INFORMACJE DUSZPASTERSKIE, 17. NIEDZIELA ZWYKŁA (26.07.2020).

 • Po Mszy Św. będziemy święcić pojazdy z okazji przypadającego wspomnienia Św. Krzysztofa i patronalnego święta kierowców. Składka zbierana przy tej okazji będzie przeznaczona na zakup przez MIVA POLSKA samochodów dla misjonarzy.

 • W sobotę, 1 sierpnia, mija 76. rocznica wybuchu powstania warszawskiego. Poległych za wolność naszej Ojczyzny otoczmy naszą modlitewną pamięcią. W tym dniu przypada pierwsza sobota miesiąca sierpnia.

 • W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 7:00, zmiana tajemnic Żywego Różańca.

 • Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na leczenie małego Maksymilianka, za wpłaty na konto, a także za dzisiejsze ofiary. Bóg zapłać. W przyszłą niedzielę składka na cele inwestycyjne w naszej parafii.

 • Bardzo dziękujemy wszystkim osobom za prace na kalwarii. Ostatnio zostały umieszczone obrazy w kapliczkach stacji drogi krzyżowej, dziękujemy osobom, które pragną pozostać anonimowe, za opracowanie elektroniczne i wydruk obrazów na specjalnym trwały materiale, dziękujemy za odnowienie ram obrazów rodzinie Kamykowskich a także za wykonanie balustrad. Bóg zapłać. Zapraszamy do odwiedzenia kalwarii nie tylko do modlitwy ale także do rodzinnych spacerów, relaksu i wypoczynku.

 • Pamiętajmy o zakładaniu maseczek i zachowywaniu odpowiednich odległości w kościele, przy głównym wejściu do kościoła jest bezdotykowy dozownik z płynem do dezynfekcji rąk.

 • Przypominamy, że Kancelaria parafialna w czasie wakacji czynna jest od poniedziałku do piątku, po Mszy Św. wieczornej.

 • W gablocie jest szczegółowa informacja dotyczącej możliwości podjęcia bezpłatnej nauki na różnych kierunkach w szkole „Cosinus”. Jest to bezpłatna szkoła dla dorosłych, która daje duże możliwości na poszerzenie swoich kwalifikacji zawodowych.

 • Obchodzącym imieniny, urodziny, rocznice ślubu życzymy wszelkiego błogosławieństwa i opieki świętych patronów, a przybyłym do naszej parafii spokojnego urlopu.

Wszystkim na czas wakacji i urlopów życzymy - Szczęść Boże.

W tym tygodniu patronują nam:

 • 29 VII – św. Marta, siostra Łazarza i Marii.

 • 31 VII – św. Ignacy z Loyoli.

 • 1 VIII – św. Alfons Maria Liguori (1696-1787), założyciel zgromadzenie ojców redemptorystów.