INFORMACJE DUSZPASTERSKIE, 24. NIEDZIELA ZWYKŁA, UROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWA PODWYŻSZENIA KRZYŻA ŚWIĘTEGO, (15.09.2019)

 • W dzisiejszą niedzielę w naszej wspólnocie parafialnej przeżywamy Uroczystość Odpustową ku czci Podwyższenia Krzyża Świętego. Witamy Was wszystkich drodzy parafianie, wszystkich gości i pielgrzymów. W tym szczególnym dniu gościmy w naszej parafii Ks. dra Michała Dąbrówkę, Dyrektora Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego Diecezji Tarnowskiej, który głosi do nas Słowo Boże i będzie przewodniczył Sumie Odpustowej i Procesji Eucharystycznej o godz. 12.00.

 • Możemy zyskać odpust zupełny wypełniając warunki: stan łaski uświęcającej i przyjęcie Komunii Świętej, modlitwa w intencjach Ojca Świętego, oraz wyzbycie się przywiązania do grzechu.

 • Po południu zapraszamy na Piknik Rodzinny na parkingu Domu Katechetycznego, rozpoczęcie o godz. 16:00. W programie min. występy dzieci i młodzieży, wspólne śpiewanie i zabawa animowana przez Wodzirejów Lednickich. Dziękujemy członkom Rady Parafialnej, Rady Osiedla, Szkole Podstawowej, przedszkolom, Klubowi „Iskra”, Stowarzyszeniu JPII wszystkim grupom i osobom za organizację pikniku. Bóg zapłać.

 • Bardzo dziękujemy wszystkim za udziału i włączenie się w przygotowanie i prowadzenie Dróg Krzyżowych w minionym tygodniu: Siostrom, Ks. Mieczysławowi i Ks. Tomaszowi, Kręgowi Rodzin, Nadzwyczajnym Szafarzom, Franciszkańskiemu Zakonowi Świeckich, Dzieciom, DSM, Scholi, Ministrantom i Lektorom, Krzyskiej Grupie Młodzieżowej, Rodzinie Bł. Edmunda, Caritas, Panu Organiście i Scholi.

 • Dziękujemy za udział w Dniu Skupienia oraz całodziennej Adoracji a także w ogólnopolskiej akcji modlitewnej „Polska pod Krzyżem”, dziękujemy za udział w Drodze Krzyżowej. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie tego wydarzenia. Dziękujemy Panu Komendantowi i wszystkim Policjantom. Bóg zapłać.

 • Na szczególny dzień modlitwy w intencji dzieci i młodzieży zapraszamy w święto św. Stanisława Kostki w środę 18 września o godz. 18:00, będzie z nami Ks. Andrzej Augustyn, długoletni duszpasterz młodzieży akademickiej. Zawierzymy Św. Stanisławowi nowy rok duszpasterski, katechetyczny i szkolny. Zapraszamy również rodziców, nauczycieli i wychowawców. Po Mszy Św. ucałowanie relikwii św. Stanisława Kostki.

 • W dniu dzisiejszym jest Światowy Dzień Społecznego Przekazu i rozpoczyna się Tydzień Wychowania w Polsce.

 • Zapisy kandydatów do bierzmowania z klas 8 w zakrystii do końca września.

 • W najbliższy piątek wyjazd do Lwowa - o godz. 5:30 Msza Św. dla uczestników wyjazdu.

 • Organizowana jest pielgrzymka do Kalwarii Zebrzydowskiej i Łagiewnik w niedzielę 29. września, koszt 35 zł, zapisy w zakrystii do 20. września.

 • Katolickie Stowarzyszenie Wychowawców z okazji IX Tygodnia Wychowania, zaprasza w poniedziałek 16. września na Mszę Św. o godz. 18:00 i wykład ks. Michała Drożdża w kościele św. Maksymiliana w Tarnowie.

 • Zapraszamy Seniorów na spotkanie w środę 18. września na godz. 10:00.

 • Zapisy kandydatów do bierzmowania z klas 8 w zakrystii do końca września.

 • W zakrystii są do nabycia kalendarze dla Miasta i Wsi, tzw. Kalendarze Rolnicze, a także kalendarze ścienne.

 • Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę i za dzisiejsze ofiary. Bóg zapłać.

 • Wszystkich solenizantów i jubilatów zapewniamy o modlitewnej pamięci i składamy najlepsze życzenia.

 • Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia - Szczęść Boże.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
 • 16 IX – św. Korneliusz (zm. ok. 253), papież, i św. Cyprian (210-258), biskup,
 • 18 IX – św. Stanisław Kostka (1550-1568), młody polski jezuita, patron polskiej młodzieży,

 • 20 IX – święci Andrzej Kim Tae-gŏn, Paweł Chŏng Ha-sang i Towarzysze, męczennicy Kościoła koreańskiego z lat 1839-1867.