INFORMACJE DUSZPASTERSKIE, 22. NIEDZIELA ZWYKŁA, (29.08.2021).

• Wakacje i urlopy dobiegają końca, dlatego na progu nowego roku szkolnego i katechetycznego apelujemy o dołożenie wszelkich starań, aby uczestnictwo dzieci i młodzieży w katechezie szkolnej było od samego początku pełne świadomego zaangażowania.

• Zapraszamy na spowiedź przed rozpoczęciem roku szkolnego we wtorek, od godz. 17.00. Msza Św. na rozpoczęcie nowego roku katechetycznego i szkolnego w środę (01.09.) o godz. 8:00, bardzo serdecznie zapraszamy dzieci wraz z rodzicami, nauczycieli, wychowawców i pracowników szkoły.

• W środę przypada 82. rocznica wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy o poległych w obronie i wolność naszej Ojczyzny, prosząc, aby ofiara ich życia nie była daremna.

• W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca września. Spowiedź św. w czwartek i piątek od godz. 17:00. W czwartek z racji Pierwszego Czwartku o godz. 17:00, Adoracja – „Godzina Święta”, będziemy modlić się o nowe, liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne, a w Pierwszy Piątek modlimy się i wspieramy Misyjne Dzieło Kościoła. Zachęcamy do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusa za grzechy świata.

• Wyjazd do chorych w piątek o godz. 7:45.

• W sobotę o godz. 17:00, zapraszamy na nabożeństwo Pierwszych Sobót miesiąca.

• Wspólnota Męskiego Różańca w Tarnowie zaprasza wszystkich mężczyzn na nabożeństwo Pierwszych Sobót, które rozpocznie się w najbliższą sobotę o godz. 8:00 w kościele Księży Misjonarzy w Tarnowie. Szczegóły znajdują się na afiszu oraz na facebooku na profilu – Męski Różaniec w Tarnowie.

• W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 7:00, zmiana tajemnic Żywego Różańca.

• W poniedziałek, 6 września, rozpoczniemy duchowe przygotowanie do Uroczystości Odpustowej ku czci Podwyższenia Krzyża Świętego, która będzie w niedzielę, 12. września, Sumie odpustowej będzie przewodniczył Ks. Infułat dr Adam Kokoszka, dokona również poświęcenia obrazu Bł. Kardynała Stefana Wyszyńskiego. W niedzielne odpustowe popołudnie zapraszamy na koncert Zespółu “Owoc uKorzenia”, degustację kawy i pierniczków krzyskich oraz pokaz zabytkowych pojazdów (samochodów, motocykli) - jeśli ktoś posiada taki pojazd to zapraszamy i prosimy o kontakt z ks. proboszczem. Szczegóły będą podane w najbliższą niedzielę.

• Zapisy kandydatów do bierzmowania z klas 8 w zakrystii do końca września. Przypominamy szczególnie młodzieży uczącej się w szkołach poza naszą parafią.

• Kończymy wakacje więc kancelaria parafialna będzie czynna tak jak zwykle od poniedziałku do piątku po nabożeństwach rano i wieczorem oraz od godz. 16:00 do 17:00, oprócz pierwszych piątków.

• Pamiętajmy o zakładaniu maseczek i zachowywaniu środków ostrożności.

• Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę, za ofiary w kopertach, wpłaty na konto a także za dzisiejsze ofiary. Bóg zapłać. W najbliższą niedzielę składka będzie przeznaczona na pokrycie kosztów remontu dachu.

• Centrum Sztuki Mościce zaprasza w dniach od 3 do 5 września na Festiwal „Tarnowianie”. To cykl wydarzeń dedykowanych mieszkańcom Tarnowa i regionu. Gośćmi Festiwalu będą m.in. Ks. Prof. Michał Heller i Krzysztof Zanussi. Szczegółowy program znajduje się na plakatach w gablocie oraz na stronie www.csm.tarnow.pl

• W niedzielę 19 września o godz. 16:30 organizujemy wyjazd do Domu Kultury „MORS” w Dębicy na przedstawienie oparte na Rock-Operze, Jesus Christ Super Star. Serdecznie zapraszamy - zapisy w zakrystii, (koszt 20 zł.).

• Obchodzącym imieniny, urodziny, rocznice ślubu życzymy wszelkiego błogosławieństwa i opieki świętych patronów. Wszystkim życzymy - Szczęść Boże.

• W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności Ś.P. +Janinę KUBIŚ, lat 86, a także +Ks. Marka ŁABUZA, który w latach 1989-92, był wikariuszem w naszej parafii. Rodzinom składamy wyrazy współczucia i solidarności, a Ich dusze polecajmy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu, a nasz Panie…

W tym tygodniu patronuje nam:

• Piątek 3 września – św. Grzegorz Wielki (ok. 540-604), papież i doktor Kościoła, teolog, reformator.