INFORMACJE DUSZPASTERSKIE – 17. NIEDZIELA ZWYKŁA (25.07.2021)

• Po każdej Mszy Świętej błogosławieństwo kierowców i ich pojazdów z okazji patronalnego święta i wspomnienia św. Krzysztofa. Zbiórka do puszek będzie przeznaczona na zakup przez MIVA POLSKA samochodów dla misjonarzy oraz na poszkodowanych wskutek nawałnic w Europie.

• Wzorem lat ubiegłych i w tym roku wyruszy XXXIX Piesza Pielgrzymka Tarnowska na Jasną Górę, która rozpocznie się 17. sierpnia, Eucharystią o godz. 7:30 sprawowaną w Katedrze Tarnowskiej, a zakończy się 25. sierpnia. Pielgrzymka w tym roku będzie miała formę sztafety. Zapisy prowadzone są od 20 lipca w kancelarii parafii katedralnej w godz. od 16:30 do 18:00.

• Kancelaria parafialna w czasie wakacji czynna jest po Mszy Świętej wieczornej.

• Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę, ofiary w kopertach, za wpłaty na konto a także za dzisiejsze ofiary. Bóg zapłać.

• Pamiętajmy o zakładaniu maseczek i zachowywaniu odpowiednich odległości w kościele. Przy głównym wejściu do kościoła jest bezdotykowy dozownik z płynem do dezynfekcji rąk.

• Obchodzącym imieniny, urodziny, rocznice ślubu życzymy wszelkiego błogosławieństwa i opieki świętych patronów. Otoczmy modlitwą ks. Krzysztofa prosząc, aby jak jego patron był zawsze niosącym Chrystusa. Przybyłym do naszej parafii gościom życzymy spokojnego urlopu. Wszystkim na czas wakacji i urlopów życzymy - szczęść Boże.

• W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do wieczności Ś.P. + Józefa NIEMCZURĘ, lat 76. Rodzinie składamy wyrazy współczucia i solidarności, a Jego duszę polecajmy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu, a nasz Panie…

W tym tygodniu patronują nam:

• W poniedziałek 26 VII – św. Joachima i Anny, rodziców NMP

• W czwartek 29 VII – św. Marty