INFORMACJE DUSZPASTERSKIE, 2. NIEDZIELA ZWYKŁA, (16.01.2022).

• Od 18 do 25 stycznia w Kościele obchodzimy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.

• W środę po nabożeństwie wieczornym zapraszamy na spotkanie członków Grupy Synodalnej.

• W piątek, będziemy obchodzili Dzień Babci, a w sobotę, Dzień Dziadka. Niech będzie to czas szczególnej pamięci, modlitwy za naszych seniorów. Żyjącym wypraszajmy zdrowie i obfitość Bożego błogosławieństwa, a zmarłym radość życia wiecznego.

• W najbliższą sobotę zapraszamy do naszego kościoła na diecezjalną, całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu. zapraszamy do wspólnej modlitwy za Kościół, naszą Diecezję, za Kapłanów, Seminarzystów i o nowe powołania do służby Bożej.

• Klub Seniora zaprasza na poczęstunek i wspólne kolędowanie w sobotę o godz. 16:00 w domu katechetycznym.

• W niedzielę będziemy przeżywać Niedzielę Słowa Bożego, zapraszamy ochotników do publicznego czytania między Mszami Św. Ewangelii wg. Św. Mateusza

• Bardzo dziękujemy dzieciom, młodzieży, S. Gregorii i rodzicom za przygotowane Jasełek w ubiegłą niedzielę. Bóg zapłać.

• Dziękujemy wspólnotom i grupom parafialnym a także rodzinom z poszczególnych rejonów naszej parafii, za udział w piątkowym Dniu Skupienia, całodziennej Adoracji i Modlitwie do Chrystusa Ukrzyżowanego, dziękujemy za udział w Drodze Krzyżowej. Bóg zapłać.

• W zakrystii można nabyć płytę CD chóru Vox Sanctae Margaritae, którzy gościli u nas w czasie wieczoru kolęd.

• Zapraszamy na Msze Św. tzw. kolędowe i wspólną modlitwę, rodziny z poszczególnych rejonów naszej parafii na godz. 18:00, prosimy aby przynieść ze sobą wodę do poświęcenia. Harmonogram jest następujący:

PONIEDZIAŁEK, 17.01. 2022, REJON XII,

ul. Krzyska nr 206 i 208 oraz ul. Wiśniowa od Krzyskiej (w stronę Bażanciarni).

WTOREK, 18.01. 2022, REJON XIII

ul. Krzyska od Pawęzowa (obie strony) do ul. Wiśniowej, Krzyska 173 i ul. Kalinowa.

ŚRODA, 19.01. 2022, REJON XIV

ul. Wiśniowa od ul. Krzyskiej w stronę ul. Nowodąbrowskiej z ul.  Jagodową, ul. Bajkową, ul. Harasymowicza i z ul. Nowodąbrowskiej numery 282, 284, 284a, b, c, g, h.

CZWARTEK, 20.01. 2022, REJON XV

ul. Sarnia, ul. Wilcza, ul. Trzcinowa (tzw. Partuły) oraz ul. Nowodąbrowska od Lisiej Góry w stronę centrum (do ul. Wilczej) i ul. Nowodąbrowska od Lisiej Góry numery parzyste od 256 do 220.

PIĄTEK, 21.01. 2022, REJON XVI

ul. Matki Teresy z Kalkuty, ul. Szuszkiewicza ul. Nowodąbrowska od nr 162 (od ul. Modrzejewskiej) do nr 212a (do ul. Matki Teresy z Kalkuty) z ul. Drobieckiego.

SOBOTA, 22.01. 2022, REJON XVII

ul. Przyjazna, ul. św. Ojca Pio, ul. Reisinga i ul. Dunikowskiego.

Bardzo prosimy aby poinformować sąsiadów i znajomych. Cały harmonogram jest umieszczony w gablocie ogłoszeniowej i stronie internetowej.

• Zachęcamy do czytania, medytowania i studiowania Pisma Św., może nam w tym pomóc, Słowo na każdy dzień - Ewangelia 2022, można ją nabyć w zakrystii. Mamy także Kalendarz Radia RDN.

• Dziękujemy Panu Ryszardowi Czubowi i wszystkim osobom za prace porządkowe na tzw. Cmentarzu cholerycznym. Bóg zapłać.

• Zapraszamy na wakacyjny, rodzinny wypoczynek w ośrodku Caritas-u w Myczkowcach nad Soliną, od 4 do 11 lipca, cena pobytu za dobę z wyżywieniem 85 zł. Znajdują się tam min. ogród biblijny, ośrodek jeździectwa, park miniatur, mini zoo. Zapisy i informacje w zakrystii.

• Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę, ofiary w kopertach, wpłaty na konto a także za dzisiejsze ofiary. Bóg zapłać.

• W wyniku sytuacji pandemicznej w kościele może znajdować się 30% ogólnego obłożenia, limit nie dotyczy osób w pełni zaszczepionych. Przypominamy o zakładaniu maseczek i zachowywaniu środków ostrożności.

• Obchodzącym imieniny, urodziny, rocznice ślubu życzymy wszelkiego błogosławieństwa i opieki świętych patronów. Życzymy miłej i błogosławionej niedzieli a także rozpoczynającego się tygodnia. Szczęść Boże.

• W minionym tygodniu z naszej rodziny parafialnej, Pan Bóg powołał do wieczności: Ś.P. +Józefa ROMAŃCZYKA, lat 82. Rodzinie składamy wyrazy współczucia i solidarności, a Jego duszę polecajmy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu, a nasz Panie…

W tym tygodniu patronują nam:

• Poniedziałek, 17 stycznia – Św. Antoni, (III/IV w.), opat, który całe życie poświęcił pracy, modlitwie i pokucie;

• Środa, 19 stycznia – Św. Józef Sebastian Pelczar, (1842-1924), biskup przemyski, opiekun ubogich, wielki czciciel Maryi i Serca Jezusowego;

• Piątek, 21 stycznia – Św. Agnieszka, (III/IV w.), dziewica i męczennica.