INFORMACJE DUSZPASTERSKIE, 20. NIEDZIELA ZWYKŁA (15.08.2021).

• Przeżywamy Uroczystość Wniebowzięcia NMP. W naszej Ojczyźnie Uroczystość jest obchodzona jako święto Matki Bożej Zielnej dlatego tradycyjne błogosławieństwo kwiatów i ziół będzie na zakończenie Mszy Św.

• Dzisiejsza rocznica Bitwy Warszawskiej - „Cudu nad Wisłą” z 1920 r., niech będzie okazją do modlitwy za naszą ojczyznę, dzisiejszy dzień to również święto Wojska Polskiego.

• W środę z racji 18. dnia miesiąca poświęconego Św. Józefowi zapraszamy na Mszę Św. o godz. 18.00 wszystkich mężczyzn.

• W czasie trwania Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej, gdyż nie wszyscy możemy w niej uczestniczyć, będą odbywały się spotkania i pielgrzymki do niektórych parafii w Tarnowie i okolicy. W najbliższą niedzielę z Parafii Katedralnej o godz. 16:00 wyruszy piesza pielgrzymka do Pawęzowa, pielgrzymi przybędą do naszej parafii aby uczestniczyć we Mszy Św. o godz. 18:00, wszystkich chętnych zapraszamy i zachęcamy do włączenia się w pielgrzymowanie. Szczegółowy plan wszystkich spotkań i pielgrzymek znajduje się na afiszu w gablocie.

• Dziękujemy za udział w piątkowym Dniu Skupienia i w sobotniej Mszy Św. na cmentarzu. Bóg zapłać.

• W dniu dzisiejszym o godz. 15.30, ks. proboszcz, serdecznie zaprasza na wspólne spotkanie imieninowe przy kawie i ciastku w domu katechetycznym.

• Kancelaria parafialna w czasie wakacji czynna jest po Mszy Świętej wieczornej.

• Dziękujemy wszystkim osobom za prace pielęgnacyjne przy kościele i na kalwarii. Bóg zapłać.

• Pamiętajmy o zakładaniu maseczek i zachowywaniu środków ostrożności.

• Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę, za ofiary w kopertach, wpłaty na konto a także za dzisiejsze ofiary. Bóg zapłać.

• Obchodzącym imieniny, urodziny, rocznice ślubu życzymy wszelkiego błogosławieństwa i opieki świętych patronów, a przybyłym do naszej parafii gościom dobrego wypoczynku. Wszystkim na czas wakacji i urlopów życzymy - Szczęść Boże.

W tym tygodniu patronują nam:

• Wtorek, 17 sierpnia – św. Jacek (1183-1257), prezbiter, dominikanin, czciciel Matki Bożej, ewangelizator naszych ziem;

• Piątek, 20 sierpnia – św. Bernard (1090-1153), opat i doktor Kościoła, teolog, mistyk, nazywany „wyrocznią Europy”;

• Sobota, 21 sierpnia – św. Pius X (1835-1914), papież, szerzył kult Eucharystii, wydał dekrety o wczesnej i częstej Komunii Świętej.