INFORMACJE DUSZPASTERSKIE, 2. NIEDZIELA WIELKANOCNA, MIŁOSIERDZIA BOŻEGO, (19.04.2020).

Trzeba przekazywać światu ogień miłosierdzia. W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście! To zadanie powierzam wam, drodzy bracia i siostry, Kościołowi w Krakowie i w Polsce oraz wszystkim czcicielom Bożego miłosierdzia, którzy tutaj przybywać będą z Polski i z całego świata. Bądźcie świadkami miłosierdzia!”.

(Jan Paweł II, Łagiewniki 2002)

• Dziękujemy za duchową łączność i wspólną modlitwę poprzez transmisje internetowe nabożeństw z naszego kościoła.

• W dzisiejszą niedzielę przeżywamy Święto Miłosierdzia Bożego – patronalne święto Caritas i rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia. Dziękujemy członkom naszego Parafialnego Oddziału Caritas a także Wolontariuszom i wszystkim, którzy włączają się w posługę na rzecz potrzebujących z naszej wspólnoty parafialnej. Dziękujemy również Wam wszystkim za ofiary składane w ciągu roku na dzieła charytatywne. Bóg zapłać.

• Dzisiaj o godz. 15.00, odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Włączmy się w tę modlitwę poprzez transmisję internetową.

• W związku ze zmianami i zwiększeniem liczby wiernych na nabożeństwach w kościele, (od jutra – poniedziałek, będzie mogło uczestniczyć w nabożeństwach w naszym kościele 30 osób), bardzo prosimy aby w piątek w godz. 8:00 do 10:00 i od 19:00 do 20:00, zgłosić telefonicznie udział w najbliższej niedzielnej Mszy Św., pierwszeństwo mają osoby zamawiające Msze Św. (tel. parafialny: 14 6251278). Od najbliższej niedzieli, aż do odwołania będzie, dodatkowa Msza Św. o godz. 16:00.

• Od poniedziałku do soboty, od 17:00 do 18:00, będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu. w tym czasie zachowując środki ostrożności, zapraszamy do skorzystania ze Spowiedzi Św. i przyjęcia Komunii Św. W czasie Adoracji będziemy modlić się za pracowników służby zdrowia, wszystkie służby i ustanie epidemii.

• W czwartek, będziemy obchodzić uroczystość Św. Wojciecha, biskupa i męczennika, patrona Polski a w sobotę Święto Św. Marka Ewangelisty, i będziemy modlić się o urodzaje.

• Przyszła niedziela będzie obchodzona jako Niedziela Biblijna, która rozpocznie następujący po niej Tydzień Biblijny.

• Stowarzyszenie na rzecz misyjnych środków transportu MIVA Polska oraz Krajowe Duszpasterstwo Kierowców zapraszają w najbliższą niedzielę do modlitwy w intencji kierowców.

• Prosimy, aby w tym trudnym czasie, pamiętać o osobach starszych, samotnych i niepełnosprawnych z naszego sąsiedztwa, które być może potrzebują pomocy. Dziękujemy wszystkim za okazywaną pomocy. Bóg zapłać.

• Bardzo dziękujemy wszystkim osobom, które bezinteresownie pracowały w ostatnich dniach na Kalwarii. Dziękujemy przedsiębiorcom z naszej parafii, którzy finansują te prace. Bóg zapłać.

• Dziękujemy za wpłaty na konto, a także za indywidualnie składane ofiary. Bóg zapłać.

• Wszystkim, którzy obchodzą imieniny i urodziny, życzymy wszelkiego błogosławieństwa i opieki świętych patronów.

• Wszystkim na cały tydzień życzymy - Szczęść Boże.