INFORMACJE DUSZPASTERSKIE, 2 NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM, (05.01.2020).

• W dniu dzisiejszym o godz. 16:00 zapraszamy do domu katechetycznego na spotkanie opłatkowe członków wszystkich grup działających w naszej parafii.

• Jutro, w poniedziałek, 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, zwana świętem Trzech Króli. Tego dnia w kościele pobłogosławimy kadzidło i kredę. Zapraszamy do udziału w Orszaku Trzech Króli, początek o godz. 13:00 na Placu Katedralnym.

• Młodzież jutro będzie rozprowadzała przed Mszami Św. komplety do poświęcenia (kredę i kadzidło) na Trzech Króli. Dochód będzie przeznaczony na wyjazd Krzyskiej Grupy Młodzieżowej.

• Dziękujemy dzieciom, młodzieży i opiekunom za podjęcie wysiłku i kolędowanie na rzecz misji, dziękujemy wszystkim, którzy datkami wsparli dzieci w krajach misyjnych. Zapraszamy kolędników misyjnych jutro na Mszę Św. o godz. 10:30. Jest to Dzień Dzieła Misyjnego Diecezji Tarnowskiej i Misyjny Dzień Dziecka.

• Zapraszamy na Wieczór Kolęd jutro o godz. 17:00. Wysłuchamy w naszym kościele pięknych utworów bożonarodzeniowych a także wspólnie zaśpiewamy najpiękniejsze kolędy.

• Wyjazd do Sanktuarium Św. Rity w Nowym Sączu w czwartek, o godz. 15:45.

• We czwartek na Mszę Św. wieczorną o 18.00 i comiesięczne spotkanie zapraszamy kandydatów do sakramentu bierzmowania z rodzicami.

• W piątek przypada Dzień Skupienia i Modlitwy do Chrystusa Ukrzyżowanego oraz całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Rozpoczęcie Mszą Św. o godz. 6:30 a zakończenie nabożeństwem Drogi Krzyżowej po wieczornej Mszy Św., i ucałowanie relikwii Krzyża Św. Serdecznie zapraszamy aby znaleźć kilkadziesiąt minut, aby pomodlić się w czasie Adoracji.

• Za tydzień Niedziela Chrztu Pańskiego i zakończenie okresu Bożego Narodzenia.

• Wydział ds. Nowej Ewangelizacji zaprasza na IX Forum Formacyjne w dniach 1-2 lutego w hali Arena „Jaskółka” Tarnów.

• Dziękujemy za złożone ofiary w ubiegłą niedzielę, w Nowy Rok, Pierwszy Piątek a także za dzisiejsze ofiary przeznaczona na cele inwestycyjne. Bóg zapłać. Bardzo prosimy członków Rady Parafialnej o przeliczenie złożonych ofiar.

• Wszystkich solenizantów powierzamy opiece Dzieciątka Jezus.

• W naszej parafii trwają odwiedziny duszpasterskie – kolęda. Chrześcijanin przyjmujący kapłana daje świadectwo swojej przynależności do Kościoła. Przeżywajmy odwiedziny kolędowe w duchu bożonarodzeniowej radości, w duchu modlitwy i serdecznej rozmowy z duszpasterzem.

Plan kolędy jest następujący:

Wtorek – 07 stycznia od godz. 15.30

I ksiądz: ul. Nowodąbrowska od nr 162 (od ul. Modrzejewskiej) do nr 212a (do ul. Matki Teresy z Kalkuty) z ul. Drobieckiego.

II ksiądz: ul. Matki Teresy z Kalkuty od ul. Nowodąbrowskiej.

III ksiądz: ul. Szuszkiewicza od ul. Nowodąbrowskiej.

Środa – 8 stycznia od godz. 15.30 I ksiądz: ul. Nowodąbrowska od ul. Modrzejewskiej (nr 160) w stronę centrum z ul. Ordonówny.

II ksiądz: ul. Nowodąbrowska od ul. ks. Kmiecika i z ul. Bogusławskiego nr 13.

III ksiądz: ul. Zelwerowicza i ul. Nowodąbrowska nr 144a i 142b.

Czwartek – 09 stycznia od godz. 15.30

I ksiądz: ul. Leszczyńskiego od ul. Nowodąbrowskiej.

II ksiądz: ul. Kiepury.

Piątek – 10 stycznia od godz. 15.30

I ksiądz: ul. Modrzejewskiej od ul. Nowodąbrowskiej.

II ksiądz: ul. Modrzejewskiej od ul. Krzyskiej.

III ksiądz: ul. Krzyska od Cmentarza z ul. Ciasną i Klonową do Krzyska 43.

Sobota – 11 stycznia od godz. 9.00

I ksiądz: ul. Schillera od ul. Nowodąbrowskiej z ulicami Bodo i Kurnakowicza.

II ksiądz: ul. Schillera od ul. Solskiego z ulicami Smosarskiej i Adwentowicza.

III ksiądz: ul. Solskiego od nr 1, 2. Niedziela – 12 stycznia od godz. 14.00 I ksiądz: ul. Jaracza od ul. Nowodąbrowskiej.

II ksiądz: ul. Jaracza od ul. Krzyskiej.

III ksiądz: ul. Jesionowa od ul. Krzyskiej.

Poniedziałek – 13 stycznia od godz. 15.30

I ksiądz: ul. Dutkiewicza od ul. Ćwiklińskiej w kierunku ul. Krzyskiej i ul. Krzyska 53a, 49 i 47.

II ksiądz: ul. ks. Kmiecika od ul. Nowodąbrowskiej z ul. Górną.

III ksiądz: ul. ks. Kmiecika od ul. Krzyskiej i z ul. Spokojnej nry 31 i 37.
  • Program kolędy jest umieszczony w gablocie parafialnej, biuletynie i na stronie internetowej.

• Jeżeli termin kolędy, z jakiś przyczyn jest niedogodny to bardzo prosimy aby zgłosić to w zakrystii i ustalimy prywatnie wizytę duszpasterską z daną rodziną w innym terminie.

• Ze względu na odwiedziny duszpasterskie – kolędę, kancelaria jest czynna tylko po Mszach Św. porannych.

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności Ś.P. +Cecylia Chochołowicz, lat 89. Rodzinie składamy wyrazy współczucia, a jej duszę polecajmy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu, a nasz Panie…