INFORMACJE DUSZPASTERSKIE, 2. NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM, (02.01.2022).

• W pierwszą niedzielę nowego roku pragniemy powierzyć Chrystusowi ten nowy czas. Trwajmy w radości z narodzin Chrystusa, który przychodzi aby nas odkupić, by nadać sens naszemu życiu i perspektywę wieczności do której jesteśmy zaproszeni.

• W czwartek, 6 stycznia, Uroczystość Objawienia Pańskiego, zwana świętem Trzech Króli. Msze Św. według porządku niedzielnego. (o godz. 7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 18:00). Jest do dzień Dzieła Misyjnego Diecezji Tarnowskiej i Misyjny Dzień Dziecka. Po Mszach Św. będzie przedstawienie przygotowane przez Kolędników Misyjnych, ofiary będą przeznaczone na misje. Tego dnia w kościele pobłogosławimy kadzidło i kredę. Ministranci i Lektorzy będą w tym dniu rozprowadza

• przed Mszami Św. komplety do poświęcenia (kredę i kadzidło). Czwartek jest jednocześnie pierwszym czwartkiem miesiąca dlatego prośmy o nowe powołania kapłańskie i zakonne, szczególnie do pracy w krajach misyjnych.

• W Uroczystość Trzech Króli, o godz. 17:00 zapraszamy na tradycyjny Wieczór Kolęd. W tym roku będziemy gościć chór Vox Sanctae Margaritae z parafii w Dębnie i wraz z nim zaśpiewamy najpiękniejsze polskie kolędy. Będzie również możliwość nabycia płyty z kolędami. Serdecznie zapraszamy.

• W tym tygodniu przypada Pierwszy Piątek miesiąca stycznia. Spowiedź św. w piątek od godz. 17:00. W Pierwszy Piątek modlimy się i wspieramy Misyjne Dzieło Kościoła. Zachęcamy do przyjęcia Komunii Św. wynagradzającej NSPJ. O godz. 19:30. Msza św. młodzieżowa, zapraszamy młodzież z klas 7, oraz rodziców a także młodzież studiującą i pracującą oraz wszystkich, którzy nie mogą być na Mszy Św. o godz. 18:00.

• W najbliższą niedzielę, przypada święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego.

• Zapraszamy na Msze Św. tzw. kolędowe i wspólną modlitwę, rodziny z poszczególnych rejonów naszej parafii na godz. 18:00, prosimy aby przynieść ze sobą wodę do poświęcenia.

PONIEDZIAŁEK, 03.01. 2022, - REJON I:

ul. Spokojna nry57 i 59a i 59c, ul. Chryzantemowa, ul. Stalowa i z

ul. Krzyskiej nry 70 – 78a, ul. Krzyska nry 90 – 80 oraz ul. Szklana.

WTOREK, 04.01. 2022, - REJON II:

ul. Ks.Kmiecika z ul.Górną, z ul. Spokojnej nry 31 i 37, ul. Krzyska od Cmentarza z ul. Ciasną i ul. Klonową do ul. Krzyska 43.

ŚRODA, 05.01. 2022, - REJON III:

ul. Dutkiewicza, ul. Krzyska 53a, 49 i 47, ul. Leszczynowa, ul. Gruszkowa, ul. Krzyska nr 98, 96a oraz ul. Pochyła, ul. Skryta i ul. Szklana 15a, ul. Olchowa.

PIĄTEK, 07.01. 2022, - REJON IV:

ul. Jaracza, ul. Krzyska od ul. Jaracza z ul. Studnickiego, ul. Morelową.

SOBOTA, 08.01. 2022, - REJON V:

ul. Ćwiklińskiej, ul. Krzyska od numeru 81 i ul. Woszczerowicza.

Bardzo prosimy aby poinformować sąsiadów i znajomych. Cały harmonogram jest umieszczony w gablocie ogłoszeniowej i stronie internetowej.

• Rodziny, które poprosiły o wizytę duszpasterską, będą indywidualnie informowane.

• Zachęcamy do czytania, medytowania i studiowania Pisma Św., może nam w tym pomóc Ewangelia 2022 - Słowo na każdy dzień, zawierające teksty Ewangelii na każdy dzień i krótką medytację, można ją nabyć w zakrystii. Mamy także Kalendarz Radia RDN.

• Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę, w Uroczystość Bożej Rodzicielki Maryi, ofiary w kopertach, wpłaty na konto a także za dzisiejsze ofiary na cele inwestycyjne. Bóg zapłać. Prosimy członków Rady Parafialnej o przeliczenie złożonych ofiar.

• W wyniku sytuacji pandemicznej w kościele może znajdować się 30% ogólnego obłożenia, limit nie dotyczy osób w pełni zaszczepionych. Przypominamy o zakładaniu maseczek i zachowywaniu środków ostrożności.

• Obchodzącym imieniny, urodziny, rocznice ślubu życzymy wszelkiego błogosławieństwa i opieki świętych patronów. Życzymy miłej i błogosławionej niedzieli. Szczęść Boże.

• W minionym tygodniu z naszej rodziny parafialnej, Pan Bóg powołał do wieczności: Ś.P. +Urszulę ONAK, lat 52, +Helenę KOLAK, lat 80, +Stanisława DRAPAŁĘ, lat 83, +Józefa PISZA, lat 84, pogrzeb będzie jutro, +Józefę TAMBOR, lat 85, pogrzeb będzie w środę i +Martę OLSZEWSKĄ, pogrzeb będzie w piątek. Rodzinom składamy wyrazy współczucia i solidarności, a Ich dusze polecajmy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu, a nasz Panie…