INFORMACJE DUSZPASTERSKIE, 26. NIEDZIELA ZWYKŁA, (29.09.2019)

• W dniu dzisiejszym przeżywamy kolejną Niedzielę Synodalną a także Dzień Modlitw o Trzeźwość i za osoby Niesłyszące i Słabosłyszące.

• We wtorek rozpoczyna się październik - miesiąc różańcowy. Zachęcamy do codziennego wspólnego rozważania tajemnic różańcowych podczas nabożeństwa o godz. 17:30. Prosimy aby w modlitwę różańcową włączały się także dzieci, młodzież, starsi i grupy apostolskie. Dla dzieci będą specjalne wyklejanki. Pamiętajmy, że za odmówienie jednej części różańca, można uzyskać odpust zupełny. Po Różańcu będzie Msza święta.

• Październik będzie w Kościele nadzwyczajnym miesiącem misyjnym.

• Siostry Karmelitanki zapraszają we wtorek, w święto Św. Teresy od Dzieciątka Jezus, na uroczystą Mszę Św. o godz. 18.00.

• We wtorek zapraszamy na Nabożeństwo Różańcowe i Mszę Św. rodziców i dzieci przygotowujące się do I Komunii Św.

• W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź Św. w czwartek i piątek od godz. 17.00. W pierwszy czwartek modlimy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne a w pierwszy piątek modlimy się i wspieramy misyjne dzieło Kościoła. Zachęcamy do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusa za grzechy świata.

• Wyjazd do chorych tradycyjnie w piątek o godz. 7.45.

• We czwartek na godz. 18.00 zapraszamy na pierwsze spotkanie kandydatów do bierzmowania. Wcześniej - od godz. 17.00 możliwość spowiedzi dla nich.

• W pierwszy piątek zapraszamy młodzież na specjalną Mszę Św. o godz. 19.30.

• Z okazji liturgicznego wspomnienia św. Faustyny, w sobotę po Mszach Świętych odmówimy koronkę do Bożego Miłosierdzia.

• Za tydzień po Mszy Świętej o godz. 7:00, zmiana tajemnic Żywego Różańca a bezpośrednio po Mszy Św. o godz. 9:00 zapraszamy na program artystyczny – Poezje i dramaty Karola Wojtyły i wiersze Maryjne, przygotowane przez aktorkę krakowską Magdalenę Markiewicz.

• W najbliższą niedzielę zapraszamy na Procesję Różańcową Rozpoczęcie o godz. 19.00 przy Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej, a zakończenie uroczystym apelem w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej.

• Uroczystość Odpustowa w Lisiej Górze w najbliższą niedzielę.

• Dziękujemy członkom Grupy Synodalnej za udział w spotkaniu. Bóg zapłać.

• Przypominamy, że do końca września trwają w zakrystii zapisy młodzieży chcącej przygotowywać się do Sakramentu Bierzmowania.

• Trwa Tydzień Seniora – z tej okazji serdecznie zapraszamy seniorów, 2 października (najbliższa środa) o godz. 10:00 na spotkanie w Domu Katechetycznym. W programie min.: wykład o życiu i twórczości Zofii Kossak-Szczuckiej oraz czas na wspólne rozmowy i wspomnienia przy ciastku i kawie.

• W zakrystii są do nabycia kalendarze dla Miasta i Wsi, tzw. Kalendarze Rolnicze, a także kalendarze ścienne.

• Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę za wpłaty na konto i za dzisiejsze ofiary. Bóg zapłać. W najbliższą niedzielę składka będzie przeznaczona na cele inwestycyjne naszej parafii.

• Drogich jubilatów i solenizantów naszej parafii zapewniamy o serdecznej pamięci i składamy najlepsze życzenia.

• Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia - Szczęść Boże.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

30 IX – św. Hieronim (347-420), prezbiter, Doktor Kościoła, przetłumaczył Pismo Święte z języków oryginalnych na łacinę,

1 X – św. Teresa od Dzieciątka Jezus (1873-1897), francuska karmelitanka, mistyczka, ogłoszona Doktorem Kościoła,

2 X – święci Aniołowie Stróżowie,

4 X – św. Franciszek z Asyżu (1182-1226), włoski rycerz, który po nawróceniu wybrał życie ubogich i przyczynił się do odnowy Kościoła, patron ekologów,

5 X – św. Faustyna Kowalska (1905-1938), polska zakonnica, mistyczka, apostołka miłosierdzia Bożego.