INFORMACJE DUSZPASTERSKIE, 23. NIEDZIELA ZWYKŁA (05.09.2021).

• W poniedziałek, rozpoczniemy duchowe przygotowanie do Uroczystości Odpustowej ku czci Podwyższenia Krzyża Świętego, który będzie w niedzielę 12 września. Dlatego zachęcamy do wspólnej modlitwy w rodzinach i zapraszamy do uczestnictwa we Mszach Św. o godz. 18:00 i Drogach Krzyżowych o godz. 18:30 i 20:00. Zapraszamy także do indywidualnego i rodzinnego odprawiania Drogi Krzyżowej na naszej Kalwarii Krzyskiej.

• Prosimy o pomoc w przeprowadzeniu Dróg Krzyżowych:

Poniedziałek: Franciszkański Zakon Świeckich, Krąg Rodzin i Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Św. oraz wiernych z rejonów: I, VI, XI, XVI, XXII.

Wtorek: Siostry Służebniczki, Rodzinę Bł. Edmunda i Caritas, wiernych z rejonów: II, VII, XII, XV, XVII, XXIII oraz dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Św. wraz z rodzicami, po Drodze Krzyżowej będzie dla nich spotkanie informacyjno-organizacyjne.

Środę: Dzieci, Dziewczęcą Służbę Maryjną, Scholę i Ministrantów, oraz wiernych z rejonów: III, V, VIII, X, XIII, XVIII, XX, XXIV.

Czwartek: Młodzież studencką i pracującą, Lektorów i Grupę Młodzieżową, wiernych z rejonów: IV, IX, XIV, XIX, XXI, XXV oraz młodzież z klas 7 i 8 z rodzicami, po Drodze Krzyżowej będzie dla nich spotkanie informacyjno-organizacyjne.

• Od poniedziałku do czwartku nocna Droga Krzyżowa na Kalwarii o godz. 20:00, prosimy o zabranie ze sobą świec, pochodni lub zniczy.

• W piątek całodzienna Adoracja, Dzień Skupienia i Modlitwy do Chrystusa Ukrzyżowanego. Zapraszamy na modlitwę wspólnoty i grupy parafialne a także rodziny z poszczególnych rejonów naszej parafii wg grafika umieszczonego na tablicy ogłoszeniowej. Spowiedź Św. od godz. 16:30. O godz. 18:00 Msza Św. na placu pod Krzyżem, będzie jej przewodniczył nasz rodak Ks. Robert Sasak, następnie Droga Krzyżowa.

• W sobotę od godz. 8:00, bardzo prosimy o pomoc w pracach przygotowawczych, porządkowych i dekoracyjnych kościoła, jego otoczenia oraz Kalwarii Krzyskiej na niedzielę odpustową.

• W sobotę zapraszamy na Drogę Krzyżową ulicami naszej parafii, przejdziemy ul. Krzyską do Krzyża na kurhanie przy Cmentarzu. Bardzo prosimy, aby każdy zabrał ze sobą krzyż i świecę lub pochodnię. Na zakończenie poświęcimy przyniesione krzyże i otrzymamy błogosławieństwo końcowe Relikwiami Krzyża Świętego. Nie będzie Mszy Św. na Cmentarzu.

• W niedzielę Uroczystość Odpustowa ku czci Podwyższenia Krzyża Św. Msze Św. będą o godz. 7:00, 9:00, 11:00 i 18:00. W tym szczególnym dniu będziemy gościć w naszej parafii Ks. Infułata dra Adama Kokoszkę. Zapraszamy na Sumę Odpustową o godz. 11:00. Po niej będzie poświęcenie obrazu Bł. Kard. Stefana Wyszyńskiego i procesja Eucharystyczna - bardzo prosimy o pomoc w jej organizacji. Zapraszamy dzieci do sypania kwiatów i dzwonienia. Prosimy aby dzieci pierwszokomunijne przyszły w strojach komunijnych. Prosimy o zabranie baldachimu, feretronów i sztandarów. Bardzo serdecznie zapraszamy całą wspólnotę parafialną a także waszych bliskich, krewnych i znajomych.

• Możemy w tym dniu zyskać odpust zupełny spełniając warunki – być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, pomodlić się w intencjach Ojca Świętego, oraz wyzbyć się przywiązania do grzechu.

• W niedzielne odpustowe popołudnie zapraszamy na koncert Zespółu “OWOC uKORZENIA”, degustację kawy i pierniczków krzyskich. Miłośników motoryzacji zapraszamy na pokaz zabytkowych pojazdów (samochodów, motocykli). Będzie obecny m.in. ze swoim motocyklem żużlowym zawodnik „UNII” Tarnów, Ernest Koza, Drużynowy Mistrz Polski.

• W środę 8 września, przypada Uroczystość Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, głównej patronki naszej diecezji. W dniach od 8 do 15 września w Parafii Katedralnej Uroczystości Odpustowe i Tydzień Maryjny. Szczegółowe informacje na plakacie. Nasza wspólnota parafialna jest zaproszona na Mszę Św. w czwartek o godz. 18:00.

• W najbliższą niedzielę beatyfikacja Ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego i Siostry Elżbiety Róży Czackiej w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie, zachęcamy do łączności duchowej poprzez transmisję.

• Przy wyjściu z kościoła są do nabycia: - książeczka „Wszystko o Prymasie Tysiąclecia” i specjalne wydanie „Gościa Niedzielnego” a w zakrystii „Kalendarze Rolnicze”.

• W dniach od 13 do 15 września w naszej parafii będzie Nawiedzenie Obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej Patronki Robotników, Repliki Nowohuckiego Krzyża i Relikwii Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki. Szczegóły będą podane w najbliższą niedzielę.

• Zapisy kandydatów do bierzmowania z klas 8 w zakrystii do końca września.

• W niedzielę 19 września o godz. 16:30 organizujemy wyjazd do Domu Kultury „MORS” w Dębicy na przedstawienie oparte na Rock-Operze, Jesus Christ Super Star. Serdecznie zapraszamy - zapisy w zakrystii, (koszt 20 zł.).

• Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę, za ofiary w kopertach, wpłaty na konto a także za dzisiejsze ofiary złożone na pokrycie kosztów remontu dachu. Bóg zapłać. Bardzo prosimy członków Rady Parafialnej o przeliczenie złożonych ofiar.

• Dziękujemy Panu Janowi Radoniowi za prace w piwnicy domu katechetycznego i Panu Józefowi Guzemu za umycie elewacji Kościoła. Bóg zapłać.

• Pamiętajmy o zakładaniu maseczek i zachowywaniu środków ostrożności.

• Obchodzącym imieniny, urodziny, rocznice ślubu życzymy wszelkiego błogosławieństwa i opieki świętych patronów. Wszystkim życzymy - Szczęść Boże.

• W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności Ś.P. +Stanisława WALAS lat 90, i +Ryszarda HABEL, lat 58. Rodzinom składamy wyrazy współczucia i solidarności, a Ich dusze polecajmy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu, a nasz Panie…