INFORMACJE DUSZPASTERSKIE, 2 NIEDZIELA ZWYKŁA, (19.01.2020).

 • We wtorek, przypada Dzień Babci, a w środę, Dzień Dziadka. Pamiętajmy i módlmy się w tych dniach za naszych kochanych dziadków, tych żyjących i tych, którzy już odeszli do domu Ojca.

 • W święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła, przypadające w sobotę, będziemy prosić abyśmy zawsze kroczyli wiernie po drogach wiary.

 • W przyszłą niedzielę, będziemy obchodzili Światowy Dzień Trędowatych oraz Dzień Islamu.

 • W najbliższą środę zapraszamy na całodzienną Adorację Najświętszego Sakramentu.

 • Zapraszamy na spotkanie członków Grupy Synodalnej w środę po Mszy Św. wieczornej.

 • Dziękujemy S.Paulinie, dzieciom i młodzieży z DSM, chórku i ministrantom za przygotowanie „Jasełek”, a także za Koncert Kolęd przygotowany przez uczniów z naszej szkoły pod opieką Pani Iwony Grabowskiej. Bóg zapłać.

 • Dziękujemy Seniorom za udział w spotkaniu opłatkowym i wspólnym kolędowaniu, dziękujemy przedszkolakom z naszego przedszkola nr 15 za prezentację „Jasełek”, dziękujemy wszystkim osobom za jego przygotowanie. Bóg zapłać.

 • Wydział ds. Nowej Ewangelizacji zaprasza na Forum Formacyjne w dniach 1-2 lutego w hali Arena „Jaskółka” w Tarnowie. Szczegółowe informacje dot. zapisów w zakrystii.

 • Serdecznie zapraszamy do włączenie się w modlitwę Róż Różańcowych, także Róży Różańcowej - rodziców za dzieci. Chętnych prosimy o zgłoszenie się do zelatorów i zelatorek lub do zakrystii.

 • W dniu dzisiejszym zakończymy duszpasterskie odwiedziny kolędowe rodzin naszej wspólnoty parafialnej. Bardzo serdecznie dziękujemy za serdeczność i życzliwe przyjmowanie kapłanów, za miłą atmosferę spotkań i w miarę możliwości obecność wszystkich w domu. Mamy nadzieję, że chwile wspólnej modlitwy i szczerej rozmowy pomogą nam w jeszcze lepszej współpracy dla dobra parafii. Zapewniamy Was o naszej modlitwie a Bogu Wszechmogącemu polecamy wszystkie wasze troski. Pragniemy również pozdrowić wszystkich, którzy z różnych powodów nie przyjmują kapłanów. Dziękujemy wszystkim, którzy otwarli swoje domy na Boże Błogosławieństwo oraz za złożone ofiary. Część z nich przeznaczamy na Seminarium Duchowne, a także dla księży emerytów i chorych.

 • Jeżeli termin kolędy, z jakiś przyczyn był niedogodny to bardzo prosimy aby zgłosić to w zakrystii i ustalimy prywatnie wizytę duszpasterską.

 • Dziękujemy za złożone ofiary w ubiegłą niedzielę. Dziękujemy za wpłaty na konto i ofiary w kopertach a także za dzisiejsze ofiary. Bóg zapłać.

 • Wszystkim, którzy obchodzą imieniny i urodziny, życzymy wszelkiego błogosławieństwa i opieki świętych patronów.

 • Wszystkim na cały tydzień życzymy - Szczęść Boże.

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności Ś.P. +Kazimiera Bożek, lat 86. Rodzinie składamy wyrazy współczucia, a jej duszę polecajmy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu, a nasz Panie…

W tym tygodniu patronują nam:

21 I – św. Agnieszka, dziewica i męczennica, która jako 12-letnia dziewczynka poniosła śmierć na stadionie Domicjana około 305 roku.

24 I – św. Franciszek Salezy (1567-1622), biskup i doktor Kościoła, wybitny pisarz, patron dziennikarzy i prasy katolickiej.