzowi Hablowi.
  • Proboszcz pragnie podziękować wszystkim za życzliwość, pamięć i życzenia składane z okazji jubileuszu 25 - lecia święceń kapłańskich oraz za przygotowanie spotkania w Domu Katechetycznym.
  • W piątek będziemy przeżywać Dzień Skupienia i Modlitwy do Chrystusa Ukrzyżowanego. Zakończenie adoracji o godz. 17:40. Po nabożeństwie wieczornym Droga Krzyżowa. Zapraszamy na modlitwę wspólnoty i grupy parafialne a także rodziny z poszczególnych rejonów naszej parafii wg grafika umieszczonego na tablicy ogłoszeniowej.
  • W najbliższą II sobotę miesiąca, zapraszamy na Mszę Św. na cmentarzu o godz. 18:00, poprzedzoną Różańcem za zmarłych o godz. 17:30.
  • W dniach od 1 do 9 lipca będzie Wielki Odpust Tuchowski, dokładny program znajduje się na plakacie w gablocie ogłoszeniowej.
  • Kancelaria parafialna w czasie wakacji będzie czynna tylko po Mszy Św. wieczornej.
  • Dziękujemy za zakładanie maseczek, zachowywanie odległości i środków ostrożności. Komunia Św. na rękę jest udzielana w nawie bocznej przed ołtarzem Serca Pana Jezusa.
  • Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę, ofiary w kopertach, wpłaty na konto i za dzisiejsze ofiary. Bóg zapłać. Prosimy członków Rady Parafialnej o przeliczenie złożonych ofiar. Po Mszy św. zbiórka do puszek na poszkodowanych wskutek ostatnich nawałnic w naszej diecezji.
  • Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.
  • Wszystkim na cały tydzień życzymy - Szczęść Boże.
        W tym tygodniu patronują nam:
  • Wtorek, 6 lipca – bł. Maria Teresa Ledóchowska (1863-1922), dziewica, patronka dzieł misyjnych w Polsce, założycielka pisma „Echo z Afryki”, animującego ruchy misyjne;

• Czwartek,8 lipca – św. Jan z Dukli (ok. 1414-1484), prezbiter, gorliwy duszpasterz i teolog.