INFORMACJE DUSZPASTERSKIE, 2. NIEDZIELA ADWENTU, (05.12.2021).

 • Przeżywamy Dzień Modlitwy i Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

 • W czasie adwentowego oczekiwania zapraszamy bardzo serdecznie na Msze Święte Roratne. Roraty są codziennie o godz. 18:00. Dla dzieci mamy specjalne wyklejanki roratnie.

 • Jutro, w poniedziałek, przypada wspomnienie Świętego Mikołaja, biskupa. Po Mszy Św. wieczornej zapraszamy na spotkanie ze Św. Mikołajem ministrantów, lektorów, Dziewczęcą Służbę Maryjną, Chórek i młodzież z KSM-u.

 • We wtorek zapraszamy na Mszę Św. wieczorną i spotkanie rodziców wraz z dziećmi przygotowującymi się do Pierwszej Komunii Św.

 • W środę przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze Św. będą o godz. 6:30, 9:00 i 18:00. W tym dniu Siostry Służebniczki posługujące w naszej parafii przeżywają swoje Patronalne Święto. Wyrażamy im wdzięczność za posługę w naszej parafii, również składamy serdeczne życzenia i zapewniamy o naszej pamięci wyrażonej w modlitwie. Ofiary na tacę w tym dniu będą przeznaczone na potrzeby utrzymania domu zakonnego Sióstr. Ten dzień to Święto Patronalne Dziewczęcej Służby Maryjnej.

 • W środę między godziną 12 a 13 zapraszamy do naszego kościoła na tzw. "Godzinę Łaski". Według objawień Pieriny Gilli, Maryja obiecała, że modlącym się w tym czasie ześle "wiele łask dla duszy i ciała".

 • W czwartek po Mszy Św. wieczornej zapraszamy do domu katechetycznego na Spotkanie ze Słowem Bożym.

 • W piątek całodzienna Adoracja, Dzień Skupienia i Modlitwy do Chrystusa Ukrzyżowanego. Po nabożeństwie wieczornym Droga Krzyżowa. Zapraszamy na modlitwę wspólnoty i grupy parafialne a także rodziny z poszczególnych rejonów naszej parafii wg grafika umieszczonego na tablicy ogłoszeniowej.

 • W najbliższą niedzielę zapraszamy do domu katechetycznego na Spotkanie Historyczne, o godz. 16:00.

 • Zachęcamy aby we wspólnocie rodzinnej czytać każdego dnia jeden rozdział Ewangelii Św. Marka. Każdego dnia oprócz niedziel, będziemy po Mszy Św. wieczornej omawiać jeden rozdział Ewangelii. Wszystkich, którzy będą chcieli sprawdzić swoją wiedzę z tej Ewangelii, zapraszamy w niedzielę 19 grudnia do udziału w konkursie on-line. Natomiast w niedziele po Mszach Św. o godz. 9:00, zapraszamy na zamyślenia nad Ewangelią niedzielną.

 • Przy wyjściach z kościoła można nabyć opłatki na stół wigilijny, złożone ofiary przy tej okazji są wyrazem naszej wdzięczności i wynagrodzeniem Panu Organiście za grę w czasie liturgii i sumienną posługę w naszej parafii. Bóg zapłać.

 • Caritas rozprowadza świece na Boże Narodzenie, znajdują się one na stoliku przy wyjściu z kościoła. Dochód z tych świec jest przeznaczony na diecezjalne i parafialne dzieła charytatywne.

 • Rodzina Edmundowa dziękuje za włączenie się w akcję Świąteczna Edmundowa Paczka. Wszystkich, którzy chcą wspomóc potrzebujących, prosimy o przynoszenie artykułów spożywczych, chemii i składanie ich do kosza przy drzwiach wejściowych do kościoła lub w zakrystii. Jeśli ktoś wie o osobach potrzebujących wsparcia prosimy o powiadomienie.

 • W niedzielę 26 grudnia w Uroczystość Świętej Rodziny, pragniemy celebrować Mszę Św. Jubileuszową w intencji Małżonków, którzy w tym roku przeżywają 50 i 25 rocznicę ślubu. Bardzo prosimy jubilatów lub kogoś z rodziny o podejście do zakrystii.

 • W zakrystii można nabyć przedmioty z Ziemi Świętej, ofiary są wsparciem dla Sióstr Elżbietanek, które prowadzą dom dziecka zwany jako Dom Pokoju w Betlejem, na terytorium Autonomii Palestyńskiej.

 • W związku z panującą pandemią oraz w trosce o zdrowie wiernych, wizyta duszpasterska, podobnie jak w ubiegłym roku będzie polegała na udziale we Mszy św. dla rodzin z poszczególnych rejonów parafii. Będzie również możliwość udania się kapłana do rodzin i osób, które o to wyraźnie poproszą. Dlatego przy głównym wyjściu z kościoła są specjalne karteczki, które należy wypełnić i wrzucić do pudełeczka – Duszpasterska Wizyta Kolędowa, prosimy aby to uczynić do Świąt Bożego Narodzenia.

 • Zapraszamy do wypożyczania wartościowych filmów, a także książek, tymczasowa filmoteka i biblioteczka funkcjonuje w zakrystii.

 • Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę za ofiary w kopertach, wpłaty na konto a także za dzisiejsze ofiary przeznaczone na wyrównanie kosztów remontu dachu. Bóg zapłać. Prosimy członków Rady Parafialnej o przeliczenie złożonych ofiar.

 • Bardzo dziękujemy Panu Józefowi Guzemu i pracownikom firmy „DEKER” za wyczyszczenie rynien kościoła. Dziękujemy również wszystkim osobom zaangażowanym w prowadzone prace w piwnicy domu katechetycznego. Bóg zapłać.

 • W wyniku sytuacji pandemicznej w kościele może znajdować się 50% ogólnego obłożenia, limit nie dotyczy osób w pełni zaszczepionych. Przypominamy o zakładaniu maseczek i zachowywaniu środków ostrożności.

 • Obchodzącym imieniny, urodziny, rocznice ślubu życzymy wszelkiego błogosławieństwa i opieki świętych patronów. Życzymy miłej i błogosławionej niedzieli. Szczęść Boże.

 • W minionym tygodniu z naszej rodziny parafialnej, Pan Bóg powołał do wieczności: Ś.P. + Józefa SZPALĘ, lat 77. Pogrzeb będzie we wtorek o godz. 14:00 i + Hannę SIERACZKIEWICZ, lat 68, pogrzeb będzie w środę o godz. 12:00. Rodzinom składamy wyrazy współczucia i solidarności, a Ich dusze polecajmy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu, a nasz Panie…

W tym tygodniu patronuje nam:

 • Wtorek, 7 grudnia – Święty Ambroży (ok. 339-397), biskup Mediolanu, wybitny teolog, obrońca Bożej nauki i doktor Kościoła.