INFORMACJE DUSZPASTERSKIE, 16. NIEDZIELA ZWYKŁA, (19.07.2020).

 • W przyszłą niedzielę będziemy święcić pojazdy mechaniczne z okazji przypadającego w tych dniach wspomnienia św. Krzysztofa i patronalnego święta kierowców. Składka zbierana przy tej okazji będzie przeznaczona na zakup przez MIVA POLSKA samochodów dla misjonarzy.

 • Wzorem lat ubiegłych i w tym roku wyruszy XXXVIII Piesza Pielgrzymka Tarnowska do Częstochowy, która rozpocznie się 17 sierpnia, Eucharystią o godz. 7.30 sprawowaną w Katedrze Tarnowskiej, a zakończy się 25 sierpnia na Jasnej Górze. Z powodu zagrożenia epidemiologicznego pielgrzymka w tym roku będzie miała formę sztafety tzn. każdego dnia 3 grupy będą przemierzały wyznaczony odcinek trasy i realizowały program pielgrzymki. Pielgrzymi będą dowożeni autokarami, a po apelu wracają do domu, aby kontynuować pielgrzymowanie poprzez uczestnictwo w codziennej Eucharystii w swoim lub innym kościele oraz realizowanie programu dnia, korzystając z transmisji radiowych i internetowych oraz specjalnej aplikacji pielgrzymkowej w telefonie. Zapisy prowadzone są przez ks. Przewodnika danej grupy lub wyznaczone przez niego osoby. W ostatnim dniu wszyscy spotykają się na Jasnej Górze. Więcej informacji jest na stronie internetowej Pieszej Pielgrzymki.

 • Przypominamy, że Kancelaria parafialna w czasie wakacji czynna jest od poniedziałku do piątku, tylko po Mszy Św. wieczornej.

 • Tarnowski Wolontariat Misyjny prowadzi akcję – nakrętka na misyjne studnie. Przy wyjściu z kościoła, możemy do pudełka składać nakrętki z butelek plastikowych.

 • Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę, za wpłaty na konto, a także za dzisiejsze ofiary, przeznaczona na leczenie małego Maksymilianka. Bóg zapłać.

 • Bardzo dziękujemy wszystkim osobom za prace na kalwarii, dobiegają one do końca. Zachęcamy aby z niej korzystać nie tylko do modlitwy ale także do rodzinnych spacerów, relaksu i wypoczynku.

 • Pamiętajmy o zakładaniu maseczek i zachowywaniu odpowiednich odległości w kościele, przy głównym wejściu do kościoła jest bezdotykowy dozownik z płynem do dezynfekcji rąk.

 • Obchodzącym imieniny, urodziny, rocznice ślubu życzymy wszelkiego błogosławieństwa i opieki świętych patronów. A przybyłym do naszej parafii spokojnego urlopu. Wszystkim na czas wakacji i urlopów życzymy - Szczęść Boże.

W tym tygodniu patronują nam:

 • W środę 22 VII – św. Maria Magdalena

 • W czwartek 23 VII – św. Brygida, zakonnica, patronka Europy

 • W piątek – 24 VII – św. Kinga, dziewica, patronka naszej diecezji

 • W sobotę 25 VII – św. Jakub, apostoł