INFORMACJE DUSZPASTERSKIE, 2. NIEDZIELA WIELKANOCNA – ŚWIĘTO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO, 28.04.2019.

Dzisiejsza Niedziela Bożego Miłosierdzia dopełnia obchodów oktawy Wielkanocy. Składamy serdeczne wyrazy wdzięczności wszystkim zaangażowanym w przygotowanie tegorocznych Świąt Paschalnych w naszej wspólnocie parafialnej. Niech zmartwychwstały Chrystus napełnia Wasze serca prawdziwym pokojem i radością.

Na zakończenie Mszy Świętej odmówimy koronkę do Bożego Miłosierdzia. za jej odmówienie możemy zyskać odpust zupełny.

Święto Miłosierdzia Bożego to patronalne święto Caritas. Dziękujemy członkom naszego Parafialnego Oddziału Caritas za pracę na rzecz potrzebujących z naszej wspólnoty parafialnej. Bóg zapłać.

Dzisiejsza niedziela rozpoczyna w Kościele w Polsce Tydzień Miłosierdzia.

W dniu dzisiejszym Uroczystość Odpustowa w Lisiej Górze o godz. 11:00.

Naszą modlitwą otaczamy dzisiaj wszystkich kierowców. Zachęcamy, aby każdą podróż rozpoczynać od modlitwy i wezwania orędownictwa św. Krzysztofa.

We wtorek 30 kwietnia obchodzimy uroczystość św. Wojciecha, głównego patrona Polski, w tym dniu rozpoczynamy nabożeństwa majowe o godz. 17:30. Po nabożeństwie Msza Święta. Zachęcamy do śpiewu litanii także przy kapliczkach na terenie parafii i w domach. Składamy serdeczne życzenia imieninowe Panu Organiście - niech Dobry i Miłosierny Bóg obdarza potrzebnymi łaskami i swoim błogosławieństwem w życiu rodzinnym i zawodowym. Szczęść Boże. Dziękujemy za posługę na rzecz naszej wspólnoty parafialnej.

W piątek 3 maja przypada uroczystość NMP Królowej Polski. Msze Św. według porządku niedzielnego. Ponieważ jest to uroczystość, w najbliższy piątek nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź Św. w czwartek od godz. 17.00. W pierwszy czwartek modlimy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

Za tydzień po Mszy Świętej o godz. 7:00, zmiana tajemnic Żywego Różańca.

Bardzo dziękujemy za udział w spotkaniu Seniorów naszej Parafii i Osiedla. Bóg zapłać. Obecnie w Tarnowie działają już 4 Międzyosiedlowe Centra Aktywności Senioralnej. W każdym organizowane są różnorodne formy bezpłatnej aktywizacji: fitness, nordic walking, wykłady z zakresu profilaktyki zdrowia, warsztaty komputerowe, ćwiczenia usprawniające z fizjoterapeutą, spotkania z „ciekawymi ludźmi”, wykłady, warsztaty językowe i artystyczne, kursy tańca, nauka śpiewu i gry na instrumencie, zbiorowe wyjścia do miejsc kultury (muzea, kina, teatr). W ramach Centrum organizowane są również wyjazdy integracyjne oraz imprezy okolicznościowe. Istnieje możliwość utworzenia kolejnego Centrum Aktywności Senioralnej, które mieściłoby się przy naszej parafii. Bardzo serdecznie zapraszamy Seniorów - 55+, którzy chcieliby skorzystać z programu aby zapisały się na interesujące ich zajęcia. Szczegółowe informacje u pani Barbary Witek. Bardzo serdecznie zapraszamy.

W zakrystii jest do nabycia najnowszy album Siostry Albiny.

Dziękujemy za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę i Uniwersytety Katolickie, a także za przelewy na konto. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary do puszek na Caritas. Bóg zapłać. W przyszłą niedzielę składka będzie przeznaczona na cele inwestycyjne naszej parafii.

Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu urodziny i imieniny składamy serdeczne życzenia.

Wszystkim na cały tydzień życzymy - Szczęść Boże.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

29 kwietnia – św. Katarzyna Sieneńska (1347-1380), dziewica, Doktor Kościoła, patron Europy,

30 kwietnia – św. Wojciech (956-997), biskup, męczennik, benedyktyn, misjonarz Prusów, główny patron Polski,

2 maja – św. Atanazy (296-373), biskup Aleksandrii, Doktor Kościoła, obrońca dogmatów wiary,

3 maja – Najświętsza Maryja Panna, Królowa Polski,

4 maja – św. Florian (ok. 250-304), Rzymianin, męczennik, patron strażaków.