INFORMACJE DUSZPASTERSKIE, 18. NIEDZIELA ZWYKŁA, (02.08.2020).

 • We wtorek, 4 sierpnia, w liturgii wspominamy Świętego Jana Marię Vianneya, patrona proboszczów. Przez jego wstawiennictwo dziękujemy Panu Bogu za dar kapłanów i ich posługę oraz prosimy o liczne i święte powołania kapłańskie także z naszej wspólnoty parafialnej.

 • W czwartek, 6 sierpnia, przypada święto Przemienienia Pańskiego.

 • W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek i piątek miesiąca sierpnia. Spowiedź św. w piątek od godz. 17:00. W Pierwszy Czwartek modlimy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne a w Pierwszy Piątek modlimy się i wspieramy Misyjne Dzieło Kościoła. Zachęcamy do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusa za grzechy świata.

 • Wyjazd do chorych w piątek o godz. 7:45.

 • W sobotę Msza Św. na cmentarzu za naszych zmarłych o godz. 18:00, poprzedzona różańcem.

 • W najbliższą niedzielę na Mszy Św. o godz. 9:00, będziemy modlić się w intencji Siostry Przełożonej – Marii z okazji jubileuszu 25 – lecia, wieczystych ślubów zakonnych.

 • Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę oraz przy poświęceniu samochodów na zakup środków transportu dla misjonarzy, za wpłaty na konto, a także za dzisiejsze ofiary na remont dachu. Bóg zapłać. Prosimy przedstawicieli Rady Parafialnej o przeliczenie złożonych ofiar.

 • Pragniemy podziękować Panu Jerzemu Górce z Tych (pochodzącemu ze Śmigna) za przekazanie ławek, które w części widoczne są przed Kościołem a pozostałe są zdeponowane i posłużą nam na organizowane spotkań plenerowych w Parafii oraz w Dzielnicy, będą także na wyposażeniu naszego Klubu Sportowego „ISKRA”. Dziękujemy firmie DREWKO za transport, firmie PROFLIZ oraz osobom zaangażowanym w rozładunek ławek. Serdeczne Bóg Zapłać.

 • Pamiętajmy o zakładaniu maseczek i zachowywaniu odpowiednich odległości w kościele, przy głównym wejściu do kościoła jest bezdotykowy dozownik z płynem do dezynfekcji rąk.

 • Przypominamy, że Kancelaria parafialna w czasie wakacji czynna jest od poniedziałku do piątku, po Mszy Św. wieczornej.

 • Obchodzącym imieniny, urodziny, rocznice ślubu życzymy wszelkiego błogosławieństwa i opieki świętych patronów, a przybyłym do naszej parafii spokojnego urlopu.

Wszystkim na czas wakacji i urlopów życzymy - Szczęść Boże.

W tym tygodniu patronują nam:

 • 4 VIII – św. Jan Maria Vianney, prezbiter, patron proboszczów.

 • 8 VIII – św. Dominik (ok. 1170-1221), prezbiter, założyciel – dominikanów.