INFORMACJE DUSZPASTERSKIE, 19. NIEDZIELA ZWYKŁA, (08.08.2021).

• Przeżywamy miesiąc sierpień - miesiąc abstynencji. Serdecznie zapraszamy do podjęcia abstynencji i wpisania się do księgi, która znajduje się na ołtarzy NSPJ.

• W piątek będziemy przeżywać Dzień Skupienia i Modlitwy do Chrystusa Ukrzyżowanego. Po nabożeństwie wieczornym Droga Krzyżowa. Zapraszamy na modlitwę wspólnoty i grupy parafialne a także rodziny z poszczególnych rejonów naszej parafii wg grafika umieszczonego na tablicy ogłoszeniowej.

• W sobotę, zapraszamy na Mszę Św. na cmentarzu o godz. 18:00, poprzedzoną Różańcem za zmarłych i za dusze w czyśćcu cierpiące o godz. 17:30. W tym dniu w szczególny sposób oddamy cześć zamęczonemu przez Niemców franciszkaninowi Św. Maksymilianowi Marii Kolbemu.

• W najbliższą niedzielę przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP. W naszej Ojczyźnie uroczystość jest obchodzona jako święto Matki Bożej Zielnej. Tradycyjne błogosławieństwo kwiatów i ziół będzie podczas wszystkich Mszy Św. Przeżywana tego dnia rocznica Bitwy Warszawskiej - „Cudu nad Wisłą” z 1920 r. niech będzie okazją do modlitwy za naszą ojczyznę, jest to również święto Wojska Polskiego.

• W najbliższą niedzielę bardzo serdecznie zapraszam na wspólne spotkanie imieninowe przy kawie i ciastku w domu katechetycznym o godz. 15:30.

• Kancelaria parafialna w czasie wakacji czynna jest po Mszy Świętej wieczornej.

• Dziękujemy grupie senioralnej za prace pielęgnacyjne na kalwarii. Bóg zapłać.

• Pamiętajmy o zakładaniu maseczek i zachowywaniu środków ostrożności.

• Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na pokrycie kosztów remontu dachu. Dziękujemy za ofiary w kopertach, wpłaty na konto a także za dzisiejsze ofiary. Bóg zapłać.

• Obchodzącym imieniny, urodziny, rocznice ślubu życzymy wszelkiego błogosławieństwa i opieki świętych patronów, a przybyłym do naszej parafii gościom dobrego wypoczynku. Wszystkim na czas wakacji i urlopów życzymy - Szczęść Boże.

• Z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do wieczności Ś.P. + Lucynę Krzemińską, lat 58, i + Ewę Altar-Kędzierską, lat 61. Rodzinom składamy wyrazy współczucia i solidarności, a Ich dusze polecajmy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu, a nasz Panie…

W tym tygodniu patronują nam:

• Poniedziałek 9 sierpnia – św. Teresa Benedykta od Krzyża (Edyta Stein, 1891-1942), dziewica i męczennica, patronka Europy, filozof;

• Wtorek 10 sierpnia – św. Wawrzyniec (†258), diakon i męczennik;

• Środę 11 sierpnia – św. Klara (1194-1253), dziewica, wzorem św. Franciszka żyła w ubóstwie, założycielka klarysek;

• Sobotę 14 sierpnia – św. Maksymilian Maria Kolbe (1894-1941), kapłan, franciszkanin, męczennik obozu Auschwitz-Birkenau.