INFORMACJE DUSZPASTERSKIE, 2. NIEDZIELA ZWYKŁA, (17.01.2021).

• Gościmy w naszej parafii ks. Pawła Jakóba, który pracuje na misji w Beninie, prowadzonej przez Polską Prowincję Księży Misjonarzy, dziękujemy za świadectwo pracy misyjnej, możemy wesprzeć Jego pracę składając ofiarę do skarbony przy wyjściu z kościoła. Dziękujemy za złożone ofiary. Bóg zapłać.

• W czwartek przypada Dzień Babci, a w piątek Dzień Dziadka. Pamiętajmy i módlmy się w tych dniach za naszych dziadków, tych żyjących i tych, którzy już od nas odeszli do domu Ojca.

• W najbliższy piątek zapraszamy na całodzienną Adorację Najświętszego Sakramentu.

• Najbliższa niedziela jest niedzielą Słowa Bożego i dniem solidarności z Chorwacją.

• W dniach od 18 do 25 stycznia będzie trwał Tydzień Powszechnej Modlitw o Jedność Chrześcijan.

• Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział we wspólnym kolędowaniu w minioną niedzielę, dziękujemy Panu Organiście, Scholii i wszystkim osobom zaangażowanym w organizację wieczoru kolęd. Bóg zapłać.

• W zakrystii są do nabycia kalendarze Ogniska Misyjnego kleryków z naszego Seminarium Duchownego.

• W naszym kościele, może uczestniczyć w nabożeństwach 35 osób. Od piątku zapisy na udział w Mszach Św. w niedzielę, poprzez formularz na stronie internetowej (www.parafia.intarnet.pl). Nie ma zapisów na Msze Św. w ciągu tygodnia. Dziękujemy za zakładanie maseczek i zachowywanie środków ostrożności.

• Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę, wpłaty na konto, ofiary w kopertach i za dzisiejsze ofiary. Bóg zapłać.

• Dziękujemy za odśnieżanie wokół kościoła i parkingu. Bóg zapłać.

• W tym roku nie ma wizyty duszpasterskiej zwanej kolędą, dlatego zapraszamy na Msze Św. i wspólną modlitwę do kościoła na godz. 18:00, rodziny z kolejnych rejonów parafii. Zapraszamy chętnych do przygotowywania liturgii, dlatego prosimy aby przed Mszą Św. przyjść do zakrystii, prosimy także, aby przynieść ze sobą pojemniczki na wodę święconą.

• PONIEDZIAŁEK, 18 I 2021, (Rejon XXIV)

ul. Nowodąbrowska od ul. ks. Kmiecika i z ul. Bogusławskiego nr 13, ul. Leszczyńskiego, ul. Jesionowa.

• WTOREK, 19 I 2021, (Rejon XXV)

ul. Nowodąbrowska od Shell w stronę ul. Komunalnej z przyległymi i ul. Chełmońskiego od początku do nr 11.

• ŚRODA, 20 I 2021, (Rejon X)

ul. Nowodąbrowska od ul. Komunalnej z przyległymi w stronę Shell i ul. Chełmońskiego od końca do numerów 16 i 15; ul. Nowodąbrowska od ul. Modrzejewskiej (nr 160) w stronę centrum z ul. Ordonówny.

• CZWARTEK, 21 I 2021, (Rejon XIX)

ul. Nowodąbrowska od ul. Komunalnej z przyległymi w kierunku Lisiej Góry (do ul. Boznańskiej) i ul. Majchra.

• PIĄTEK, 22 I 2021, (Rejon XVI)

ul. Matki Teresy z Kalkuty, ul. Szuszkiewicza ul. Nowodąbrowska od nr 162 (od ul. Modrzejewskiej) do nr 212a (do ul. Matki Teresy z Kalkuty) z ul. Drobieckiego.

• SOBOTA, 23 I 2021, (Rejon XVII)

ul. Przyjazna, ul. św. Ojca Pio, ul. Reisinga i ul. Dunikowskiego.

Bardzo prosimy aby poinformować sąsiadów i znajomych. Cały harmonogram jest umieszczony w gablocie ogłoszeniowej i stronie internetowej.

• Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.

• Miłej i błogosławionej niedzieli. Wszystkim na cały tydzień życzymy - Szczęść Boże.

W tym tygodniu patronują nam:

• Wtorek: 19 stycznia, św. Józef Sebastian Pelczar (1842-1924), biskup, założyciel Zgromadzenia Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego, wzór gorliwości apostolskiej i modlitwy.

• Czwartek: 21 stycznia, św. Agnieszka (ok. 305), dziewica i męczennica, poniosła śmierć męczeńską podczas prześladowań chrześcijan za czasów cesarza Dioklecjana.