INFORMACJE DUSZPASTERSKIE, 27. NIEDZIELA ZWYKŁA (06.10.2019)

 • Dzisiaj Procesja Różańcowa ulicami Tarnowa, rozpoczęcie przy sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej o godz. 19.00, a zakończenie w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej.

 • Tegoroczny październik został ogłoszony przez papieża Franciszka nadzwyczajnym miesiącem misyjnym. Okazją do tego jest 100. rocznica ukazania się misyjnej encykliki „Maximum illud” papieża Benedykta XV. Dla całego Kościoła ma to być czas zdecydowanego ożywienia naszego zapału do tego, by dzielić się wiarą i Chrystusem. To miesiąc misyjnego nawrócenia Kościoła. Niech więc intencje misyjne będą obecne w naszej modlitwie wspólnej i osobistej.

 • Przypominamy o możliwości uzyskania łaski odpustu zupełnego po spełnieniu zwyczajnych warunków, a jednocześnie za pobożne odmówienie cząstki Różańca św., w sposób ciągły, z rozważaniem tajemnic różańcowych, w kościele, w kaplicy, w rodzinie.

 • Zapraszamy do udziału w nabożeństwach różańcowych codziennie o godz. 17:30.

 • W najbliższy czwartek kolejna pielgrzymka do Sanktuarium Św. Rity w Nowym Sączu. Zapisy do jutra (poniedziałek) w zakrystii. Wyjazd we czwartek. Zbiórka do 15.45 pod Domem Katechetycznym.

 • Siostry Służebniczki zapraszają 7. października (poniedziałek) Rodzinę Edmundową na Mszę Św. o godz. 18:00 i po Mszy Św. na spotkanie w domu Sióstr.

 • W piątek przypada Dzień Skupienia i Modlitwy do Chrystusa Ukrzyżowanego oraz całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Rozpoczęcie Mszą Św. o godz. 6:30 a zakończenie nabożeństwem Drogi Krzyżowej po wieczornej Mszy Św., na koniec ucałowanie relikwii Krzyża Św. Serdecznie zapraszamy aby znaleźć kilkadziesiąt minut, aby pomodlić się w czasie Adoracji.

 • W sobotę, o godz. 18.00 Msza Święta w kaplicy na cmentarzu, poprzedzona modlitwą Różańcową.

 • W najbliższą niedzielę zapraszamy nauczycieli, katechetów i wychowawców na Mszę Św. o godz. 10:30. Z okazji Dnia Nauczyciela pragniemy w szczególny sposób objąć ich naszymi modlitwami.

 • W tym tygodniu rozpoczyna się Październikowy Odpust Fatimski w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Tarnowie. Nasza wspólnota parafialna jest w szczególny sposób zaproszona na czuwanie i Mszę Św. w sobotę o godz. 20.00, i na Uroczystą Sumę Odpustową w niedzielę na godz. 11.00.

 • W przyszłą niedzielę Kościół w Polsce będzie obchodzić kolejny Dzień Papieski pod hasłem „Wstańcie, chodźmy!”. Tego dnia przeprowadzimy zbiórkę do puszek na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

 • Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej pamięci i modlitwy za zmarłych, zadbajmy o groby naszych bliskich.

 • Klub Seniora działający przy naszej parafii organizuje wyjazd do Krakowa, w środę, 16 października, są jeszcze wolne miejsca - zapisy chętnych w zakrystii. W programie min. wizyta w muzeach: Matejki i Sukiennicach.

 • W zakrystii są do nabycia kalendarze dla Miasta i Wsi, tzw. Kalendarze Rolnicze, a także kalendarze ścienne.

 • Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę za wpłaty na konto i za dzisiejsze ofiary przeznaczona na cele inwestycyjne naszej parafii. Bóg zapłać. Prosimy członków Rady Parafialnej o przeliczenie złożonych ofiar. Dziękujemy osobom które brały udział w wyjeździe do Lwowa za złożoną ofiarę na cele remontowe parafii. Bóg zapłać, i zapraszamy wszystkie te osoby na spotkanie w czwartek 17.10. po Mszy Św. wieczornej do Domu Katechetycznego.

 • Wszystkich jubilatów i solenizantów powierzamy opiece Matki Bożej Różańcowej.

 • Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia - Szczęść Boże.

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

 • 7 października – Najświętsza Maryja Panna Różańcowa.