INFORMACJE DUSZPASTERSKIE 21. NIEDZIELA ZWYKŁA, (22.08.2021).

• Dzisiaj o godz. 16:00 z Placu Katedralnego wyruszy piesza pielgrzymka do Pawęzowa w duchowej łączności z Pieszą Pielgrzymką Tarnowską. Pielgrzymi przybędą do naszej parafii aby uczestniczyć we Mszy Św. o godz. 18:00, wszystkich chętnych zapraszamy i zachęcamy do włączenia się we wspólne pielgrzymowanie.

• W czwartek 26 sierpnia przypada Uroczystość Matki Boskiej Częstochowskiej, Królowej Polski, głównej patronki naszej Ojczyzny.

• W środę po Mszy Św. wieczornej zapraszamy na spotkanie członków Rady Parafialnej.

• W imieniu Klubu Seniora zapraszamy w najbliższy piątek, 27 sierpnia o godz. 16:45 do Sali Katechetycznej na wykład ks. Tadeusza Bańkowskiego zatytułowany „Prymas Stefan Wyszyński i Siostra Róża Czacka - dwie drogi do świętości”. Wykład zorganizowany został w związku ze zbliżającą się 12 września beatyfikacją.

• Uroczystość odpustowa w naszej parafii ku czci Podwyższenia Krzyża Św. będzie 12 września. Sumie odpustowej będzie przewodniczył Ks. Infułat dr Adam Kokoszka, dokona również poświęcenia obrazu Bł. Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

• Ks. proboszcz bardzo dziękuje za modlitwę, szczególnie za zamówione Msze Św. i życzenia imieninowe. Bardzo dziękuje wszystkim osobom za przygotowanie spotkania w domu katechetycznym, dziękuje za ciasta i niespodzianki. Bóg zapłać.

• Kancelaria parafialna w czasie wakacji czynna jest po Mszy Świętej wieczornej.

• Pamiętajmy o zakładaniu maseczek i zachowywaniu środków ostrożności.

• Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę, za ofiary w kopertach, wpłaty na konto a także za dzisiejsze ofiary. Bóg zapłać.

• Obchodzącym imieniny, urodziny, rocznice ślubu życzymy wszelkiego błogosławieństwa i opieki świętych patronów, a przybyłym do naszej parafii gościom dobrego wypoczynku. Wszystkim na czas wakacji i urlopów życzymy - Szczęść Boże.

W tym tygodniu patronują nam:

• Wtorek 24 sierpnia – św. Bartłomiej (†ok. 70), apostoł;

• Piątek 27 sierpnia – św. Monika (ok. 332-387), matka św. Augustyna, wzór matki modlącej się o nawrócenie syna;

• Sobotę 28 sierpnia – św. Augustyn (354-430), biskup i doktor Kościoła.