INFORMACJE DUSZPASTERSKIE, 2. NIEDZIELA ADWENTU, (06.12.2020).

• Przeżywany okres Adwentu starajmy się jak najlepiej wykorzystać, zachęcamy do wspólnej rodzinnej modlitwy, zapraszamy dzieci i młodzież na Msze Św. Roratnie o godz. 17:00, natomiast dorosłych na godz. 18:00.

• Zachęcamy także aby we wspólnocie rodzinnej czytać każdego dnia jeden rozdział z Ewangelii Św. Łukasza.

• Dzisiaj przeżywamy Dzień Modlitwy i Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

• Św. Mikołajowi jest bardzo przykro, że w wyniku sytuacji epidemicznej nie może spotkać się osobiście z dziećmi i młodzieżą, przesyła serdeczne pozdrowienia a także upominki, dlatego zapraszamy ministrantów, lektorów, Dziewczęcą Służbę Maryjną, Chórek i Krzyską Grupą Młodzieżową do ich odbioru w zakrystii.

• We wtorek 8 grudnia Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze Św. będą o godz. 6:30, 9:00, 17:00 i 18:00. W tym dniu Siostry Służebniczki pracujące w naszej parafii przeżywają swoje Patronalne Święto. Wyrażamy im wdzięczność za posługę w naszej parafii. Również składamy serdeczne życzenia i zapewniamy o naszej pamięci wyrażonej w modlitwie. Ofiary na tacę w tym dniu będą przeznaczone na potrzeby utrzymania domu zakonnego Sióstr. Ten dzień to Święto Patronalne Dziewczęcej Służby Maryjnej.

• Między godziną 12 a 13 zapraszamy we wtorek do naszego kościoła na modlitwę tzw. "Godzinę Łaski". Według objawień Pieriny Gilly, Maryja obiecała, że modlącym się w tym czasie ześle "wiele łask dla duszy i ciała".

• We wtorek po Mszy Św. wieczornej zapraszam na spotkanie członków Rady Parafialnej, spotkanie będzie w kościele.

• Franciszkański Zakon Świeckich zaprasza w najbliższy czwartek na spotkanie formacyjne, rozpocznie się ono Mszą Św. Roratnią o godz.18:00, podczas której dwie Siostry złożą pierwszą profesję czasową. Później spotkanie w Domu Katechetycznym.

• W piątek będziemy przeżywać całodzienną Adorację Najświętszego Sakramentu - Dzień Skupienia i Modlitwy do Chrystusa Ukrzyżowanego. Zakończenie adoracji o godz. 16:45. Po nabożeństwie wieczornym Droga Krzyżowa.

• W wyniku sytuacji epidemicznej nie będzie możliwe zorganizowanie spowiedzi przedświątecznej dlatego przez cały Adwent zapraszamy codziennie na spowiedź od godz. 17:00.

• Różaniec do Granic Nieba, codziennie o godz. 20:30.

• Dziękujemy Panu Organiście za grę w czasie liturgii i sumienną pracę na rzecz naszej parafii. Ze względu na sytuację pandemiczną Pan Organista nie będzie chodził z opłatkami, dlatego przy wyjściu z kościoła można nabyć opłatki na stół wigilijny, złożone ofiary przy tej okazji są wynagrodzeniem i wyrazem naszej wdzięczności Panu Wojciechowi za jego pracę w naszej parafii.

• Caritas rozprowadza świece na Boże Narodzenie, znajdują się one na stoliku przy wyjściu z kościoła. Dochód z tych świec jest przeznaczony na diecezjalne i parafialne dzieła charytatywne.

• Rodzina Edmundowa składa podziękowanie za włączenie się w akcję Świąteczną Edmundową Paczkę, artykuły spożywcze i chemię możemy składa

• do kosza przy drzwiach wejściowych do kościoła lub w zakrystii. Jeśli ktoś wie o osobach potrzebujących wsparcia prosimy o powiadomienie.

• W naszym kościele, może uczestniczyć w nabożeństwach 35 osób. Bardzo prosimy o zrozumienie zaistniałej sytuacji. Od najbliższego piątku zapisy na udział w Mszach Św. niedzielnych, poprzez formularz na stronie internetowej naszej parafii (www.parafia.intarnet.pl). Nie ma zapisów na Msze Św. w ciągu tygodnia.

• Komunia św. na rękę jest udzielana w nawie bocznej przed ołtarzem NSPJ. Dziękujemy za zakładanie maseczek, zachowywanie środków ostrożności.

• Prosimy, aby zatroszczyć się o osoby starsze, samotne i niepełnosprawne z naszego sąsiedztwa, a także przebywające na kwarantannie. Bardzo prosimy aby w jakichkolwiek problemach komunikować się dzwoniąc na numer telefonu naszej parafii. Dziękujemy wszystkim za okazywaną pomocy. Bóg zapłać.

• Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę, za wpłaty na konto, ofiary w kopertach i za dzisiejsze ofiary przeznaczona na remont dachu. Bóg zapłać. Prosimy członków Rady Parafialnej o przeliczenie złożonych ofiar.

• Pragniemy bardzo serdecznie podziękować Panom Janowi Radoniowi, Kazimierzowi Klimkiewiczowi i Rafałowi Kieciowi za pracę przy odnowieniu figury Matki Bożej i remoncie groty, poświęcenie będzie w najbliższą niedzielę po Mszy Św. o godz. 12:00.

• Obchodzącym imieniny, urodziny, rocznice ślubu życzymy wszelkiego błogosławieństwa i opieki świętych patronów.

• Wszystkim na cały tydzień życzymy - Szczęść Boże.

• W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do wieczności Ś.P. +Wojciech Wolak, lat 50. Rodzinie składamy wyrazy współczucia, a Jego duszę polecajmy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu, a nasz Panie…

W tym tygodniu patronują nam:

• Poniedziałek 7 grudnia – św. Ambroży (ok. 340-397), biskup Mediolanu, duszpasterz, teolog, doktor Kościoła.