INFORMACJE DUSZPASTERSKIE, 2 NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM, (03.01.2021).

• W pierwszą niedzielę nowego roku pragniemy powierzyć Chrystusowi ten nowy czas. Jezus przychodzi aby nas błogosławić, obdarzać łaskami, napełniać nadzieją i optymizmem nasze serca a także nadawać sens naszemu zmaganiu się z codziennością.

• W środę 6 stycznia, Uroczystość Objawienia Pańskiego, zwana świętem Trzech Króli. Msze Św. według porządku niedzielnego. (o godz. 7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 16:00, 18:00). Jest do Dzień Dzieła Misyjnego Diecezji Tarnowskiej i Misyjny Dzień Dziecka. Po Mszach Św. przedstawienie przygotowane przez Kolędników Misyjnych. Ofiary będą przeznaczone na misje. Tego dnia w kościele pobłogosławimy kadzidło i kredę. Młodzież będzie w tym dniu rozprowadzała przed Mszami Św. komplety do poświęcenia (kredę i kadzidło).

• W czwartek z racji Pierwszego Czwartku miesiąca stycznia będziemy modlić się o nowe, liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne. O godz. 17:00, Adoracja – „Godzina Święta”.

• W piątek będziemy przeżywać Dzień Skupienia i Modlitwy do Chrystusa Ukrzyżowanego. W czasie całodziennej adoracji nasza parafia włączy się w „Sztafetę modlitewną” w intencji Bpa Nominata Artura Ważnego, bardzo serdecznie zapraszamy. Zakończenie adoracji o godz. 17:40. Po nabożeństwie wieczornym Droga Krzyżowa.

• Za tydzień Niedziela Chrztu Pańskiego i zakończenie okresu Bożego Narodzenia. Zapraszamy w tym dniu (10.01.2021) na Wieczór Kolęd o godz. 17:00. Wysłuchamy w naszym kościele pięknych utworów bożonarodzeniowych a także wspólnie zaśpiewamy najpiękniejsze kolędy.

• W ubiegłą niedzielę odbył się konkurs z Ewangelii Św. Łukasza. Wzięło w nim udział; 27 osób dorosłych i 15 dzieci. Dziękujemy i gratulujemy wszystkim, którzy wzięli udział a szczególnie zwycięzcom. Zachęcamy do czytania, medytowania i studiowania Pisma Św., pomocą może być publikacja „Ewangelia 2021”.

• W zakrystii możemy nabyć płytę CD z kolędami. Jest to produkcja naszej parafianki Gabrieli Nawój z zespołem, (NawójIEkipa), równocześnie zapraszamy na wspólne kolędowanie z „Gabi” i zespołem, dzisiaj o godz. 17:00. Również w zakrystii są do nabycia kalendarze Ogniska Misyjnego kleryków z naszego Seminarium Duchownego.

• W naszym kościele, może uczestniczyć w nabożeństwach 35 osób. Od jutra zapisy na udział w Mszach Św. w Uroczystość Trzech Króli i najbliższą niedzielę, poprzez formularz na stronie internetowej (www.parafia.intarnet.pl). Nie ma zapisów na Msze Św. w ciągu tygodnia. Dziękujemy za zakładanie maseczek i zachowywanie środków ostrożności.

• Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę, w nowy rok za wpłaty na konto, ofiary w kopertach i za dzisiejsze ofiary przeznaczone na remont dachu. Bóg zapłać. Prosimy członków Rady Parafialnej o przeliczenie złożonych ofiar.

• W tym roku w wyniku sytuacji pandemicznej nie będzie wizyty duszpasterskiej zwanej kolędą, dlatego zapraszamy na Mszę Św. i wspólną modlitwę do kościoła na godz. 18:00, rodziny z kolejnych rejonów parafii, prosimy aby przynieść ze sobą pojemniczki na wodę święconą.

• PONIEDZIAŁEK, 04 I 2021, (Rejon XI)

• ul. Krzyska nry parzyste od 200 do 180, ul. Platanowa, ul. Sosnowa, ul. Krzyska nry 169, 163, oraz ul. Modrzewiowa.

• WTOREK, 05 I 2021, (Rejon X)

ul. Krzyska nry 157, 159 oraz ul. Jodłowa, ul. Świerkowa, ul. Bukowa, ul. Żurawinowa i ul. Malinowa.

• CZWARTEK, 07 I 2021, (Rejon IX)

ul. Krzyska nry parzyste od 178 do 144b, ul. Jeżynowa i ul. Krzyska numery nieparzyste od 149 – 131.

• PIĄTEK, 08 I 2021, (Rejon VIII)

ul. Traktorowa, ul. Krzyska w kierunku kościoła do figurki oraz ul. Krzyska od ul. Fałata do ul. Węgrzyna z ul. Gierymskich, ul. Wyczółkowskiego, ul. Węgrzyna.

• SOBOTA, 09 I 2021, (Rejon VII)

ul. Fałata z ulicami Siemiradzkiego i Michałowskiego.

Bardzo prosimy aby poinformować sąsiadów i znajomych. Cały harmonogram jest umieszczony w gablocie ogłoszeniowej i stronie internetowej.

• Obchodzącym imieniny, urodziny, rocznice ślubu życzymy wszelkiego błogosławieństwa i opieki świętych patronów.

• Wszystkim na cały tydzień życzymy - Szczęść Boże.

• W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do wieczności Ś.P. +Joannę GANCARZ, lat 94. Rodzinie składamy wyrazy współczucia i solidarności, a Jej dusze polecajmy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu, a nasz Panie…